Jump to content

bu virüsle kim baş edebilir

teknikdeha

Recommended Posts

windowsta virüs buldu koruma programı.sil dedim ama yine mavi ekran çıktı.ben ne yapsam daha sonra tekrar çıkıyor.formatsız bir çözüm var mı

windows..explorer exe. kaspersky burayı gösteriyordu.virüs uyarsında.sil denildiğinde mavi ekran hatası veriyor.

• 2 hafta sonra ...

windowsta virüs buldu koruma programı.sil dedim ama yine mavi ekran çıktı.ben ne yapsam daha sonra tekrar çıkıyor.formatsız bir çözüm var mı

windows..explorer exe. kaspersky burayı gösteriyordu.virüs uyarsında.sil denildiğinde mavi ekran hatası veriyor.

arkadaşım kasper ın eski versiyonu sonu .exe olan herşeyi virüs olarak görüyo

bulduğu windows dosyasında çoğu .exe yi sağ tıklanıyp antivirüsde güvenilir bölge ye ekle diyecen bi daha aynı hatayla karşılaşman

ama her .exe ye güvenilir bölgeye ekle dersen bu kezde virüs girer en iyi format at

sonra nod32 kur ve kullan :)

eger virüs dosya halındeyse sen dosları sıldıkten sonra yenıden gelıyosa yapacagın tek bısey var dosyaları tek tek dolasıp vuruslerı sılmek ama bunu yaparken enter kesınlıkle kullanmaman lazım ben bu tur bı virusle karsılasmıstım ondan bılıyorum. ]

• 2 hafta sonra ...

PC yi MiniPE ile başlat, orada bulunan Virüs programlarını dene, işe yarayacaktır.

Kolay Gelsin...

virus proğramını değiştirme de fakat kaspersky 7. sürümünü kullan ilacı orda nötralize eder veya resetler fakat aslaa çökertmez bu sefer adamlar yeni yoolar bulmuşlar dene bakalım birde diğer sürücünde ziplı fakat viruslü proğram olabilir

• 1 yıl yıl...
  • 2 hafta sonra ...

Pcine alman virüsü bulaşmış.Bendede aynısı olmuştu tek aşağıdaki program la silebildim(avgnin özel olarak çıkardığı).Ama dediklerimi baştan uygulaman lazım.Bilgisayarı açamıyosan(mavi ekran geliyosa) güvenli kipte aç kullandığın antivirüsle tarat virüsü bulacak silince pcyi kapat aç bununla tarat çünkü antivirüs geçici olarak siliyor aşağıda verdiim tam olarak açılışta tarıyor hayırlı işler

Please register to see this content.

• 3 hafta sonra ...

pcye format atmak çözüm ama yedek sürücün filan varsa yine sorun cıkabilir bence harddiski söküp sağlam virüs programı olan bi makinede kaspersky yada bitdefender filan olabilir orada tarat ondan sonra c ye format at tekrar kur...

bu virüs alman.nab olmaya bilir :) yeni hallettim bu sorunu virus pc de iken tıkladıgın her dosya uzantısı exe olarak değişir. silindi görünür hdd ise yer kapğlar ve format atmadan gitmez sadece klasör bulaşır zarar vrmez içindeki bilgilere. uzantısı nar olan ise yanlış hatırlamıyosam dosya yı komle bozuyo. klasörlerin uzantısı exe olduysa pc de yenı bi klasör aç fakat yeni açtıgın klasörun içine girme. diğer viruslu klasörlerin içindeki yedeklerini açtıgın yeni klasörü,n iine klasörü açmadan at. yedeklemeni yap hdd yı komple sil ( format at ) hdd yi kaça ayırdıysan hepsini sil işte :80: başka turl u kurtuluş yok ::D

bilmem yardımı olurmu kolay gelsin:)

• 3 hafta sonra ...
arkadaşlar konun açıldığı tarihe bi bakın önce, 2senelik konu. belki o bilgisayarın ahı gitmiş vahı kalmıştır ;)

Arkadasim herkes cozum yazip senin iletini gormuyorlar.

Bu PC'nin vahi da kalmamistir simdi kadar birkac format yemistir. Bu post'u atan uye de forumdan cevap alamadi diye cikip gitmistir. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...