Jump to content

YÖK saldırganından şok itiraf

BrightBlade

Recommended Posts

Arkadaşlar verdiğim haberi kesinlikle siyasi bir sebeple vermiyorum ve bu yönede çekilmesini istemiyorum. Sadece ülkemizde insan canına kıymanın ne kadar basitleştiğini gösterdiği için veriyorum. Basının ne kadar insanları yanlış etkilediğini göstermek için veriyorum. Burada adı geçen kurum ve kuruluşlarla ilgili lütfen yorum yapmayın. Sadece benim üstünde durduğum konuyu anlamaya çalışın yeter.

YÖK saldırganından şok itiraf

Savcı YÖK saldırganı için müebbet istedi. Sanık İlgün mahkemede şok itiraflar yaptı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) silahlı saldırı girişimi olayında Nurullah İlgün ile beraberindeki Bülent Askeroğlu'nun, ''cebir ve şiddet uygulayarak devletin iç güvenliğini, kamu düzenini bozmaya teşebbüs'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarını talep etti.

Başsavcılık, İlgün'ün ''silahlı örgüt kurmak ve yönetmek'' suçundan cezalandırılmasını da talep ederken, diğer 4 sanığın ise ''silahlı örgüte üye olmak'' suçundan cezalandırılmaları istendi.

BAKIN ÇOCUK MEŞHUR OLDU- GELECEĞİ PARLAK

Davanın iddianamesinde, Sanık İlgün'ün olaydan yaklaşık 1.5 ay önce beraber yaşadığı sanık Gülşen Kübranur Karaduman'a, Hrant Dink suikastini gerçekleştiren O.S'den söz ederek, ''bak çocuk meşhur oldu, geleceği parlak, cezaevinden çıktıktan sonra sözü geçer. Ben de YÖK başkanını vuracağım'' dediği aktarıldı.

CİNAYETİ NASIL PLANLADI?

İddianamede, İlgün'ün bu şekilde YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'e yönelik saldırı gerçekleştirmeyi planladığı bunun için diğer sanık Bülent Askeroğlu'ndan silah temin etmesini istediği belirtildi.

Bülent Askeroğlu'nun da sanıklardan Muhammed Akman'dan ruhsatsız silah temin ederek Nurullah İlgün'e teslim ettiği, ardından, İlgün ile 24 Nisan 2007 tarihinde otobüsle Ankara'ya geldikleri ifade edilen iddianamede, aynı gün YÖK binasının bulunduğu yere giderek keşif yaptıkları kaydedildi.

İlgün ve Askeroğlu'nun bir gün sonra YÖK binasına geldikleri ve İlgün'ün eylemini gerçekleştirmek için binaya yöneldiği, Askeroğlu'nun da çevrede gözcülük yaptığına yer verilen iddianamede, İlgün'ün eylemini gerçekleştiremeden olay yerinden bir araç gasp ederek kaçtığı, bunu gören Askeroğlu'nun da olay yerinden uzaklaştığı anlatıldı.

İnternethaber

Ne acıklı değil mi?

Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim!!

Bu ülke nasıl bu kadar seviyesizleşti..

Osmanlı İmparatorluğunun çökmesiyle beraber seviyemizi kaybettik ve Geri kazanmak ta bu kadar çok bölücünün olduğu bir ortamda çok zor. Hiç kimse birbirini sevmiyor artık manevi anlamda . Seviyenin kazanabileceğinin göstergesi 22 temmuz günüdür.

Konunun biraz dışına çıktım. Hakkınızı helal ediniz

Please register to see this content.

BAKIN ÇOCUK MEŞHUR OLDU- GELECEĞİ PARLAK

Davanın iddianamesinde, Sanık İlgün'ün olaydan yaklaşık 1.5 ay önce beraber yaşadığı sanık Gülşen Kübranur Karaduman'a, Hrant Dink suikastini gerçekleştiren O.S'den söz ederek, ''bak çocuk meşhur oldu, geleceği parlak, cezaevinden çıktıktan sonra sözü geçer. Ben de YÖK başkanını vuracağım'' dediği aktarıldı.

Ne acıklı değil mi?

Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim!!

evet bu genç meşhur oldu ve durum çok da acıklı haklısın. fakat daha acıklısı var; bu olay vuku bulduğunda olayı kimlerin ve ne için gerçekleştirdiği anlaşılmadan bir kısım medyanın hemen birilerin suçlamaya kalkmasıdır.

Siyah olan kısımlar sizin için bir anlam ifade etmiyorsa yorum yapmanıza gerek yok. Yada yorum beklemenize!

Dediğinin siyasetle uzaktan yakından alakası yok, sana siyasi olarak gelmiş olabilir ama herkes senin gibi düşünmeyebilir, bunu şunun için söylüyorum; sözde modsun ya yukarıdaki bir arkadaşı azarlar gibi konuşmuşsun.

Bu sadece toplumumuzun yozlaştığını gösteren olaylardan biridir....

<_< Skyman-->Moderatöre saygısızlıktan uyarı seviyeniz arttırılmıştır.!!

Siyah olan kısımlar sizin için bir anlam ifade etmiyorsa yorum yapmanıza gerek yok. Yada yorum beklemenize!

Herşey zaten açık açık ortada.Arkadaş bir ayrıntıyı gözden kaçırmış olabilir.Tepkini de gayet doğal buluyorum. :D

Dediğinin siyasetle uzaktan yakından alakası yok, sana siyasi olarak gelmiş olabilir ama herkes senin gibi düşünmeyebilir, bunu şunun için söylüyorum; sözde modsun ya yukarıdaki bir arkadaşı azarlar gibi konuşmuşsun.

Bu sadece toplumumuzun yozlaştığını gösteren olaylardan biridir....

Düşüncene saygı duyuyorum ama katılmıyorum. <_<

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...