Jump to content

xp mi haklı vista mı

teknikdeha

Recommended Posts

C'de xp vardı Dye de vista kurdum.xpdeyken sorun yok ama vistadayken c ile d'nin isimnlerinin birbiriyle değiştiğini gördüm.vistadayken cde vista kurulu görünüyor dde ise xp.xpye geçtiğimde ise cde xp d'de vista.naSIL DÜZELİR

Düzelmesi gereken bir sorun yok aktif işletim sisteminin harfi C dir zaten..

32 bit vista kurduğumda böyle bir sorun yoktu.ama 64 bit kurduğumda oldu bu sorun.32 biti xp üzerinden 64 biti ise boot olarak kurmuştum.fark burdan geliyor galiba

nası c: dir ya D: ye kurulamaz mı yani sorunun cevabını bilmiyorum genellikle sker_boi bilir...

genellikle...

ama sizin verdiğiniz cevap doğru değil genellikle...

genellikle...

Ben D: ye kurulamaz demedim. Daha açık nasıl yazabilirm diyorsan ki genellikle açık yazarım. D ye windows kurabilirsin ama sistemi D ye kurduğun windowstan açınca genellikle D: dediğin şey C: olur. Bilmem anlatabildim m ki genellikle anlatırım.

Eğer birinin verdiği cevaba itimadın yoksa sadece sk8ter_boi ' nin online olduğu saatlerde foruma girerek bu durumuna genel bir çözüm bulabilirsin..

yok canım benim hiç bi sorum ya da sorunum olmuş mu sadece doğru cevap bu değil ve sk8er_boi kraldır bunu sen de ben de biliyoruz kimse teknik konularda eline su dökemez genellikle:)

o genellikleyi de espri olarak söyledim southparkın cat orgy bölümünden;)

ha şu da sorulabilir madem cevabını bilmiyorsun neden yazıyorsun diye, arkadaşı yanlış yönlendirdiğinizi gördüm ve onu uyarmak istedim....

C'de xp vardı Dye de vista kurdum.xpdeyken sorun yok ama vistadayken c ile d'nin isimnlerinin birbiriyle değiştiğini gördüm.vistadayken cde vista kurulu görünüyor dde ise xp.xpye geçtiğimde ise cde xp d'de vista.naSIL DÜZELİR

---------------------------------------------

BOŞUNA UĞRAŞMA DÜZELMEZ.ÇÜNKÜ HER İKİ İŞLETİM SİSTEMİ DE BİRBİRİNDEN BAĞİMSIZ OLARAK KURULUYOR.O NEDENLE XP VE VİSTA KURULUMLARI SIRASINDA DİSKLERE OTOMATİK OLARAK HARF ATAR.SAKIN DEĞİŞTİRME KURULU PROGRAMLARIN ÇALIŞMAYABİLİR.HARFLER BULUNAN SÜRÜCÜLERE GÖRE VERİLİYOR.A VE B HARFLERİ FLOPY DİSKLERİÇİN KEN C VE SONRASI HARDİSKLER VE CD DVD SÜRÜCÜLER İÇİNDİR.SANAL SÜRÜCÜLER BOOT ESNASINDA GÖZÜKMEZ. HANGİ DİSKE KURULUM YAPILDIYSA ONU C OLARAK KABUL EDİYOR.BUNUN SANA NE ZARARI VAR Kİ BIRAK ÖYLE KALSIN....UMARIM YANLIŞ BİLGİLENDİRMEDİM.SAYGILARIMLA

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin caps_look.gif Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

• Administrator

sk8er_boi destek forumu değil burası arkadaşlar. sadece benim cevaplarımla yürümez bu iş. sk8er_boi'yi bekleyelim olmaz yani her zaman. 30bin üyeye ben mi cevap vereceğim. elbette başkaları da biliyordur cevapları.

Arkadaşım eğer vistayı DVDden boot edip yüklersen vista kendisine C: sürücüsünü verir. Ama XP üzerinden yüklersen C: de XP D: de Vista olur. Çünkü Xp üzerinden yüklediğinde Vista C: sürücüsünün Xp ye ait olduğunu görür ve kendisine D: sürücü harfini verir. Ama boot edip yüklersen Kendisine ilk harddisk harfi olan C: harfini atar.

önce hangisi kuruluysa o haklı. ama vista kendisine otamatik olarak atmış arkadaşların dediği gibi sen hiçbişeyle oynama. gerçi bu dediklerim yazılmış ama. sen bırak dağınık kalsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...