Jump to content

exe virüsü

erkanbircan

Recommended Posts

exe virüslerinden kurtulamıyorum fdisk çekiyorum yine olmuyor

hatta ağ kablomu bile çektim ve sadece bilgisayarcıdan aldığım cd deki anti virüs programını yükledim yine olmadı benim için çok önemli program arşivimi kaç defa sildim hatırlamıyorum ve www.tnctr.com benim için başlangıçdı ama maalesef dosya paylaşımında bulunamıyorum

virüsün ismi : virus.win32.hidraq.a ve virus.win32.parite.b olarak geçiyor

ne yapmalıyım???

nod32 denedim

Kötü Amaçlı yazılım temizleme yazılımı pariteyi temizleyebiliyor. Çalıştır'a mrt yazıp açabilirsin. Tabi 6 ay içinde güncelleme yaptıysan. Yapmadıysan google de var bol bol.

Please register to see this content.

bunumu kastediyorsun denedim

icon13.gifBrightblade-->DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

Silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

* Antivirüsünüzü güncelleyip, sistem geri yüklemeyi devre dışı bırakarak bilgisayarınızı güvenli kipte başlatın;

* Antivirüsünüze tüm sistem taraması yaptırıp, bulduklarını onartın;

* Kayıt defteri düzenleyicisini(regedit) çalıştırın:

"HKEY_CURRENT_USER>Software>Microsoft>Windows>Curr entVersion>Explorer" anahtarını vurgulayıp, sağdaki "PINF" değerini silin.

Temizlik tamam demektir; sistem geri yüklemeyi yeniden etkinleştirin...

icon13.gifBrightblade-->DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

Farklı bir pc'ye hdd'ni takıp da temizlemeyi dene birde.

Farklı pc ye de bulaştıracaksın :D.

Bende de bir ara vardı benzer virüsten, ağdan yayılıyor, tek bir bölüme attığım formatla da gitmiyordu.Bütün .exe, .zip,.rar vb. dosyları silip format atınca kurtulmuştum.Mailimde saklarım hala o virüsleri, isteyene yollayayım :)

• Administrator

Farklı pc ye de bulaştıracaksın :D.

Bende de bir ara vardı benzer virüsten, ağdan yayılıyor, tek bir bölüme attığım formatla da gitmiyordu.Bütün .exe, .zip,.rar vb. dosyları silip format atınca kurtulmuştum.Mailimde saklarım hala o virüsleri, isteyene yollayayım :)

O bilgisayarda kendi harddiskinden bir program çalıştırmazsan birşey olmaz.

Tek yapman gereken forumdan Hiren's boot cd yi indir bu programların içinde virus programları var F-prot bununla dos altından temizleyebilirsin. virus.win32.hidraq.a ve virus.win32.parite.b bir zamanlar başımın belası idi. Ben halen bu virusu F-prot ile temizliyorum en sağlamı bu diğerleri hikaye :D

Tek yapman gereken forumdan Hiren's boot cd yi indir bu programların içinde virus programları var F-prot bununla dos altından temizleyebilirsin. virus.win32.hidraq.a ve virus.win32.parite.b bir zamanlar başımın belası idi. Ben halen bu virusu F-prot ile temizliyorum en sağlamı bu diğerleri hikaye ;)

o bende var onuda denedim

acipinarli arkadaşımızın dediğini bir yapayım

BİOS u sıfırlamayıda düşündüm

• 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

peki bu virüs neden bulaşır arkadaşlar ?

ben bi arkadaşa resim cdsi yapıp vermiştim pc sine format atmış daha sonra

sadece benim verdiğim cdyi takmış felan. ondan sonra da bu virüs ile karşılaşmış.

tam anlatamadı ama bellek yetersiz tarzı bi uyarı geliyormuş ekrana pc her açıldığında.

benim anlamadığım ise beni suçladığı bölüm.yani ben böyle sorunla karşılaşmadım hiç

nasıl oluyorda çektiğim cd den ona bulaşmış olur ?

acaba kendisi mi bulaştırdı bi siteden de farkında değil :D

kendimi aklamaya çalışıyorum :lol:

exe virüslerinden kurtulamıyorum fdisk çekiyorum yine olmuyor

hatta ağ kablomu bile çektim ve sadece bilgisayarcıdan aldığım cd deki anti virüs programını yükledim yine olmadı benim için çok önemli program arşivimi kaç defa sildim hatırlamıyorum ve www.tnctr.com benim için başlangıçdı ama maalesef dosya paylaşımında bulunamıyorum

virüsün ismi : virus.win32.hidraq.a ve virus.win32.parite.b olarak geçiyor

ne yapmalıyım???

Dostum bunu Dene Belki işe yarar

HijackThis

http://rapidshare.com/files/66980934/HijackThis.rar.html[/CODE]

[/b][/font]

aynısı banada bulasmıstı temizleyenekadar

canım cıkmıstı.. :lol:

genelde flash disk mp3 playerlerden fealn bulasyıor dikkat et

yapacakların su hijackthis le hataları fix le

Avg ile tarat

once bunları yap sora geri kalanına dewam eedderiz :ok:

kardes valla isin cok zor . ben onun icin kac gun ugrastim . kafayi yiyecektim. neler denemedimki.harddiske sag tiklayip ozellikler-SIKISTIR + cozumle gibi. gercekten oldu bi ara gitti ama nasil yaptigimi anlayamadim.ama neye yarar deepfrezee vardi silbastan.en sonunda avira antivir virus programini kullandim. valla helal olsun temizledi.koskoca karspersky temizleyemedi.ama ben yinede isimi saglama aldim ..harddiski komple bicimlendirdim....

arkadaslar aynı dert bendede var nasıl kurtulurum bilmiyorum,mesela nero star smart a tıkladığımda bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor diye hata veriyor, bende başlat tüm prog. nero ,nero expres bu sekilde açabiliyorum bu sorunu bilen bir arkadaş yardım ederse çok iyi olacak bu virüs exe olan her seye bulasıyor...şimdiden tesekkurler ,saygılar...

avast virus cleaner

Please register to see this content.

bendede oldu bu sorun bu programla çözdüm

deneyeyim tskkrler..

bende de aynı sorun vardı panda internet security 2008 ile temizlemdim sorun ortadan kalktı. Cracklemeyede gerekyok 30günlük denemesinde update yap kesin temizler

sanada tesekkur ederim ilgilendiğin için ans....

arkadaslar ''generalzero''nun önerdiği avast virüs cleaner bu sorunu gideriyor..ben yaklaşık bir yıldır bu durumla karşı karşıyaydım ama ne olduğunu bilmiyordum burada görünce dikkat ettim bendeki sorun da buydu ama şimdi temizledim artık normal çalışıyor nero smartta denedim açıldı yani sorunum çözüldü ilgilenen arkadaşlara özellikle generalzero ya tesekkur ederim...saygılar...

• 1 ay sonra...

Gerçi komnu açılalı bir hayli olmuş ve soruyu soranlar çözümü de bir şekilde bulmuşlar. Aynı dert benim de başımda idi. "Win32 Parite b" adında bir virus, bilgisayarım da bulunan tüm programların exe dosyalarına kendisini benzeterek çoğalıyordu. Üstelik o sırada güvenlik programı olarak Kaspersky kullanıyordum.

Kaspersky'i çalıştırıp, virus'un tüm kopyalarını siliyordum ama, bir-iki gün sonra aynı virus tekrar çoğalıyordu. Sorunu bir forumda yazmıştım. Bir üye "Win32 Parite b" adlı virus, kendisini Kaspersky'nin exe dosyasına benzettiğini, bu sebeple Kasper'in tüm kopyaları sildiğini ama ana programı kendi exe dosyasına benzediği için dokunamdığınıi bu sebeple virus'un temizlikten kısa bir süre sonra tekrar çoğaldığını yazmış ve çözüm olarak NOD32 önermişti.

Gerçekten de bilgisayarım bu virusla boğuşurken, internet yoluyla NOD32 indirip kurdum ve güncelledim. Daha sonra bu programla bilgisayarı taratıp temizleyince problem ortadan kalktı. Bu sıkıntı ile daha çok PC de Kaspersky kurulu olanlar karşılaşıyor. Bu nedenle virusla karşılaşıldığında hemen kaspersky'i kaldırıp NOD32 kurun ve güncelleyin. Sonra da bilgisayarı taratıp temizleyin.

Yukarıda bir arkadaş Panda önermiş, bu da olabilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...