Jump to content

İsimtescil

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar isimtescilde hesabım var mesela www.tnctr.com internet adresimi www.ornek.com olarak değiştirme kararı aldım. isimi aldım.

Siteye dokunmadan DNS yönlendirmesi yaparak siteye giriş yapılması gerekmiyormu ?

Yoksa baştan kurulummu yapmamız gerekiyor?

hosting hesabından bahsediyorsanız o şekilde olmaz. hosting açılırken domain'e göre açılır. yani bir hosting abc.com için açılmışsa, sadece abc.com dan gelen isteklere cevap verir. Yeni domaini aynı NS adreslerine yönlendirmeniz bir şeyi değiştirmez.

bHeU0ka.png

aynı hostinge farklı bir domaini bağlamak için hosting ayarlarının da değiştirilmesi gerekiyor.

sadece hosting sahibi iseniz bunu siz yapamazsınız, şirketle görüşmeniz lazim. onlarda onay verirse bu şekilde bir dğeişiklik yaparlar.

WHM ya da Dedicated türü bir hesabınız varsa bunu kendiniz de yapabilirsiniz

EaVnp7V.png

bu arada başlığı daha açıklayıcı bir şekilde değiştirin.

KISACASI:

www.asiridusuksavunma.com adresimi

YENİ aldığım isim tescilden ismi bu adresin yerine kullanmak istiorum.

www.anarchosa-mert.com mesela. asiridusuksavunma.com kullanmayacam artık asiridusuksavunma yazıp gireceğim adrese www.anarchosa-mert.com yazıp girmek istiyorum domain aldım sadece nasıl bu adrese uyarlama yapacağımı bilmiyorum

dediğim gibi kendin yapamazsın. bazı domainlerde url redirect özelliği var o da bit.ly gibi bir yönlendirme olur gene adres çubuğunda eski adresin görünür. Host firmanla görüşüp durumu anlatırsan hostingi değiştireceklerdir. Başlığı düzeltin.

park domain ekleme şansın var ise iki domaini eşleyebiirsin. böylece iki domainde aynı istekleri cevap verir.

ama en mantıklısı :  eğer addon domain olayı var ise (hosting paketine eklemezler genelde) aynı siteyi, yeni domaine taşıyabilirsin.

Edited by Bitmap