Jump to content

CD MARKET açmak istiyorum...

davshan

Recommended Posts

Öğretmenlik dışında ek gelir kazanmak amacıyla cd market açmak istiyorum

Cd market yani film kiralama,mp3 çekimi,oyun filan...

Bu tür bir işyerini açma maliyeti,kar-zarar durumu nbe olur?

Korsancılıktan dolayı cezai işlem yapılabilir mi?

Bir de ideal fiyatlar ne olmalı

mp3 cd si?mp3 dvd si?

film kiralama?film kopyası?

windows xp?windows vista?

Cevaplaınız için şimdiden teşekkürler....

açmayı düşündüğün yere en yakın 2 iş yerine git müşteri gibi sor derim

ayrıca son zamanlarda korsan işini çok sıkı tutuyorlar diye biliyorum bi de tek rakibin sırf bu işi yapanlar değil aynı zamanda cafeler olacaktır...

benim iş yaptığım bi yer var ben onlara vcd dvd kayıt yapıyorum onların anlatıığına göre mesela mp3 cd si 200 parçalık bi liste getiriyor müşteri tek tek bunları bir cd ye topluyorlar ve fiyat 2 ytl filim kiraya veriyorlar günlüğü 2 ytl den (orjinal filim) müşteri bu filmi unutuyor ve filim gidiyor bir filimden en az 3 cd falan alıyolar 1 ay sonra aynı filimden 3 cd daha alıyolar çünkü cd müşteride kayboluyor birde bunun yasal yönü mp3 yasak kopya filim yasak eger müşteriyi tanıyolarsa cd den gelir elde etmeyeceğini biliyorsa kopyalıyıp satıyor 1.5 ytl ye sonuç olarak dükkanda eleman çalışmıyor bütün işi kendileri yapıyolar iki kardeş çok iyi bir hesapla tabiri cayizse ucu ucuna ******ürüyolar işi boş cd de ise cd toptancıları parayı senden peşin alacaklar en iyi kar yaptıgın cd 50 tanede 5ytl geliyor ama bu 5 ytl yi ne kadarda geri dönebileceksin mal akışını sağlamak için bu tip işlerle ugraşanların ya sermayesi cok kuvvetli oluyor yada ek işleri oluyor

bu actıgın yere birazda senin aklına kullanmanla alakalı bi durum @Xeon anllattıgı gibi gıdı gıdına gecinen war birde yasadıgım yerde tekeline elinde bulunduran bi tanıdıgım war sistemleri cok belirgin film kiralama ama film kiralarken orjinalini sadece benim gibi tanıdıklara veriolar ve standlarda orjinallerin kutuları duruo aynı filmden baska müsteri istedigi zaman kimlik ya da kaparo mantıgı işlio 10milyon kapaaro bırakıolar + olarakta orjinal filmin kopyası verilio.bi extra durum olarak windows xp,benzeri işletim ya da program satısını yapmaması kopya olarak vermemesi ki bu da onu bi nevi cezadan kurtarıo ve son olarakta tanıdık mantıgı yakınında polis karakolu müdürnü tanıman ya da o civarda bulunan saglam sivil polis tanıdıgı olması bu işin olmazlarından oldu dükkanı acıtıgın zaman ne kadar kaazanacagını kendin belirlersin yani ne kadar cok calısırsan o kadar cok kazanırsın maliyeti olacagı kadar da getirisi olucak ama bunu sen belirliceksin

fiyatlara gelince :

vcd kopya kiralama 1

dvd kopya kiralama 2.5

mp3 dvd 5

mp3 cd 3

liste mp3 cd yapma 5

oyun dvd 4-5

ufak rakamlar gozukebilir ama bu 1 kişiden kazanacagın ücret 50 kişi gelse bunları 30 sana iş yaptırsa hiçte fena bi rakam diil

belki cok karlı olabilir ama sunu belirtmek isterim eğer korsan ürün satarsanız Kull hakkına girmiş olursunuz ve rızgınıza helal olmayan bir sey karısır.. simdi bu cok yoğun olarak yapıldıgı için normal birsey gibi gelmeye başladı ama bilginiz olsun korsandan birileri zarar ediyor ve bu zarar ahirette sizden telafi edilecek (ve unutmayın bir yazılım misal windows. kaç yüz ortağı var ek olarak halka arz bi firma.. yapanı edeni vs.. derken abd nin tamamı ve avrupanın yarısı ile helalleşmeniz gerekir..)

Kull hakkı hepinizin ii bildiği gibi ahirette sorunlar acacak bir seydir(kişi affetmez bedelini eksilsiz görürürz)

Bu işten para kazanmak istiyorsan sana söyleyeceklerim;

1- Paran varsa kafam rahat olsun diyorsan maddi durumu iyi olanların yaşadığı bir semtte (onlar paraya pek acımıyor) DVD Market Aç. Çok güzel para kazanırsın. (Kiralama-Satış)

2- Kısa zamanda hızlı para kazanmak istiyorsan orjinal yanında korsan işi yapmalısın getirisi çok yüksek. Ama riski fazla.

3- Kesinlikle ve kesinlikle açacağın yeri çok iyi belirlemelisin ve büyük oynamak istiyorsan bol çeşit yapmalısın...

15 yıl tecrübesi...

Herkesin istediği programı, filmi internetten indirdiği bir zamanda pek mantıklı bir yatırım olmadığını düşünüyorum.

Bu konuya pek katılmıyorum insanlar net ile cokları yeni tanıstı ve ii bilenlerin bir coğu da kotalı net. kullanıyor yani o yüzden indirip kotayı aşmak sorun oluyor. oyun indiriyor cogu tanıdıgım mp3 de ama cok azı filmi netten cekiyor..!(kotalı neti olanlar zaten sadece mp3 indiriyor)

arkadsa katılıyorum Semti cook ii sec korsanı boşver. (Sen dükyanın salih niyetle ac Mevlam sana müşteri gönderir)

birde böyle yer acarsan mutlaka filmleri izle yeni cıkacak filmleri takip et bizim mahallede tam 5 cd ci var ama 2 sini tecih ediyorum (biri arakdasım ki arada sırada gidiyorum) diğer aziz abiydi. (gitti başka yere) adam benim ne sevdiğimi bilirdi hangi film nasıl konusu ne onu cok ii bilirdi. ve derdi sunu seversin. ben alır izlerdim harbi cok güzel cıkardı simdi o gitti filmi kapaklara bakarak seciyorum 10 filmden 3 ü ii cikiyor :S

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...