Jump to content

Usb Flash Disk Almak İstiyordum Kafam Karıştı...

tenekecezve

Recommended Posts

Bugün acele yetiştirmem gereken bir işim vardı ve mevcut flashdiskimin boyutu yüzünden işimi çok aksattığını gördüm ve yeni bir tane almayı düşündüm. Birkaç yer gezdim ve aklıma birde internete bakmak geldi ama çeşitlere bakınca kafam çok karıştı.

Birkere kesinlikle Kingstone düşünüyorum ama KINGSTON DATA TRAVELER SMART U3 ürününü incelerken bu U3 zımbırtısını gördüm biraz baktım güzel birşey diğerlerinden ne artısı var anlamadım. Portable tarzı birşey ama bunlar her her usbdisk te çalışmıyor mu?

www.u3.com[/CODE]

Burada birşeyler anlatıyor.

sonra birkaç ürün daha gezdim

DT READY FLASH

DT MINIFUN

HIGH SPEED DATA TRAVELER II

HIGH SPEED DATA TRAVELER II PLUS MIGO EDITION

derken kafam iyice karıştı.

Kullanan bilen varsa bunların ne anlama geldiğini ve önerebileceğinizin en iyisini söylerseniz minnettar olurum..

Bide bellek boyutu arttıkça bilgisayarda kullanımını etkiler mi yani 1gb lık bir flash disk 4gb lıktan daha mı verimli çalışır ?

Şimdiden Teşekkürler...

Arkadaşım öncelikle aktif link yasak düzeltirsen sevinirim...

Ayrıca ufak birşey arıyorum o yüzden harici hdd almıyorum

teşekkürler...

KINGSTON HIGH SPEED DATA TRAVELER II PLUS MIGO EDITION USB 2048 MB MEMORY  [/CODE]

Bunu düşünüyorum ama emin değilim. kullananlar tek eksiğinin kapağının arkasına takılamaması olduğunu söylüyor .

Please register to see this content.

oooo :) 32 gb flash çıkmış konuyla ilgisi yok ama şaşırtıcı yani..

1 gb lık usb flash ile 4 gb lığın çalışma performansı aynı olur.Ama boyutlar buyüdükçe çalışma performansı düşecektir. Yukardaki 32 gb lık misal. :)

Benim öğrenmek istediğim bu kendi içindeki migo u3 vb. gibi yazılımları çok önemli mi?

fiyatı arttırıyor eğer değilse boşyere para vermeyelim.

Düz KINGSTON USB 2.0 2048 MB MEMORY 32,83 YTL

migolu KINGSTON HIGH SPEED DATA TRAVELER II PLUS MIGO EDITION USB 2048 MB MEMORY 51,60 YTL

2 yada 4gb alacağım fiyatına göre. Bu meret maalesef bugün 10 liraysa ertesi gün 8 liraya düşüyor.

kendi kişisel değerlendirmelerim sonucunda sana A-Data yı almanı öneririm. Hız ve kalite konusunda bence gayet iyi.

A-Data PD7 şu an piyadaki en hızlı usb belleklerden biri.2 GB'nin fiyatıda uygun

Please register to see this content.

en kolay test yöntemi ise total commander tarzı bir programla aynı veriyi diskten usb belleğe kopyalamak ve tersi

şeklinde test etmek ve sn olarak ölçmek.. zaten total commander anlık kopyalama hızını gösteriyor..

yani ortalama en yüksek ve en düşük veri hızını görmek mümkün...

bir de şöyle bir "önerilen oran var": en düşük oran 1:1 - 1 gb RAM'e karşılık 1 gb Flash bellek "en yüksek oran 1:2,5 - 1 gb RAM'e karşılık 2,5 gb Flash Bellek kullanımı..

bunun üstüne çıkınca çok büyük bir getirisi olmayacak.. yani 4 gb'lik flash belleğin yerine 2 gb yeterli görünüyor.. Hem verdiğin fiyat yarıya düşer hem de alacağın performans pek değişmez..

Bir dost tavsiyesi kabul edersen

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=84623&productid=bd70992[/CODE]

bir incele derim yani ben çok memnunum.

bence kingston a 10 üzerinden 15 atar

kabul etmek ne demek ama ben Kingston kullandım ve çok memnunum pek değiştirme yanlısı değilim sadece kapasite arttıracağım ama senin verdiğin ürünün 4gb olanı gayet cazip geldi değerlendireceğim. Fiyatı neredeyse kingston 2gb ile aynı 65,67 YTL yapılan yorumlarda cezbedici...

buarada şurayı okudum neredeyse kesinlikle bigboy diyeceğim samsungun ürünüymüş...

http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/usb_5_roundup-01[/CODE]

A data zaten kingstondan pahalı görünüyor :)

teşekkürler...

Arkadaşım U3 Denen zımbırtı Burda werilen portable programların u3 uzantılı olanı wede arayüzü war bilgisayarın sağ alt köşesinde çıkıyor kısayolu falan güvenliği vs. de onun üstünde (şifreleme olayı yani)ben sana bi resim atim tabi benim makina kitlenmezse bu ara flashdisklere gıcığı war takıtıksıra kitliyor makineyi anlamadımm niye böle yapıyor kerata :)

Arkadaşlar @Akozdem!R sayesinde galiba BIGBOY 4GB 2.0 USB MEMORY SBML20/4G alacağım Hepsiburadadan almayı düşünüyorum ama haftasonu araya girecek o yüzden pazartesiye kadar biraz daha araştırma şansım var ama son kararım Bigboy...

bu flashdiski takar takmaz çıkan splash screen tabi bilgisayarında autorun açıksa

kahvelicezwe1al5.jpg

buda bilgisayarın sağ alt köşesinde çıkan kısayollar menüsü

yaw yarın sınava girecem yatacam 1 saattir bi resmi upload etmedi zıkkımın bilgisayarı alla alla deli etti yaw aynı resmi 10 kez upload ettik ama yok

sokacamammapf9.jpg

heleşükür yaw :)

u3 özelliği olmayan flash diskler için benzer bir uygulamayı portableapps.com sitesi yapıyor, kendi sitesinde bulunan bazı programları bir başlat menüsü tarzı eklemiş flash disklerde kullanılması için.

Arkadaşlar gittigidiyordaki 32 gb flash belleğin fiyatına filan aldanmayın. kesinlikle almayın derim. Ben geçen sene 4 gb usb bellek ucuzdur diye 66 ytl ye almıştım. 1 hafta sonra taktığımda çalışmadı. tamiri de söz konusu değil.satıcı da kabullenmiyor böyle bir hatayı.

Ya kafam tekrar karıştı şimdide :)

BIGBOY 4GB 2.0 USB MEMORY 134,46 YTL

BIGBOY 4GB 2.0 USB MEMORY SBML20/4G 65,67 YTL

farkı nedir ?

Yazım hızlarına bak:). birisi 22 mb diğeri 5,5 du galiba

yani tekrar flash disk alacak olsam 134 ytl olanı alırım.

gerçekten hızı seviyorsan bunu alınca ah biraz yavaş olsada dosya gönderirken izlesem diyeceksin. okadar iyi olduğunu düşünüyorum.

ve herkeze tavsiye ederim

ama 4gb bigboy a 134 vereceğime KINGSTON USB 2.0 4GB MEMORY 78,02 YTL daha iyi olmaz mı?

ooof of çok karıştı ya.

bak benden sölemesi eğer hızlı olsun diyorsan bigboy al.

kingstone yi geç:(

illa ucuz istersen 2gb liği al ama illa 4 lük istersen ben olsam 134 veririm.

seni yönlendirmek istemem ama ben alacak olsam bunu yapardım. kesinkikle :)

TOSHIBA 4 GB, USB 2.0 U3 USB BELLEK 68,17 YTL

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=39996[/CODE]

süper fiyat değil mi?

evet fiyat iyi ama ben yine bigboy diyorum:) :)

toshiba yazım hızı

[CODE]Aktarım Hızı (Mbps) (Okuma):16 Mbytes-sn
Aktarım Hızı (Mbps) (Yazma):8 Mbytes-sn [/CODE]

Bigboy ise

[CODE]veri okuma 25MB/saniye
veri yazma 19MB/saniye[/CODE]

TOSHIBA 4 GB, USB 2.0 U3 USB BELLEK almış bulunmaktayım gayet memnunum...

özel mesaj ile bana ürünü tavsiye eden ceya arkadaşıma teşekkür ederim...

Öneri ve görüşleri için herkese teşekkürler...

Buarada Bigboyda da aklım kaldı :unsure:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...