Jump to content

veri yürütme engellemesi

kontra

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarımda bulunan avi dosyalarını açtığım zaman bilgisayar bir hata vermeye başladı veri yürütme engellemesi - microsoft windows diye çıkan pencerede bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olmak için windows bu progaramı kapattı diyor iletiyi kapat diyorum expoler.exe hata penceresi çıkıyor gönderme desem bile masaüstü gidiyor sonra tekrar geliyor yardımcı olursanız memnun olurum yoksa format atıcam:S

Arkadaşım bilgisayarıma sağ tıkla özellikler - gelişmiş e gel . üstte performansın yanında ayarlar var gir oraya.

veri yürütme engellemesi sekmesini göreceksin oradan istediğin programların veri yürütme engellemesini açıp kapatabilirsin.

• 1 ay sonra...
  • Administrator

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff
[/CODE]

Boot.ini dosyası böyle olmalı. Kendinizinkini değiştirmeyin de şu

[CODE]/noexecute=alwaysoff[/CODE]

parçayı ekleyin.

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff
[/CODE]

Boot.ini dosyası böyle olmalı. Kendinizinkini değiştirmeyin de şu

[CODE]/noexecute=alwaysoff[/CODE]

parçayı ekleyin.

onu ekleyince bilgisayarın bootunda sanki iki işletim sistemi varmış gibi bide alta

[CODE] Microsoft Windows XP Professional
alwaysoff[/CODE]

boyle bişi geldi :)

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" bu satırın sonuna ekle yani.

enterleyip alt satıra değil.

satırın sonundakini görmedim aynı komuttan ordada varmış /noexecute=optin yazanın sonunu alwaysoff yapınca gitti DEP şükürler olsun saolasın sk8er_boi sen olmasan halimiz duman :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...