Jump to content

Toplu Dosya İsim Değiştirme

oncs

Recommended Posts

Ne adını biliyorum neden nasıl bir şey oldugunu sadece bir duymuşluğum var.Bir Klasör var ve içerisinde 50 60 resim var aynı anda bunların topluca isimlerini dğeiştiren bir programın var olduğunu duymustum.Yardımcı olurmusunuz.

Ne adını biliyorum neden nasıl bir şey oldugunu sadece bir duymuşluğum var.Bir Klasör var ve içerisinde 50 60 resim var aynı anda bunların topluca isimlerini dğeiştiren bir programın var olduğunu duymustum.Yardımcı olurmusunuz.

PROGRAMA gerek yok hepsini seç ve sonra sağ tıkla isim değiştir tıkla ve örneğin resim (1) yaz ve enter tıkla resim (1), resim (2)........ şeklinde sıralandığını göreceksin.

PROGRAMA gerek yok hepsini seç ve sonra sağ tıkla isim değiştir tıkla ve örneğin resim (1) yaz ve enter tıkla resim (1), resim (2)........ şeklinde sıralandığını göreceksin.

Gercekten cok tesekkür ederim arkadasım.Yıllardır pc kullanırım bu olaydan haberim yok.Bu kadar basitti ha.Belkide yüzlerce döküman okumuşluğpum var böyle bir sey okumadım görmedim.Sayende küçükte olsa bir eksiğimizi giderdik.Tekrar tesekkürler.

01-ReNamer.gif

ReNamer V4.65

Program Açıklaması :

ReNamer, birçok dosyanın aynı anda ismini değiştirmek için hazırlanmış bir programdır. Dosyaların tek tek ismini değiştirmek oldukça zahmetlidir ve çok zaman ister. Bu programla daha fazla zaman kazanabilirsiniz. Dosyalarınıza sayı sırası verebilirsiniz. Program dosya tanıtım bilgilerini (ID3v1, ID3v2) ve her türlü karakteri destekler.

Programın bu sürümündeki yenilikler:

# Dosya adının uzunluğu seçmek için Ctrl+L kısayolu eklendi.

# Resim dosyalarına tanıtım bilgisi eklemek için bazı güncellemeler yapıldı.

# Yeni dosya eklendiğinde özelliklerini otomatik gösterme özelliği eklendi.

# Programın ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve kuralları yenileyebilirsiniz.

ReNamer is a small, yet very flexible file renaming tool, that offers all the standard renaming procedures, including prefixes, suffixes, replacements, case changes; it can also remove brackets, add number sequences, remove digits or symbols and change file extensions. The program allows you to combine multiple renaming actions as a rule set, applying each action in logical sequence, which can be saved, loaded and managed within the program. In addition, ReNamer supports Meta Tags, such as: ID3v1, ID3v2, EXIF; and has an ability to rename Folders.

Home Page:http://www.den4b.com/news.php

Size:1 Mb

http://www.den4b.com/projects/ReNamer/ReNamer.exe[/CODE]

[center]

filerenamerprow30011559cb9.jpg[/center]

[b]File Renamer Pro v2.0 Build 03182006[/b]

Çok geniş bir dosya arşiviniz var ama isimleri düzensiz halde. Hepsiyle teker teker uğraşmak çok zor değil mi? İşte bu program sayesinde yalnızca tek bir tıklamayla birden fazla dosyanın adını aynı anda değiştirebiliyorsunuz. Bu işlemi yaparken de birçok özellik belirleyebiliyorsunuz..

[CODE]http://rapidshare.com/files/3166439/File_Renamer_Pro_v2.0_Build_03182006.rar.html[/CODE]

genelde herkesin kullandığı acdsee bu işi yapabiliyor. resmi açın üzerinde çift tıklayın. sonra hepsini seçin ve sağ tuşla batch files ı tıklayın. resim##### yazarsanız ve netere basarsanız resim00000, resim00001..... olarak değişecektir kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...