Jump to content

Kıyamet 2060'ta kopacak

BrightBlade

Recommended Posts

Matta 24

Sonun Belirtileri

1 İsa tapınaktan çıkıp giderken, öğrencileri, tapınağın binalarını O'na göstermek için yanına geldiler.

2 İsa onlara, “Bütün bunları görüyor musunuz?” dedi. “Size doğrusunu söyleyeyim, burada taş üstünde taş kalmayacak, hepsi yıkılacak!”

3 İsa, Zeytin Dağı'nda otururken öğrencileri yalnız olarak yanına geldiler. “Söyle bize” dediler, “Bu dediklerin ne zaman olacak, senin gelişini ve çağın bitimini gösteren belirti ne olacak?”

4 İsa onlara şu karşılığı verdi: “Sakın kimse sizi saptırmasın!

5 Birçokları, ‘Mesih* benim' diyerek benim adımla gelip birçok kişiyi aldatacaklar.

6 Savaş gürültüleri, savaş haberleri duyacaksınız. Sakın korkmayın! Bunların olması gerek, ama bu daha son demek değildir.

7 Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak; yer yer kıtlıklar, depremler olacak.

8 Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır.

9 “O zaman sizi sıkıntıya sokacak, öldürecekler. Benim adımdan ötürü bütün uluslar sizden nefret edecek.

10 O zaman birçok kişi imandan sapacak, birbirlerini ele verecek ve birbirlerinden nefret edecekler.

11 Birçok sahte peygamber türeyecek ve bunlar birçok kişiyi saptıracak.

12 Kötülüklerin çoğalmasından ötürü birçoklarının sevgisi soğuyacak.

13 Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır.

14 Göksel egemenliğin bu Müjdesi bütün uluslara tanıklık olmak üzere dünyanın her yerinde duyurulacak. İşte o zaman son gelecektir.

15-16 “Peygamber Daniel'in sözünü ettiği yıkıcı iğrenç şeyin* kutsal yerde dikildiğini gördüğünüz zaman -okuyan anlasın- Yahudiye'de bulunanlar dağlara kaçsın.

17 Damda olan, evindeki eşyalarını almak için aşağı inmesin.

18 Tarlada olan, abasını almak için geri dönmesin.

19 O günlerde gebe olan, çocuk emziren kadınların vay haline!

20 Dua edin ki, kaçışınız kışa ya da Şabat Günü'ne* rastlamasın.

21 Çünkü o günlerde öyle korkunç bir sıkıntı olacak ki, dünyanın başlangıcından bu yana böylesi olmamış, bundan sonra da olmayacaktır.

22 O günler kısaltılmamış olsaydı, hiç kimse kurtulamazdı. Ama seçilmiş olanlar uğruna o günler kısaltılacak.

23 Eğer o zaman biri size, ‘İşte Mesih burada', ya da ‘İşte şurada' derse, inanmayın.

24 Çünkü sahte mesihler, sahte peygamberler türeyecek; bunlar büyük belirtiler ve harikalar yapacaklar. Öyle ki, ellerinden gelse, seçilmiş olanları bile saptıracaklar.

25 İşte size önceden söylüyorum.

26 “Bunun için size, ‘İşte Mesih çölde' derlerse gitmeyin. ‘Bakın, iç odalarda' derlerse inanmayın.

27 Çünkü İnsanoğlu'nun* gelişi, doğuda çakıp batıya kadar her taraftan görülen şimşek gibi olacaktır.

28 “Leş neredeyse, akbabalar oraya üşüşecek.

29 “O günlerin sıkıntısından hemen sonra, ‘Güneş kararacak, Ay ışık vermez olacak, Yıldızlar gökten düşecek, Göksel güçler sarsılacak.'

30 “O zaman İnsanoğlu'nun belirtisi gökte görünecek. Yeryüzündeki bütün halklar ağlayıp dövünecek, İnsanoğlu'nun gökteki bulutlar üzerinde büyük güç ve görkemle geldiğini görecekler.

31 Kendisi güçlü bir borazan sesiyle meleklerini gönderecek. Melekler O'nun seçtiklerini göğün bir ucundan öbür ucuna dek, dünyanın dört bucağından toplayacaklar.

32 “İncir ağacından ders alın! Dalları filizlenip yaprakları sürünce, yaz mevsiminin yakın olduğunu anlarsınız.

33 Aynı şekilde, bütün bunların gerçekleştiğini gördüğünüzde bilin ki, İnsanoğlu yakındır, kapıdadır.

34 Size doğrusunu söyleyeyim, bütün bunlar olmadan bu kuşak ortadan kalkmayacak.

35 Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.”

Bilinmeyen gün ve saat

(Mar.13:32-37; Luk.12:26-30,34-36, 41-48)

36 «O günü ve saati, ne gökteki melekler, ne de Oğul bilir; Baba'dan başka kimse bilmez.

37 Nuh'un günlerinde nasıl olduysa, İnsanoğlu'nun gelişinde de öyle olacak.

38 Nuh'un gemiye bindiği güne dek, tufandan önceki günlerde insanlar yiyip içiyor, evlenip evlendiriliyorlardı.

39 Tufan gelinceye, hepsini süpürüp ******ürünceye dek başlarına geleceklerden habersizdiler. İnsanoğlu'nun gelişi de öyle olacak.

40 O gün tarlada bulunan iki kişiden biri alınacak, biri bırakılacak.

41 Değirmende buğday öğüten iki kadından biri alınacak, biri bırakılacak.

42 «Bunun için uyanık kalın. Çünkü Rabbinizin geleceği günü bilemezsiniz.

43 Ama şunu bilin ki, ev sahibi, hırsızın gece hangi saatte geleceğini bilse, uyanık durur, evinin soyulmasına fırsat vermez.

44 Bunun için siz de hazır olun! Çünkü İnsanoğlu, ummadığınız bir saatte gelecektir.

45 «Efendinin, hizmetkârlarına vaktinde yiyecek vermek için üzerlerinde yetkili kıldığı güvenilir ve akıllı köle kimdir?

46 Efendisi eve döndüğünde işinin başında bulacağı o köleye ne mutlu!

47 Size doğrusunu söyleyeyim, efendisi onu tüm malının üzerinde yetkili kılacak.

48>51 Ama o köle kötü olur da kendi kendine, `Efendim gecikiyor' der ve yoldaşlarını dövmeye başlarsa, sarhoşlarla birlikte yiyip içerse, efendisi, onun beklemediği bir günde, ummadığı bir saatte gelecek, onu şiddetle cezalandıracak ve ikiyüzlülerle bir tutacak. Orada ağlayış ve diş gıcırtısı olacaktır.

Kutsal kitaplarda yazıldığı gibi Sonun ne zaman geleceğini hiç kimse bilemez...

ha bu arada her insan için kıyamet kendi ölümüdür dostlar onun için panik yapmaya gerek yok 3 gün önce amcamın oğlu vefat etti,sapasağlamdı 47 yaşında idi çalışırken sıkışıyor hastaneye gidiyor ve orda kalp krizi geçiriyor ve vefat ediyor,böyle genç ve beklenmedik ölümleri görünce insan işte kendine ölümü iyice yaklaştırıyor,farzı misal eğer bu forum asır devam ederse ki inşallah eder,bir 100 sene sonra bu forumdan 1 kişi bile yaşıyor olmayacak ( en küçük üyeden yola çıkarak bazıları ben 115 yıl yaşarım diye dşünürse bilmem)ama gerçek bu 100 sene sonra hiçbirimiz yokuz,işte bizim kıyametimiz

2- aynen peygamberimize 40 yaşında peygamberlik geldiği gibi ,oda 40 yaşında iken mehdiliğini ilan edecek

3-ipuçları ve örtüşen bilgiler şunu gösteriyor doğum tarihi 1979-1980 arasında olması yksek ihtimal

4-buna göre mehdi şuanda 27 yaşlarında ve 40 yaş hesaplar isek 2020 yıllarında mehdi ilan olacak ve büyük savaşlar başlayacak

hangi ipuçlarıymış bunlar ki doğum tarihi bile belli,kuranın şifrelerini mi çözüyorsun (kuranda mehdi bir kere bile geçmez) yoksa başkasının ağzından mı konuşuyorsun,bilimsel keşiflerden daha mı guvenilir ipuçlarınız var?

hadisler bana batılın değil ilmin peşinden gitmemi soyluyor,size başka şeyler mi soyluyor acaba?

Rabbi Zıdni İlmi>Rabbim ilmimi arttır (ayet)

zamanındada bu kafadakiler matbaaya şeytan icadı demedimi?Daha bir çok şeye sırt çevirmedikmi? 3 adım ileri gidemeyiz memleketçe bu kafayla. Her başlığın altına Allah kitap yazarsanız işiniz Allah'a kalır. Biraz çalışmayı sevin. sizler birşeyler yapın.Herşeyi Yaradan'dan beklemeyin.

Hiç düşündünüzmü niye 3. dünya ülkesiyiz? Niye sömürge ülkesiyiz? Biraz bilime ilime inanın güvenin. Çalışın okuyun. Yoksa ülkemiz bu seviyede seyreder ilerlemeyiz geri geri usul usul gideriz.

ewt bana kalırsa çok garip bi konu biraz akılcı düşünmek gerekirse incilin ne kadar gerçeklik payı olduğuna dair madem AŞA yüce allah c.c kutsal kitabı olan incilde belirttiği 2060 yılında kıyamet kopacak ifadesini neden yüce kitabımızda belirtmedi bana kalırsa çok acaiyp birbiriyle örtüşmeyen yalan fasfatalrdan ibaret bir teori irdelememk lazım :D

Türkiye icin kiyameti beklemeye pek gerek yok. Insanlar en buyuk gunahlari islemekte yarisiyorlar. Zina ki her ilde var, adam oldurme, hirsizlik, iftira, yalan, zulum, haksizlik, dolandiricilik... Yabanci hayranligi... Bu sartlarda yasadiginiz her gun size verilen bir sans. O gun gelirse suc lut kavmi misali yoldan sapmislar icindir ve masumlarin sucu da dogru yolu o sapmislara gostermedikleri icindir. Hangimiz bir kuran meali alip bir bilmeyene hediye etmisizdir. Allah haddi asanlari sevmez. Onun gucu herseye yeter. Gaybi ancak Allah bilir diye bir ayet var malumunuz. Allah hepimizi affetsin.

Söylemek İstediğim Herşeyi Söylemişsiniz..

Allah (c.c) Razı Olsun Abla..

Duanıza Da Aminler Yükseliyor Yürekten..#

zamanındada bu kafadakiler matbaaya şeytan icadı demedimi?Daha bir çok şeye sırt çevirmedikmi? 3 adım ileri gidemeyiz memleketçe bu kafayla. Her başlığın altına Allah kitap yazarsanız işiniz Allah'a kalır. Biraz çalışmayı sevin. sizler birşeyler yapın.Herşeyi Yaradan'dan beklemeyin.

Hiç düşündünüzmü niye 3. dünya ülkesiyiz? Niye sömürge ülkesiyiz? Biraz bilime ilime inanın güvenin. Çalışın okuyun. Yoksa ülkemiz bu seviyede seyreder ilerlemeyiz geri geri usul usul gideriz.

Sevgili Moderatörümüz @cumman,

Kıyameti Bilecek Olan Tek Makamın O'na Ait Olduğunu Söylemekle Bu Dediğinizin Ne Alakası Var..

Zira, Bizlerdeki Teslimiyet Teekkül Değil, Tevekküldür..

Yani Çalışmadan İşi Allah'a Bırakanlardan Değiliz Hamdolsun..

Ancak, Hayatı İki Kulplu Kazan Misali Düşünürsek, Maddi Tarafından Tuttuğumuz Gibi Manevi Tarafını Da Bırakmamalıyız..

Kardeşlerimin Kaygısı Bundan Ötürüdür Zannımca..

''Allah'' Diyenden Korkmayın.. Allah'tan Korkun Derim..#

Söylemek İstediğim Herşeyi Söylemişsiniz..

Allah (c.c) Razı Olsun Abla..

Duanıza Da Aminler Yükseliyor Yürekten..#

Sevgili Moderatörümüz @cumman,

Kıyameti Bilecek Olan Tek Makamın O'na Ait Olduğunu Söylemekle Bu Dediğinizin Ne Alakası Var..

Zira, Bizlerdeki Teslimiyet Teekkül Değil, Tevekküldür..

Yani Çalışmadan İşi Allah'a Bırakanlardan Değiliz Hamdolsun..

Ancak, Hayatı İki Kulplu Kazan Misali Düşünürsek, Maddi Tarafından Tuttuğumuz Gibi Manevi Tarafını Da Bırakmamalıyız..

Kardeşlerimin Kaygısı Bundan Ötürüdür Zannımca..

''Allah'' Diyenden Korkmayın.. Allah'tan Korkun Derim..#

Arkadaşım zaten Allah diyenden korkumuz yok. Allah korkumuz ise çok şükür var. Benim demek istediğim artık her topic altında dini yorumlar gelmekte bunu çok abartılmaya başlandı. Bir yere bir şey yazmaya korkar oldum hemen ardından dinle ilgili 50 tane vaaz geliyor. Sizce iyi birşey mi bu resmin bütününe baktığınızda? Mesela bu başlıkta brightbale bir yerden okumuş demişki böyle birşey bulmuş birisi ilginç gelmiş ona yazmışç Ne gerek var altında 50 tane sadce Allah bilir yazılarına Hadisi şeriflere? Bilmiyormu kendisi? Yada Allah'a inanan insanlar bunu bilmiyormu? Dini bölümler açıldı dini konular orda konuşulsun diye fakat sql ile ilgili yazı yazacak olsam yakında Haşa sorguyu Allah yapar yazacaklar.Benim ne demek istediğimi daha iyi anlamışsınızdır umarım .

.. fakat sql ile ilgili yazı yazacak olsam yakında Haşa sorguyu Allah yapar yazacaklar

:D:(:D

Tamam Allah'a inanan insanlar biliyor(bazı ülkelerde inanmayanlarda/inkar edenlerdende bilenler var nedenini sormuştu tanıdıklarımdan bazıları...ben bunu bilmek zorundayım demişti adam ya...birisi sorduğu zaman cevap vermek zorundayım demişti.yok böyle bir olay...ama gece gündüz kitap okuyan bir milletti aklıma gelmiyor şimdi...),biraz da dediğin gibi abartmaya başladık sanırım ama Peygamberler de dediğin gibi nasıl olsa inananlar biliyor diyerekten hareket etselerdi durum biraz garip olurdu dimi.Burda kendimizi peygamberlerle kıyaslıyoruz diye bir anlam çıkmasın.Peygamberlere tabi olanlarında onlar gibi yapması Allah'ı hoşnut eder kanaatindeyim.

• 2 hafta sonra ...
ne mucit be gaybı biliyor, insan neslini de çabuk tüketmek için su ve elektriği bol bol harcayın , israf da neymiş

evet haklısın kardeşim Allah(c.c.) dışında hiç bir yaratık kıyametin zamanıı bilmiyr,sura üfürecek olan İsrafil(as) bile...

Allah bunu bilmediğimizi ve bilemeyeceğimizi beliritrken tutup da bi aciz insan aklına uymak akıl dışıdır...

dünyada kullandığımız hemen hemen herşey ile hem kendimzii hem dünyamızı kirletiyoruz.İnşallah ruhlarımız da kirlenmez

------------------

ayrıca CUMMAN krdeşim...:bizim 5000 yıllık bir tarihimiz var hiç yoksa Türkiye dandenekan savaşı ile başlamıştır,bu coğrafya bu ülkenin dini toprağı dili kültürü 1000 yıldır aynıdır yani hiçbişeyi kabul etmesen bile biz 1000 yıllık bir ülkeyiz zaman zaman hanedan değşikliği olmuştur bu dizinin en sonuncusu da Türkiye Cumhuriyeti dir.Lütfen böyle düşünme 3. dünya ülkesi filan değiliz ekonomimizikurtarırsak en büyük güç bizdde tabi doğruluk payı var ama böyle düşünme....

:):):D

Tamam Allah'a inanan insanlar biliyor(bazı ülkelerde inanmayanlarda/inkar edenlerdende bilenler var nedenini sormuştu tanıdıklarımdan bazıları...ben bunu bilmek zorundayım demişti adam ya...birisi sorduğu zaman cevap vermek zorundayım demişti.yok böyle bir olay...ama gece gündüz kitap okuyan bir milletti aklıma gelmiyor şimdi...),biraz da dediğin gibi abartmaya başladık sanırım ama Peygamberler de dediğin gibi nasıl olsa inananlar biliyor diyerekten hareket etselerdi durum biraz garip olurdu dimi.Burda kendimizi peygamberlerle kıyaslıyoruz diye bir anlam çıkmasın.Peygamberlere tabi olanlarında onlar gibi yapması Allah'ı hoşnut eder kanaatindeyim.

benim dediğim bu bilgilendirme zaten dini bölümler kısmında yer alıyor bunu niye her topic içine koyuyoruz :D

Hepimiz din kültürü ve ahlak bilgisi dersi aldık hepimize dedelerimiz babalarımız birşeyler anlattı ama burda alakasız bir topicte konuyu oraya çekmenin manası yok demek istiyorum :)

arkadaşlar gaybı ancak ALLAH bilir,kıyamet alametleri ise bize bazı fikirler verir ancak,durumun şöyle olacağı anlatılmaktadır alametlerde çok savaşlar çıkacak insanlar kılıçlar ile savaşacak,deccal ve mehti çıkacak,deccal kötü mehdi ise iyi olacak ve çarpışacaklar işte bu noktada bazı ipuçları var şöyle

1- mehdi peygamberimizin soyundan olacak ( adı Muhammed olacak )

2- aynen peygamberimize 40 yaşında peygamberlik geldiği gibi ,oda 40 yaşında iken mehdiliğini ilan edecek

3-ipuçları ve örtüşen bilgiler şunu gösteriyor doğum tarihi 1979-1980 arasında olması yksek ihtimal

4-buna göre mehdi şuanda 27 yaşlarında ve 40 yaş hesaplar isek 2020 yıllarında mehdi ilan olacak ve büyük savaşlar başlayacak

5- ama bundan sonra daha uzun süre kıyamet kopmayacak,çünkü tüm alametlerin olması gerek

arkadaşım bilgi için sağol ama burdaki bi yanlışı düzeltmek istiyorum,incelerseniz mehdi inancı ne peygamber efendimiz(SAV) in hadislerinde ne de Kur'an-ı Kerim'de geçmektedir.bu önceden yahudi kökenli bi inanılş olup sonradan hristiyanlığa geçmiştir.hristiynların hz.İsa'nın yüce mesih(mesih=mehdi=kurtarıcı)oalrak tekrar yere ineceğine inanmaktadırlar bu Kuran da da geçer.ama mehdi olarak değil başka bir amaçlara iner.hatta bakarsanız yüce mesih'in geleceği inancı yüzünden rahibeler namuslarını korurrlar haşa kendielri ile evlenmesi için...ama diğer alametler doğrudur ve bilmeliyiz ki kıamet müminlerin üstüne doğmayacaktır bu yüzden mümin olmaya çalşmak ve bu konuya fazla kafa yormamak lazımdır bence...

alperen 69 kardeşim;

ama benim asıl demek istediğim hristiyan inancındaki mehdi olan hz. isa bize mehdi as diye geçmiştir mehdi ve deccal olayı bizim sandığımız gibi senaryolardan ibaret değildir...bu yahudi kaynaklarında da hmehdi as hz.uzeyr dir.ama açıp incelemenbiziz önerirrim ben inceledeim bu konuyu hadis ve Kuran da böyle bişey yok o yüzden ititbar etmeyin diyorum ALPEREN69 kardeşim..bu geleneksel ilahi dinelrden gelen iananış maalesef bize de halkımızın bi inanç değişikliği oluşturmas yüzünden gelmiştir.selçukludan beri tuğrl ve çağrı beyler döneminnden beri anadoluda çok kozmopolit bi yapı oluşmuştu.bu halk zamanla dinini değiştirip Anadolu halkı hristiyandan müslümana geçse de kuşaktan kuşağa anlatılan bu gibi geleneksel iannışlar hala devam etmektedir,bu ve bunun gibi BİD'AT VE HURAFE OLMAYIP da bizim dinimizce Allah ev Peygamber sözüyle söylenmemiş şeylere bağlanmak doğru değildir etkrar söylüyorum açıp önce Kur'an ı sora da hadis kitaplarını inceleyebilirsiniz...

arkdaşlar nereden duyduğuma tam olarak emin değilim ama bir din adamı olması gerek.kutsal kitabımızda yazıyordu sanırım.eğer dünya hiç müslümam kalmazsa o zaman kopacak diye biliyorum.tabi asıl olarak kıyametin kopacağı günü ALLAH bilir.

evet bu alameti ben de duymuştum ve kıyamet çok yakındır dünyanın 35000 yıllık olduğu söyleniyor o yüzden peygamber efendimiz(sav) iki parmağının yanyana tutmuş ve kıyamet ile şimdiki zaman bu kadar yakındır demiştir.ama müslüman değil MÜ'MİN olmayacağını duymuştum ben bu konuda o yüzden daha müslman var kopmayacak diye düşünmemek lazım kıyamet yakın gerçek manada mümin olmayıp da günahkar müslüman olanlara doğacak BENİM BİLDİĞİM KADARI İLE Bİ araştırmak lazım...

arkadaslar peygamber efendimiz demiş ki "Bir gün islamiyet güneşin doğup battıgı heryerde olacak".. eğer peygamber efendimiz demişşse bu gerceklesecektir ve su ana kadar olmadı ve sanırm bu olmadan da kıyamet gelmez.!! hem her ölümbir kıyamettir ve ölüm ansızın geliyor. yani kıyamet 2060 2344 de gelse ne fark eder ki o zaman kadar yasayacagımız garantis yok onu geç bu yazıyı bitirmeden kalbim durabilrr..(yada pc min ömrü biter ölür..)

dini tartışmalar dini bölümler kısmına lütfen. Forumlarda dini tartışmalar yasaktır.

Arkadaşlar genelde güzel, yararlı şeyler yazmışlarda, seni anlamadım NEDEN kendini yorum yapma zorunda hissediyorsun ki anlamdığın daha doğrusu anladığım kadarıyla inanmadığın meselelere bakmaman gerekir diye düşünüyorum

arkadaslar peygamber efendimiz demiş ki "Bir gün islamiyet güneşin doğup battıgı heryerde olacak".. eğer peygamber efendimiz demişşse bu gerceklesecektir ve su ana kadar olmadı ve sanırm bu olmadan da kıyamet gelmez.!! hem her ölümbir kıyamettir ve ölüm ansızın geliyor. yani kıyamet 2060 2344 de gelse ne fark eder ki o zaman kadar yasayacagımız garantis yok onu geç bu yazıyı bitirmeden kalbim durabilrr..(yada pc min ömrü biter ölür..)

arkadaşa katılıyorum hiç kimse net olarak şu tarihte kıyamet olacağını bilemez

Arkadaşlar genelde güzel, yararlı şeyler yazmışlarda, seni anlamadım NEDEN kendini yorum yapma zorunda hissediyorsun ki anlamdığın daha doğrusu anladığım kadarıyla inanmadığın meselelere bakmaman gerekir diye düşünüyorum

forum kuralları diye bir şey var . Forumlarda dini tartışmalar olmasın diye dini bölümler açıldı.Kimin inanıp kimin inandığınıda çok fazla yorumlama.

Konu amacından saptığı için kitlenmiştir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...