Jump to content

Telekoma 2 Yeni Rakip

BrightBlade

Recommended Posts

Arkadaşlar bugün itibari ile öğrendiğim bir haberi sizlere aktarmak istiyorum. Telekomun yaptığı son saygısızlıktan sonra netone adında bir kuruluşun varlığını öğrendim. Daha sonra yaptığım araştırmada Netone firmasının telekomda bağımsız bir XDSL hizmeti vereceğini öğrendim. Duyumlara ve netone yetkililerinin söylediğine göre temmuz 2007'de büyük olasılıkla servis sağlamaya başlıyacaklarmış. Zaten daha önceden yapılmış bir anlaşma varmış.

Telekomünikasyon sektörünün serbestleştirilmesini sağlayacak olan Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi Türk Telekom, Superonline ve Netone Telekom tarafından imzalandı.

Türkiye'de telekomünikasyon pazarının büyüyüp rekabetin artması, ürün ve hizmetlerin farklılaşabilmesi için önemli adımlar atan Türk Telekom; bu amaçla Türkiye'nin önde gelen telekom şirketleri Superonline ve Netone Telekom ile Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi imzaladı.

Değişen neler olacak?

Telekomünikasyon şebekesinin kullanıcıların ev ve iş yerleriyle santral arasında kalan kısmının farklı hizmetler verilebilmesi için paylaşılması anlamına gelen Yerel Ağın Paylaşımı; Türkiye için çok önemli fırsatlar doğuracak.

Kasım 2006 yılında Telekomünikasyon Kurumu kararı uyarınca çalışmaları başlatılan, kısa bir süre içinde de iki telekom şirketi tarafından imzalanan bu sözleşme ile Türkiye'nin altyapısı paylaşıma açılmış oluyor.

Avrupa örnekleri ile kıyaslandığında oldukça kısa sürede imzaya açılan bu anlaşma ile Türkiye'de hizmet veren ve bu anlaşmaya imza atan tüm telekomünikasyon şirketleri, Türk Telekom'un altyapısından faydalanabilecek.

Bu şu demek oluyor Superonline ve Netone Telekom XDSL hizmetini tamamen kendi omurgalarından verebilecekler. Kendi fiyatlarıyla. Süperonline şu anda servisi sağlıyor ama TT'a bağlı olarak bu servisi sağlıyorlar. Yani TT'un verdiği fiyat ve bağlantı hızı kadar servis verebiliyorlar. Artık kendi fiyatları ve kendi hızları olacak.

Bu durum tüm Avrupa ve Amerikada'ki çoklu servis sağlayıcı modelinin Türkiye'ye uyarlanması olarak görünebilir. Artık tekel telekomdan kurtuluyoruz ve rekabet ortamının çok sert olacağı bir XDSL piyasasına geçiyoruz. Anlaşılan o ki telekomun taahhüt diye diretmesi bundanmış. Rakiplerinin olacak olmasından.

Siz siz olun telekomun son sürat kazığına aldanmayın!!

http://www.netone.net.tr/ bu adresten koşulları öğrenebilir ve mail yolu ile irtibata geçebilirsiniz. Hızlı bir şekilde cevap yazıyorlar maillerinize. TTnete 3 gündür mail atamaya çalışıyorum ama her mailim ulaştırılamadı diye geri dönüyor. Bu terbiyesizlerle artık uğraşmayalım diyorum!!

inşallah gerçektir,ttnet kablolarından veya uydularından sağlanacaksa bişey beklememek gerek ama sizin dediğiniz gibi olursa süperde kendi omurgası nerde ne zaman kuruldu bizim hiç haberimiz olmadı uydudanmı olacak bir de kaynak varmı

sanırım telekomun alt yapısı kullanılacak ama tamemen kendi belirledikleri hız ve fiyatlarla.

bu demek oluyorki rakabet başliyor. bu en cok userlerin işine yaricak. cep telefonu haberleşmesini hatırlayın. ilk cıktıgındaki fiyatla şimdiki fiyata bakın. internette aynısı olacak. :wacko:

olayın cep tel gibi olacağına bende inanıyorum yeterki o zaman turkcell e uygulanan şimdi ttnet e uygulansın yani omurganın kullanımı meccbur bırakılıp rekabet ortamı sağlansın,youtube da bir video izleyecez 20 kere durup başlayacak en az artık 1024 yada 2048 olmalı ,512 bile artık komik bence

en az artık 1024 yada 2048 olmalı ,512 bile artık komik bence

Komik dediğin bağlantının yarısına 49 ytl ödüyoruz :wacko:

Bunun için bir de xdsl uyumlu modem alacağız değil mi?

2048 lmitsiz 19 ytl mi,rüyamda görsem inanmam...

Nerde o günleeeerrr

:unsure:

uyan artık kardeş :p neden bu kadar indirime gidip sözleşme diye diretmeye başladılar sence iki senelerini garantiye almaya çalışıyolar çünkü rekabet başlıyor demedi deme :p

arkadaşlar firmayı aradım ve bilgi aldım ama tekel devam ediyor size söyliyim bana söylenen evet temmuzda bireysel hizmete geçeceğiz fakat fiyatlar 5-10 milyon daha yukarda olacak telekomdan ,artısı ise 7/24 saat telefon ile hizmet vs hani burda rekabet ben anlayamadım :unsure:

arkadaşlar firmayı aradım ve bilgi aldım ama tekel devam ediyor size söyliyim bana söylenen evet temmuzda bireysel hizmete geçeceğiz fakat fiyatlar 5-10 milyon daha yukarda olacak telekomdan ,artısı ise 7/24 saat telefon ile hizmet vs hani burda rekabet ben anlayamadım :unsure:

7/24 telefon hizmetini ben de veririm işte numaram

0535...[/CODE]

:p. Yani netone da kof çıktı.Bakalım ne zaman çıkacak telekoma dişli bir rakip.

heralde dünyanın en çabuk ve kolay kandırılan milletiyiz. adamlar kampanya yapıyorlar indirim diye kazıklıyorlar ben neden 24 ay zorunlu abone olayım neden illa senin vereceğin modemi alayım neden 31 aralık a kadar 14 lira diyorsun da sonraki fiyatını açıklamıyorsun madem modem hediye ediyon abonelik iptal olursa 150 lira istiyorsun vs. vs. bana çok makul bi kampanya gibi gelmedi, bu kampanyaya göre sanki kazık yime hissi var bende anlamadım :unsure:

TTnet Artik eski Gucunu kaybediyor bunu da 2 yil sozlesme imzalatarak ve kullanıcı cekerek gidermeyi planliyor. yen kullanıcılara indirim var bize yok. Haksızlık Ben Soguyorum Zaten ttnetten...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...