Jump to content

Katılımsız ile ilgili bazı sorularım var

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

öncelikle adminimize (sk8er_boi) ve burda gayretleri çok fazla olan arkadaşlara teşekkür ederim (çok klasik oldu ama gerçek bu) :(

şimdi

ben nlite ile katılımsız kurulum yapıyorum (1.4 beta da hata oluyor .. hala 1.35 i kullanmaktayım)

şuan .. arkadaşların hazırladığı portable firefox u ve onlara ait toolbar ı kullanıyorum. gayet mükemmel ve problemsiz

diğer ihtiyaç duyduğum yazılımlar için.. çoğunluğu bu sitede beraber çalışan arkadaşların verdiği .. hazırladığı portable programlar ile çalışıyorum

ben çok sık windows kuran birisiyim

her seferinde .. siteden indirdiğim programların linklerini vs ekrana koyuyorum

bunları xp kurulum yaparken nasıl yaptırabilirim???

ek olarak.. ben belgelerim dizinimi D ye taşıdım.. ve bunu da ek bir register ile direk göstertme imkanım nasıl ?

nlite ile son görsel seçenekleri yaparken..

hızlı başlat ı seçç.. başlat daki programlar menüsünü klasik yap.. gibi ayarları yapmış olmama rağmen.. bunlar iso oluşturduğumda gerçekleşmiyor.. şu ana kadar da olmadı.. çakışan başka ayarlar mı var bilemiyorum

ekran kartlarını .. ses kartlarını.. outlook expresi .. msn 4 ü.. buna benzer işime yaramayan program ve driver ları çıkarttım.

nvdia nın driver ı ile realtek in son versiyonlarını netden indirdim.. broadcom ethernet i de ekledim..

vmware de bunlar doğal olarak görünmüyor ama.. diğer sorunlarım var.. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

teşekkürler

:(:D:D:D

ben dmek istediklerinden fazla bişey anlamadım ama yardımcı olmaya çalışim

"siteden indirdiğim programların linklerini vs ekrana koyuyorum"

burada demek istediğin nedir mesela linkleri ekrana koyuyosun ama neden ?

"bunları xp kurulum yaparken nasıl yaptırabilirim"

ne yaptıracaksın ? eğer programları indirip katılmsız olarak xp ye nasıl eklerim diyorsan;

1. seçeneğin cab dosyası yaparak nlitetan entegre etmek

2. seçeneğin katılımsız exe dosyalarını Runonceex.cmd yle oem klasörü içerisinden yükletmek

3. ve bence en kolay seçeneğin wpi kullanmak

"ek olarak.. ben belgelerim dizinimi D ye taşıdım.. ve bunu da ek bir register ile direk göstertme imkanım nasıl "

bu cümledende epk bişey anlaşılmıo ama d deki belgelerim klasörünün kısayolunu masaüstünde göstermek istiyorum falan diosan Desktop adında bir klasöre bu belgelerim klasörürünün kısayolunu atıp sfx oluştur.

Sfxin path bölümünü %UserProfile% yaz.

"nlite ile son görsel seçenekleri yaparken.." die devam eden bölümde de evet bu banada oluyor. nedenini anlamış değilim ama son sürümü kullanmayı dene.

Bu arada ben de sorunumu söleyeyim benmkide aradan çıkar belki :( bende sistem geri yüklemeyi falan kapatmamama rağmen bilgisayarım özelliklerde güncelleştirmeler veya geri yükleme gözükmüyor ?

senn diğer yerlerde sorunun yok heralde ama bence hiç bir driverı silmemelisin

merhaba blackman12

öncelikle kısa kısa yazmıştım ama anlamamışsın.. saolasın

eğer bir yerden portable program indirmişsem.. muhakkak bunları bir dizine toplamış ve daima ordan çalıştırıyorumdur.. vede bunlar ı her xp yüklediğimde yeniden yükleme gereği duymamak için yapıyorumdur.. link oluşturmaktan mana ise.. bunların bulunduğu dizinden masaüstüne ve hızlı başlat bar ına kısayol klinkleri... koymak için..

örnek.. d içinde portable diye dizin ve .. nero.. acdsee gibi protable programların olsun.. bunları program files içine kurmak istemediğime vede.. adı üstünde protable olduklarına göre.. kuruluma gerek yok.. makdasım onları bulundukları dizinden masa üstüne kısa yol lar linkini oluşturmak.. bahsettiğin şekilde script ler nasıl yazılır bilmiyorum ve bu scriptler nerden nasıl çalıştırılır bilmiyorum. diğer konu başlıklarında bazı örnekler var ama.. ben scriptin nasıl hangi adımda çalıştırıldığını bilmediğimden o kısmı pass geçmek zorunda kaldım

belgelerim.. ise.. malum.. c de document.. altına user dizini altına açılır.. ben hep admin ile login olacak şekilde xp yi kuruyorum.. vede.. çok sık format atan biri olarak da belgelerim i d üzerinde tutuyorum.. her xp kurulumunda belgelerim dizininin yerini gösteriyorum.. bunu xp kurduğum diğer kişilerde de yapıyorum.. eğer bunları otomatik register içinden yapabilirsem ne hoş olur.. ama script nasıl yazılır malum bilmiyorum...

xp cd si içerisine sadece driver ve xp nin patch lerin haricinde bir program pek koymamaya çalışıyorum ki cd büyümesin.. o sebeple hep portable program kullanmak bana daha cazip geliyor.. son model olmasın programlarım... ama problemsiz olsun...

nlite ın son sürümü olan 1.4 beta da.. cd hazırlarken son 9. dakika da takılıp kalıyor.. bazen o 9 dakika için 2 saat beklediğim oldu vmware de ama ilerlemedi..

bu arada.. pc min konf..

3.0 ghz 630 serisi 64bit cpu

2gb ram (4*512/533)

7600 leadtek ekran kartı

320+250 sata 2 hdd ler

vs vs vs

güncelleştirme ile ilgili aklımda kalan ise.. nlite içinde bu şekilde bir seçim ekranı vardı.. güncelleştirmelerin gözükmesi ile alakalı.. ama cd içine eklediklerin değil.. sonra dan update yaptıklarının program ekle kaldırma kısmında gözükmesi için olsa gerek o seçenek.. burda GURU lar var.. bakalım nasıl yardımcı olacaklar..

ilgine teşekkürler

• Administrator

Google'de arama yaparak sorularına yanıtlar buldum. Çok iyi yapmış bu google'yi yapan.

Kısayol oluşturmak için çok yöntem var. google'den bulacağın shortcut.exe kısayol oluşturmanı sağlayabilir. Ayrıca autoit'in kısayol oluşturma fonksiyonu var. Ama senin kısayolların sabit olacağı için, en kolay yol önceden oluşturduğun kısayolları sfx yapıp kurulum sırasında masaüstüne extract etmektir.

Belgelerim kısayolu ise şu registry anahtarı altına belirlenmekte

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\Personal[/CODE]

Bu değeri ne yaparsan belgelerin orasıdır.

Klasik start menüsü ise şuradaymış.

[code]HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellState"

klasik start menüsü kullanırkenki değeri katılımsız cdne ekleyebilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...