Jump to content

Acer Va73 Flas Bellekle Format Atma

malar
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar mrb herkese bılıyorum kafanızı çok ağrıtıyorum ama ne yapayım bu sıteden baska guvene bıleceğim bı sıte yok heryer vırus neyse arkadaslar bu gun bı leptop geldı elıme   Acer va73 yurt dısından geldı bana ısletım sıstemı wın8 sıngle hosuma gıtmıyo wın7 kullanmak ıstıyorum fakt cd romu arızalı flasla format atmak ıstıyorum ne kadar kurcaladıysam olmadı acaba flasla format atabılmek ıcın hangı ayarları yapmam gerek yardımlarınızı beklıyorum.

PEXjQd.jpg

yokmu bılen arkadaslar

Biosta boot secure özelliği varsa kapatmalısın. Uefi destekliyse bunu mbr yapmalısın yine biostan.

Ayarlar kabaca bu şekilde yükleme içinde biostan boot aygıylarından flash beleği başa alıp kaydet çık ve pc flash bellek ile boot olduktan sonra disk bölümleme kısmına geldiğinde GPT olan disk biçimini komple silip yeniden bölüm oluşturma yoluyla MBR diske çevireceksin.

Veya disk biçimini bazı partiton uygulamalarıyla çalışan windows üzernden mbr çevirebilirsin ve nt6 hdd yükleyiciyle format atabilirsin. 

Dostum öncelikle biosa girip boot kısmında usb den boot edilebilir hale getiricen şöyleki açılışta hangi tuşla ise bende F2 biosa giriyo mesela orada boot seçeneklerinde usb hdd yi 1.sıraya al ve onaylayıp çık sonra programla yapıcam dersen

http://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool burdaki programı çek kullanımı basit

prograsız yapıcam dersen

http://www.tnctr.com/topic/122293-flash-diskten-windows-7-kurulumu-resimli-anlatym/

ben ikisinide kulladım bazen onla bazen diğeryle formatladım

Daha fazla ayrıntı ve anlatım gerekirse forum arama kutucuğunu kullan çünki kimse birebir anlatamaz çünkü her bilgisayarın biosu farklı biosda menü farklı yada biraz bekle belki forumda aynı laptobu kullanan biri yardımcı olur kolaygelsin