Jump to content

Bir Kadýný Severken...

mavikiz

Recommended Posts

Bir kadýn çocuktur aslýnda çocuk gibi davranmayý sever.erkeðin kendisine bir çocuða gösterdiði þefkati göstermesini ister.

Bir çocuðu okþar gibi incitmekten korkarak sevmeli erkek kadýný..ama hiç bir kadýn çocuk muamelesi görmek istemez.söylediði þeyler çocukça da olsa dinlenilmesini,dikkate alýnmasýný ister. Yani bir kadýnýn çocukluk yapmasýna izin vereceksiniz; ama asla onu bir çocuk olarak örmeyeceksiniz..

Bir kadýn güçlüdür aslýnda.hatta erkeklerden çok daha güçlüdür.ama bu gücünü herzaman ortaya koymasýný sevmez.ister ki,erkeðin gücü kendisine huzur versin.kendi kendine yapabileceði þeyleri bile erkeðin yapmasýný bekler.böylece hem daha kadýn olduðunu hissedecektir hem de erkeðinin ne kadar güçlü olduðunu görecektir.ancak kadýn gücünü göstermek istediðinde onu engelleyemezsiniz.yapmak istediði birþey

varsa mutlaka yapar.

Bir kadýn sevgidir aslýnda.içinde her zaman sevgiyi >taþýr.sevdiklerinden kolay ayrýlamaz.sevdiklerini kolay kolay kýramaz.zor sever;ama,tam

sever.bir kadýnýn tam anlamýyla sevebilmesi için yüreðinin kabul ettiðini beyninin de kabul etmesi gerekir.ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsýnýz.belki kolayca yüreðine girebilirsiniz.ancak beyninde yer her an terk edilebilirsiniz.sevmediði halde terk etmeyen kadýnlar da var elbette.bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri acýmak” >duygusudur.

Bir kadýn yalnýzdýr aslýnda.hiçbir zaman kadýný bütünüyle elde edemezsiniz.kendisine ait bir dünyasý vardýr ve orada hep yalnýzdýr.o

dünyaya kimsenin girmesine izin vermez.hiçbir anahtar o dünyanýn kapýsýný açamaz.yalnýzlýk onun sýðýnaðýdýr.o sýðýnaða ne zaman gireceðine,ne

kadar kalacaðýna hep kendisi karar verir.sýðýnaktayken oradan çýkmaya zorlarsanýz,onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir kadýn çýlgýndýr aslýnda.neler yapabileceðini erkek aklý hayal bile edemez.üreticiliðinin sýnýrý yoktur.ama bunu ortaya çýkartmak için

hayatýnýn erkeðini bekler.hoyratça harcamaz üreticiliðini.sadece erkeðine saklar.bir kadýnýn gerçek erkeði olmayý baþarabilmiþseniz çok

þanslýsýnýz demektir.çünkü hayatýn içinde olan herþey ancak kadýnlar olduðunda anlam kazanýyor.yemek yemek,su içmek bile.bir kadýnýn elinden içtiðiniz suyla kendi kendinize bardaðý doldurup içtiðiniz su arasýndaki lezzet >farkýný anlayabiliyormusunuz?anlýyorsanýz ne mutlu size.anlamýyorsanýz ne yazýk ki yaþamýyorsunuz

kadýn;erkeðin kaburgasýndan yaratýldý,ayaklarýndan yaratýlmadý..!!! öyle olsaydý ezilirdi……!!! > üstün olsun diye baþýndanda yaratýlmadý……!!

AMA GÖÐSÜNDEN YARATILDI……

Eþit olsun diye…… kolun biraz altýnda…Korunsun diye…!!! > KALP HÝZASINDA SEVÝLSÝN DÝYE!!!

yüreðine kalemine saðlýk...

insanýn dilenesi geliyor bunlarý okuyunca

ama birgün sadaka veren bulunur deðil mi???

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=2966#

yanlýþ anlaþýlmasýn bunu ben yazmadým, sadece mailime gelen bir yazýydý sizlerle paylaþmak istedim. erkekler bu kadýnlar ne ister der durur ya ondan. nasýl seveceðinizi bilin kadýnlarý.

Farkýnda mýsýnýz imkansýzý istemek bu olsa gerek. Bir erkek cesurdur içinde ki korkuya raðmen. Sevmeyi bilir ama ne istediðini bilemez. Deðer vermeyi öðrenebiliriz zamanla ve büyük bir cesaretle. Sonra korkarýz ve býrakýrýz deðer vermeyi yeniliriz korkularýmýza. Ýçin için severiz. Yerli yersiz belli ederiz sevgimizi. Urkeriz kadýn aklýndan yine de tamah etmemeye çalýþýrýz bilsekte bizi kadýn aklýnýn yönettiðini.

Sonunda yalnýzlýðýmýzla kalýrýz bakmýþýz gözlerimizi erkekler aðlamaz dercesine silmeye çalýþýyoruz. Beklemek ne kadar zor olabilir ki, anlamak yada anlamýþ gibi yapmak. Sevgi zor bu zamanda bulduðumuzda bari deðerini bilelim.

Anlamak yetmiyor sevgiyi, sevgiyi bilmek ise sadece isim tamlamasýnda kullanabilmek için yeterli. Kadýnlar ne kadar çocuk olsada kendinde, büyütür onu terbiye eder istediði zaman. Erkeklerin ise ölene kadar çocuktur ruhu asla terbiye olmamacasýna. Bilirsiniz erkek çocuðu zaptetmesi her zaman zordur..

Son söyleyeceðim deðer vermekten çekinmeyelim. Korkularýmýza yenilmeyelim..

öncelikle þunu sorarak baþlamak istiyorum, exit, bultar ve muselmansuffe neden sadece teþekkür ettiniz yorum yapmak bu kadar mý zor yoksa light damgasý yemekten mi korkuyorsunuz:lol:

ben de arkadaþlardan gelecek light yakýþtýrmalarýna göðsümü siper ederek diyorum ki;

kadýnlar çiçektir ve çiçekler su ister :lol:

(mavikýz beni öldürecek :) )

• Administrator
öncelikle þunu sorarak baþlamak istiyorum, exit, bultar ve muselmansuffe neden sadece teþekkür ettiniz yorum yapmak bu kadar mý zor yoksa light damgasý yemekten mi korkuyorsunuz:lol:

ben de arkadaþlardan gelecek light yakýþtýrmalarýna göðsümü siper ederek diyorum ki;

kadýnlar çiçektir ve çiçekler su ister :lol:

(mavikýz beni öldürecek :) )

Kaybedecek neyin varki. LAYT ERKEK :)

Kaybedecek neyin varki. LAYT ERKEK :lol:

hadi be sen de neresi laytmýþ onun? hem bi kere hepinizden daha taþ fýrýn. (en azýndan bulaþýyo :) ) hem niye kýzayý dawnie alla allaa. yanlýþ tanýtmasana beni insanlara... :)

Alla alla dawnie kendine yeni bir avukat tuttu heralde :lol:

avukat mý? buyrun benim ne istemiþtiniz :)

Erkek daima Ailesi için çalýþýr. Sevgisini belki tam gösteremez. Ama sever. Aðlamaz belki, ama bilir ki oda bir Ýnsandýr. Ýnsanlarýn En Yücesi olan Peygamber Efendimiz bile aðlamýþtýr. Aðlamak neden bir Erkeðe yakýþtýrýlamaz ki.. Oysa Peygamberimiz s.a.v oðlu vefat ettiðinde aðlamýþtýr. Mubarek gözlerinden yaþlar akmýþtýr.

Erkek Ailesine baðlýdýr ayný Kadýn gibi.. Erkek de sevgi bekler.

Erkek içine kapanmayý sevmez. Kapanýrsa zor açýlýr.. Bazen bir Erkek içine kapanýktýr. Kimseye açýlamaz sanýlýr.. Ama sevdiði bir Kadýn hariç..

Rabbimiz Erkek ve Kadýný birbirine muhtaç eylemiþ. Her ne yaratmýþsa, bütün yarattýklarýnda bir güzellik var.. O En Büyüktür. O En Güzeldir.

• Administrator
lütfen bi hanımefendinin huzurunda kavga edecek değilim, :lol:

ayrıca confidant kardeşim diline sağlık çok güzel ifade etmişsin cidden...

Logout yap. Bekliyom seni dışarda :)

edit: Dawnie'nin hesabı worms'ta görülmüştür.

lütfen bi hanýmefendinin huzurunda kavga edecek deðilim, :)

ayrýca confidant kardeþim diline saðlýk çok güzel ifade etmiþsin cidden...

Saðol Arkadaþým :lol:

Logout yap. Bekliyom seni dýþarda :)

:)

Hadi Çekin Silahlarý nihohohoy

:):)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...