Jump to content

Harici 2.5 Inc Hdd Kutu

firtina_limani
 Share

Recommended Posts

merhaba dostlar ben daha önce bir hdd kutusu almistim ürünüm bu 

www.vatanbilgisayar.com/hd3-257-25-sata-harddisk-kutusu-usb-30---siyah.html

daha önce bunu kullanan varmi ?

ve biraz inceleme firsatim oldu adaptör cikisi var gibi 

acaba usb ler bazen 5 volt saglayamadiginda onun sayesindemi hdd calisiyor yada hdd icin direk ordan mi güc aliyor 

adaptörlü kullansam sizce daha iyi olurmu ?

tesekkür ederim abi ama bazi anakarti eski sistemlerde usb ler tam güc performans veremediginde acaba ise yararmi diye düsünüyorum :)

ayrica hdd lerimin kablolari kısa uzun kablo taktigimda da hdd ler calismiyor oda var birde :)

Zaten bazılarının kabloları çift usb girişli 2 ayrı usb girişine takılıyor güç desteği için. Tabi bu söylediğim yine 2.5 inch diskler için. Kablonun kısa olması herzaman avantajdır çünkü uzunluk artınca direnç artar, verim azalır diyebiliriz. 

evet biliyorum abi verim düsmesi ise usb kablolarinin amperi düsürmesi yada amperin kaldirmamasi dan dolayi devam ediyor bendeki suandaki hdd kutusu da dc girisi oldugu icin bende diyorum amperi ordan cekerse kabloyu uzatabilirim 

diyer dediginiz 2.0 usb lerde 1 adet veri elektirik 1 adet hem elektirik hem veri kablosu oldugunu biliyorum abi onuda kullandim bir zamanlar ama cok yer kapliyor usb olarak 

evet biliyorum abi verim düsmesi ise usb kablolarinin amperi düsürmesi yada amperin kaldirmamasi dan dolayi devam ediyor bendeki suandaki hdd kutusu da dc girisi oldugu icin bende diyorum amperi ordan cekerse kabloyu uzatabilirim 

Usb kablosunu uzatacaksan adaptör şart tabi 

Ben kullanıyorum kardeşim, bu HDD kutusunu, hatta Bütün işletim sistemlerim içinde en az 40 işletim sistemi USB'den çalışan Live sistemlerde var Acronis bilmemne ne ararsan var yani :) 750GB'lık Sata bir Harddisk var içinde USB 3.0 bendeki kutu bunun USB2.0 Olanıda var ama arasında 5 - 10 TL farkla 3.0'ı varken onu almanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki Resimde de gördüğün gibi herhangi bir extra adaptöre gerek duymadan Sorunsuz çalışıyor, Fakat kullanacağın PCnin hemen yanında duracaksa sorun yaratmaz. Pc'den uzakta kullanacaksan Uzun USB kablolarında görmeyebiliyor bunun için Extradan  5Volt'la beslemen gerek, seninde dediğin gibi 5volt Adaptör girişi var uzun kablo kullanımlarına destek için yoksa böyle kısa mesafelerde ve kutunun yanından çıkan kablosu yine resimde de gördüğün gibi 30 santim felan hatta sizlere Paylaştığım işletim sistemlerinde multiboot felan hep bundan kurup deniyorum daha önceki bir paylaşımımdan alınan vir video ve resimdir aşağıdaki oradan daha ayrıntılı sesli anlatımım var görebilirsin sende sesli olarakda bundan kurduğumu ve çok daha ucuz bir taşınabilir disk olduğundan bahsetmiştim onunda videosunu eklemiştim onuda aşağıdaki linkten inceleyebilirsin... 

Buyrun Videolu anlatım linki

wvGglr.png

cok tesekkür ederim murat abi allah razi olsun demek istedigimi anlatmisin kisacasi 3.0 oldugu icin bunu aldim adaptor ile güc beslemesi yapsam kabloyu uzatsam güzel oluyor :) cünkü tek pc de kullanmiyorum en azindan usb uzun olsa ve kullandigim usb kablosu kayip diyer harici hdd den kabloyu sök ona tak biraz zahmetli oluyor  baska bir kablo deniyorum olmuyor vatsiz geliyor :(

ayni sorunum usb harici samsung 320 gb lik bir hdd de  gerceklesiyor baska kablo ile calismiyor onda adaptör bölümü olmadigi icin yapamiyorum 

suanda denem amaci ile harici hdd kutusundaki karti cikardim elektronikcilerden aldigim kablomu bagladim orta incelikte  ve pc usb taktim di di ses geliyor hdd den  dc ciksiini ölcünce 4.57 4.55 civari cikiyor  ölcüm cihazim bu  v20 de öclüyorum not olarak bunu da ekleyim :)

Hirdavat_1148777.jpg

murat abimin tavsiyesi üzerine 7 24 fiş de calisiyor oldugu icin 1000 amper yani 1 amper sectim herkeze tesekkürler :) aldigim adaptörü pc de test ettim sorun yoktu isallah böyle davam eder :)

[spoiler]

12179327_630680040405242_572057808_n.jpg

[/spoiler]

facebook messenger den bu resmi cektigim icin biraz kalitesiz cikti özür dilerim :)

Edited by firtina_limani