Jump to content

Kıyamet 2060'ta kopacak

BrightBlade

Recommended Posts

40104.jpg

İngiliz fizikçi, matematikçi, mucit, astronom Isaac Newton'un (1642-1727) elyazmaları, dün İsrail'in Kudüs Üniversitesi Milli Kütüphanesi'nde "Newton'un Sırları" başlığıyla sergilenmeye başlandı.

Belgelerde ilginç bir de sır ortaya çıktı: Bütün zamanların en ünlü bilim adamı Newton'a göre dünyanın sonu 2060 yılında gelecek.

İncil'de yer alan bir metne dayandırdığı bu iddia, Newton'un 1704'te yazdığı bir mektupta yer alıyor. Newton, mektubunda Eski Ahit'teki Daniel Kitabı'nda dünyanın sonunun, Batı Avrupa'daki Kutsal Roma İmparatorluğu'nun kurulmasından (800 yılı) 1260 yıl sonra geleceğinden bahseden bölüme gönderme yaptığı belirtiliyor.

Newton'un çağına uygun bir şekilde batıl inançları da vardı. Bilim adamı 1670'lerde metali altına çevirebilme uğraşı olarak tanımlanabilecek simya konusunda da dört yıl çalışmıştı. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Newton'un elyazmalarının, 1969'dan beri ilk kez kamuoyuna sunulduğuna dikkat çekildi.

internethaber / posta

• Administrator
sk8er_boi  || www.tnctr.com:
http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=29705
sk8er_boi || www.tnctr.com:
ilk yazılcak mesaj
kıyametin ne zaman kopacağını allah bilir
muhtemelen muallim ali :D
(W)вяιgнтвℓα∂є®:
:D
(W)вяιgнтвℓα∂є®:
yazıldı bile
(W)вяιgнтвℓα∂є®:
abi süperler ya
[/CODE]

Bende gençken bi ara dini metinlerden hesaplamalar yaparak 2145 yılı olarak bulmuştum kıyamet tarihini :rolleyes:

Hâla da bu tarihte inanıyorum.

O tarihe kadar yaşayan olur da bu kehanetimi doğruluğunu görürse, der içinden "CentilBoy" demişti de inanmamıştık biz.

Kıyamet alametlerini inceleyin orda bulursunuz vahiymi gelmiş yoksa cin mi çarpmış yoksa uzaylı mı çarpmış görürsün o zaman :rolleyes:

Haklisinda birinden duydum dedi kıyamet alametlerini inceleyen birinden yada inceledimde ögrendim demedi o yuzden...

burak erdem'in "mardukla randevu" diye bi kitabını okumuştum

kitap hakkında:

Hassas ölçümlere dayanan derin astronomi bilgisiyle günümüz bilim dünyasını şaşırtan antik Maya uygarlığının geliştirdiği mükemmel takvim; kısa dönemde günlük kullanımı içeren bileşenlerinin yanı sıra, uzun süreçleri ele alan "Dünya Çağları" kavramıyla dikkat çeker. Maya "Uzun Hesap" (Long Count) sistemine göre dünyamız, "Beşinci Güneş" olarak adlandırılan çağı yaşamaktadır ve İ.Ö 3113'te başlayan bu çağ, önümüzdeki 2012 yılında büyük doğal afetler ve kaos eşliğinde sona erecek, ardından yeni bir çağ başlayacaktır.

Bir başka astronomi uzmanı eski toplumun, Babil'in kozmolojisine göreyse, güneş sistemimizde henüz bizim farkına varamadığımız bir "Onuncu Gezegen" vardır; son derece yoğun ve büyük kütleye sahip bu gezegene Sümerler "Nibiru" (Geçiş Gezegeni) demiş;Babil astronomlarıysa en büyük tanrıları Marduk'un adını vermişlerdir. Söz konusu gezegen, kuyrukluyıldızlara benzeyen eliptik yörüngesini 3600 yıl dolayında tamamlamaktadır ki bu rakam, Mezopotamya altmışlı matematiğinin de temelini oluşturmuştur.

Babil Destanı Enuma Eliş'te "yaratılışın kahramanı" olarak karşımıza çıkan Marduk, dünyaya her yakın geçişinde, iri kütlesinin yarattığı çekim etkisi yüzünden büyük doğal afetlere ve bunları izleyen dönemde siyasal/sosyal karmaşaya neden olmaktadır. İ.Ö 5310 tarihindeki yakın geçişinde Venüs'ün yörüngesinden çıkmasına yol açarak güneş sistemimizde uzun süreli bir kaos yaratmış ve William Ryan ve Walter Pitman gibi araştırmacıların bugün izini bulduğu, "Karadeniz çukurunun suyla dolması" başta olmak üzere, Tufan efsanelerine esin oluşturan bir dizi doğal afeti tetiklemiştir. Bir sonraki yakın geçişi olan İ.Ö 1649'daysa, Thera yanardağının patlamasını da içeren büyük jeolojik etkinlikleri harekete geçirmiş; küresel düzeyde felaketlere neden olmuş; Minos, Mısır, Babil, Harappa ve Çin başta olmak üzere çoğu eski uygarlığı temelinden sarsarken, aralarında "Mısır'dan Çıkış"ın da (Exodus) bulunduğu mitlere esin kaynağı yaratmıştır.

"2012: Marduk'la Randevu" adlı kitabında Burak Eldem, dünyada ilk kez, Maya "bitiş tarihi" olan 2012 ile, Babil efsanelerinde sözü edilen "Onuncu Gezegen"in, aynı astronomik olguya işaret ettiğini ortaya koyar ve gezegenin gerçek yörünge süresinin 3661 yıl olduğunu vurgular. Eldem'e göre, bu rakamın Babil altmışlı sistemi içinde basamaklı çivi yazısıyla ifadesi olan "üç dikey çizgi", İncil'in en eski metni olan "Yuhanna'nın Vahyi"nde yanlış deşifre edilmiş ve "Düşman Babil'in Kötü Tanrısı Marduk"u simgeleyen sayı, "Şeytanın Numarası 666" olarak yorumlanmıştır. Kitap, Eski Mısır, Maya, Aztek, İnka, Babil, Hint ve Çin metinlerinden ve Eski Ahit'ten deşifre ettiği bulgularla, uygarlık tarihindeki inanç kültlerinin tümüyle gökyüzünde gerçekleşen ve dünyayı da şiddetle etkileyen katastroflar üzerine kurulu olduğunun altını çizer. Eldem çalışmasında ayrıca, Zecharia Sitchin, Immanuel Velikovsky ve Alan Alford gibi son yılların ilgi çeken araştırmacılarının tezlerinin de analitik birer eleştirilerini sunar.

"2012: Marduk'la Randevu", çok yakın gelecekte dünyamızın karşı karşıya kalacağı bir katastrofa dikkat çekerken, "Yeni Dünya Düzeni" egemenlerince uygulanan son askeri ve siyasi manevraların, bu döneme hazırlık olduğunu vurgular.

[/CODE]

ek:şimdi hatırlamıyorum ama başka bir hesap bu kayıp gezegenin ancak 2050 lerde keşfedilebilecek kadar yaklaşacağını söylüyordu

diğer tahminim venusun jupiterden ayrılıp nuh tufanına yol acmasına sebep yine bu geniş elips yorungeli kayıp gezegenin,kendi halinde yorungelerinde seyreden,monoton gezegenlerimizin arasına dalıp jupiterin çok yakınından geçmiş olması..

arkadaşlar gaybı ancak ALLAH bilir,kıyamet alametleri ise bize bazı fikirler verir ancak,durumun şöyle olacağı anlatılmaktadır alametlerde çok savaşlar çıkacak insanlar kılıçlar ile savaşacak,deccal ve mehti çıkacak,deccal kötü mehdi ise iyi olacak ve çarpışacaklar işte bu noktada bazı ipuçları var şöyle

1- mehdi peygamberimizin soyundan olacak ( adı Muhammed olacak )

2- aynen peygamberimize 40 yaşında peygamberlik geldiği gibi ,oda 40 yaşında iken mehdiliğini ilan edecek

3-ipuçları ve örtüşen bilgiler şunu gösteriyor doğum tarihi 1979-1980 arasında olması yksek ihtimal

4-buna göre mehdi şuanda 27 yaşlarında ve 40 yaş hesaplar isek 2020 yıllarında mehdi ilan olacak ve büyük savaşlar başlayacak

5- ama bundan sonra daha uzun süre kıyamet kopmayacak,çünkü tüm alametlerin olması gerek

Türkiye icin kiyameti beklemeye pek gerek yok. Insanlar en buyuk gunahlari islemekte yarisiyorlar. Zina ki her ilde var, adam oldurme, hirsizlik, iftira, yalan, zulum, haksizlik, dolandiricilik... Yabanci hayranligi... Bu sartlarda yasadiginiz her gun size verilen bir sans. O gun gelirse suc lut kavmi misali yoldan sapmislar icindir ve masumlarin sucu da dogru yolu o sapmislara gostermedikleri icindir. Hangimiz bir kuran meali alip bir bilmeyene hediye etmisizdir. Allah haddi asanlari sevmez. Onun gucu herseye yeter. Gaybi ancak Allah bilir diye bir ayet var malumunuz. Allah hepimizi affetsin.

arkadaşlar gaybı ancak ALLAH bilir,kıyamet alametleri ise bize bazı fikirler verir ancak,durumun şöyle olacağı anlatılmaktadır alametlerde çok savaşlar çıkacak insanlar kılıçlar ile savaşacak,deccal ve mehti çıkacak,deccal kötü mehdi ise iyi olacak ve çarpışacaklar işte bu noktada bazı ipuçları var şöyle

1- mehdi peygamberimizin soyundan olacak ( adı Muhammed olacak )

2- aynen peygamberimize 40 yaşında peygamberlik geldiği gibi ,oda 40 yaşında iken mehdiliğini ilan edecek

3-ipuçları ve örtüşen bilgiler şunu gösteriyor doğum tarihi 1979-1980 arasında olması yksek ihtimal

4-buna göre mehdi şuanda 27 yaşlarında ve 40 yaş hesaplar isek 2020 yıllarında mehdi ilan olacak ve büyük savaşlar başlayacak

5- ama bundan sonra daha uzun süre kıyamet kopmayacak,çünkü tüm alametlerin olması gerek

mehdi a.s 40 yaşında zuhur edcek amma tam zuhur değil yani insanların gözü önünde olacak ama insanlar onun bu sifatını farketmeycekler ki buna ALLAH dostları dahil değil çünkü mehdi a.s bazıları bilecek diyor ve onlarda ALLAH 'ın salih kulları...

tam zuhur İNŞAALLAH ÇOK YAKINDA altın çağ geliyor...:rolleyes:

Ya arkadaşlar, kıyamet filan hikaye... Newton bağtıl inançlarını sır diye millete yutturuyorlar yine (İsrael'de). Ya bu adamın hayat hikayesini okursanız, ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Kıyametin nezaman kopacağını bir tek Allah bilir, neden millet hiç panik yapmadı peki?

merak ettıgım bır sey var. :rolleyes: bu forumda bılımsel olsun olmasın neden bu tarz topiclerin son postları hep Allah adıyla kesılıyor?? Yani ınsanların bılımsel bır kanıt gostermesıne bırıkımlerıyle yorum yapmasına bıle ızın verılmıyor polemıkler olusup konu kılıtlenıyor...kıyamet cogu kez kopuyor zaten sadece mahser alanı gelmıyor benım gozumun onune..buyurken ıcımde mılyon kere kıyametler koptu aılemle sorun yasadıgım zamanlar ıcımde kıyamet koptu ve suan hayatım yerle bır..sımdı bunları ınanın gonul rahatlıgı ıle yazamıyorum kıyamet soyle boyle deyıp dini kaynaklardan sen nasıl boyle dersın ıste bır kıyamet var bılmemne yorumları ıle karsılmaktan korkuyorum...Tamam sonuna kadar fıkrınıze katılıyorum kıyametın ne zaman kopacagını sadece Allah bılır..ama bırakın da ınsanlar dusuncelerını yazabılsınler..sadece bu topicte degıl hepsınde.. :D

• Administrator

merak ettıgım bır sey var. :rolleyes: bu forumda bılımsel olsun olmasın neden bu tarz topiclerin son postları hep Allah adıyla kesılıyor?? Yani ınsanların bılımsel bır kanıt gostermesıne bırıkımlerıyle yorum yapmasına bıle ızın verılmıyor polemıkler olusup konu kılıtlenıyor...kıyamet cogu kez kopuyor zaten sadece mahser alanı gelmıyor benım gozumun onune..buyurken ıcımde mılyon kere kıyametler koptu aılemle sorun yasadıgım zamanlar ıcımde kıyamet koptu ve suan hayatım yerle bır..sımdı bunları ınanın gonul rahatlıgı ıle yazamıyorum kıyamet soyle boyle deyıp dini kaynaklardan sen nasıl boyle dersın ıste bır kıyamet var bılmemne yorumları ıle karsılmaktan korkuyorum...Tamam sonuna kadar fıkrınıze katılıyorum kıyametın ne zaman kopacagını sadece Allah bılır..ama bırakın da ınsanlar dusuncelerını yazabılsınler..sadece bu topicte degıl hepsınde.. :D

Birşey yazarsan cevap alma riskine de gireceksin. Karşılık almaktan korkuyorsan yazma da diyebiliriz.

• Administrator

karsılık almaktan korkmuyorum..polemıklerden hoslanmıyorum...susssstummm....şşşttt!.. :rolleyes:

Cevap verene karşılık vermezsen polemik de olmaz. Şimdi atılan postlara cevap da vermeyin diye kural da koyamayız ya.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...