Jump to content

İstenilmeye gelindiginde kızlar neden kahve yapar?

erol_1982

Recommended Posts

Bu damada verilen bir mesajdır ve yer yer çok çeşitlilik gösterir. İşte bu kahve sunma geleneği ile damada verilmek istenen mesajlardan örnekler:

"Benimle evlenirsen sana geceleri uyku yok. Önden söyleyeyim de sonra kıçını çevirip yatma. Enerjini topla, uyuma!"

"Bu sana yapacağım son kahve. Doya doya iç. Evlendikten sonra sen yapacaksın ben içicem. Hele bir köpüklü olmasın, anyayı konyayı göstericem..."

"Bi fincan kahvenin 40 yıl hatırı var. Bu durumda evliliğimizin ilk 40 yılı için benden fazla bi şey bekleme. İşine gelirse..."

"Balayında Brezilya'ya gidiyoruz. Ona göre."

"Köpük sandığın şey aslında köpük değil. Fincanın içine tükürdüm. Evlenirsek dediğim dediktir. Tükürdüğümü yalamam. Üstelik sana da böyle içiririm..."

Yeni bir araştırmaya göre erkeklerde saç dökülmesine çarenin sırrı kahvede gizli olabilir.

Bilimadamları kafeinin saçı dökülmeye başlayan erkeklerin saç derisindeki minik foliküllleri uyardığını keşfetti.

Bu buluş saç dökülmesine karşı yeni tedavi yöntemlerini de gündeme getirdi.

Uluslararası Dermatoloji Dergisi'nde yayımlanan yeni bir araştırmada kafeinin saç foliküllerine zarar verdiği bilinen testostron hormonunun etkisini bloke ederek saçların dökülmesini önlediği belirtildi.

Ancak bu sorun bol bol kahve içmekle çözülecek gibi görünmüyor.

Bilimadamları baş derisindeki foliküllere ulaşabilmesi için günde 60 fincan kahve içilmesi gerektiğini hesapladı.

Bunun yerine Alman kozmetik şirketi Alpecin baş derisini ovarak uygulanacak kafeinli bir losyon geliştirdi.

Kafeinli losyonun kelliğe karşı hem ucuz hem de diğer losyonlar kadar etkili bir seçenek olması bekleniyor.

Bu araştırmayı Almanya'daki Jena Üniversitesi'nde gerçekleştiren Dr Tobias Fischer, saçı yeni yeni dökülmeye başlayan 14 erkekten baş derisi biopsileri aldı.

Saç foliküllerini çıkararak bunları içinde farkı düzeylerde kafein bulunan test tüplerine yerleştirdi.

Örnekler, değişimin gözlemlenebilmesi için sekiz gün laboratuar ortamından tutuldu.

Deneyin sonunda kafeinin saçlarını boyunu yüzde 33-40 oranında uzattığı belirlendi.

Umarım asıl nedeni böylece açığa kavuşmuştur :o

Neden kiz tarafindan bakiyorsunuzki :) Erkek kahve yapmayi bilip bilmedigini siniyor olamazmi :) Ve isteme muhabbetlerinde kahveyi hep baskalari yapar kiz yapmaz :) Uc kagitcilar :)

En iyi kim köpürtüyorsa o yapar. Evlilik baştan hile kokuyor. Çikolata işi asıl beni bitiriyor. Kız tarafı kabul edene kadar o kutu açılmıyor. Öylece bakıp duruyorsun kutuya. Zaten kabul ettik diyene kadar da çikolata ya eriyor ya da bozuluyor.

Not: Kişisel tecrübem yoktur. Hepsi akrabaların istemesinden tecrübedir. :)

Neden kiz tarafindan bakiyorsunuzki :) Erkek kahve yapmayi bilip bilmedigini siniyor olamazmi :) Ve isteme muhabbetlerinde kahveyi hep baskalari yapar kiz yapmaz :) Uc kagitcilar :)

Bir erkek olarak ben bile bildikten sonra, bir kız bilmiyorsa kahve yapmayı ne edeyim o kızı kendine hayrı olmazki :) bana olsun :)

valla bayan arkadaşlar görmesin bu konuyu celallendirirler benden söylemesi :)

Kahveyi yapmışlar boşverin kahveyi kızı alıp gidecez de diyemezsin içeceksin :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...