Jump to content

Bilgisayar açılırken hata

binocan

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarımı güncelledim.Eski hali

İntel Pbl i915 anakart

p4 3,2 ghz 2 mb işlemci

1 gb ram(ddr-2 533mhz)

256 mb sapphire (x550xtx)

Feel Hurricane Kasa

Şu anki sistem

İntel DG965Whkmr i965 anakart

İntel PD 3.0 ghz işlemci

1 gb ram(ddr-2 533mhz)(değiştirmedim eskisini taktım)

256 mb sapphire (x1050)

Feel hurricane kasa(değiştirmedim)

Sorunum şu güç kaynağını açıyorum, bilgisayarı çalıştırıyorum.Kasa çalışıyor ama monitörün lambası yanıp sönüyor. Kasanın arkasındaki on-off düğmesini kapatıp açıyorum, ardından bilgisayarı açıyorum bu sefer normal bir şekilde kasa çalışıp monitöre görüntü geliyor.

Meslekte 13. yılı tamamlayacağım böyle bir arıza ne gördüm ne karşılaştım.Ekran kartının arızalı olma ihitmalini düşündüm bazen 10-12 saat çalışıyorum ne görüntüde kesilme ne ne donma hiç bir şey yok.sadece bilgsayarı ilk çalıştırdığımda oluyor. :wacko::wacko:

Arkadaşlar poweri değiştirmeyi denemek aklıma gelmedi ama, şöyle bir durum söz konusu.Akşam sistemi değiştirdim iş yerimi kapattım.Sabah bu sorun oldu.Eğer 550 watt psu dan ise demekki sisteme uyum sağlamadı :D

Bazı Monitörler elektriği Power Supply den alıyor seninkisi de onlardan birisi olabilir çok yüksek bir ihtimal powersupply dir bence dene ve bizede neticeyi bildir çok nadir sorunlardan biri herkes faydalanacaktır.

Ekranla ekran kartı arasında ki bağlantı kablosunu değiştirmeyi deneyin. Eğer entegre değilse.

başka bir monitörde denedim sorun aynı :(

Bazı Monitörler elektriği Power Supply den alıyor seninkisi de onlardan birisi olabilir çok yüksek bir ihtimal powersupply dir bence dene ve bizede neticeyi bildir çok nadir sorunlardan biri herkes faydalanacaktır.

Yok dostum everest 400 watt power supply taktım gene olmadı :(

Ram in bozuk kardeşim.sıradan deneme amaçlı 256 lık veya kaclık olursa olsun bı ram tak otekını cıkartıp ortada sorun kalmaz.

dostum 2 adet 512 mb ram takılı bilgisayarıma teker teker dnedim ikiside çalışıyor. :(

:angry2: Ya ne kadar ilginçlik var ne kadar çözülmezlik var hep beni buluyor.Allah sizi inandırsın daha teknik servisime sistemi çökmüş makine gelmedi.Kur-an çarpsın bazen bir arıza geliyor,Hele ki anakartlar, ya voltaj yemiş işin yoksa hangi sigorta hangi transistör arızalı onu bul değiştir.Hah şimdi de kendi bilgisayarım ya yemin ederim size ağız tadıyla iki günüm geçmedi.Ya sabır diyorum sabır diyorum yeminler olsun size sabredecek halim kalmadı. :p:p:p:D:(:(

Başka bir ekran kartı ile denediniz mi? Elinizde bunun için imkan var sanırım!

Başka Ekran kartı ile denedim,yine olmadı :D

Sorun anakartta o zaman. Geri verebiliyorsan açıkla problemi geri ver. Veya farklı bir anakartla, tüm bileşenler aynı iken dene.

Hocam sıfır anakart yeni aldım,Öyle yapacam büyük bir ihtimal.Çünkü bütün ihtimalleri denedim. :D

Birde hiç hata sesi yok,ilk açıldığında sadece lcd monitörün altındaki lamba yanıp sönüyör.

• 1 yıl yıl...

eger bilgisayar üzerinde cok çalışıyorsanız eger işlemcinin hızı düşükse kaldırmayabilir o yuzden de hata verebilir.

büyük bir ihtimalle anakart, benimde başıma gelmişti. normal olarak kapattığımda birdaha acılmıyordu, dediğin gibi elktiriği çıkarıp taktığımda çalışıyordu. anakart üzerindeki statik elektriği atamıyor olabilir. garantide olduğu için değiştirmeni öneririm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...