Jump to content

Yeter Artık lütfen iyi niyetli olalım...

tenekecezve

Recommended Posts

Arkadaşlar son zamanlarda belli başlı birkaç arkadaşın gereksiz yere tartışması hatta açılan konuları saptırarak laf atışmaya çekmesi yüzünden aslında çok güzel olan konular yasaklanıyor kilitleniyor yada bir şekilde çöpe atılıyor.

Altına belkide çok güzel yorumlarla konuyu destekleyici yada yanlış olduğunu anlatıcı eklerle bilginin iyisine ulaşılacakken birden haklı olarak mod arkadaşlar konuya gerekeni yapıyor...

Lütfen konular kilitlenmesin ! (mod arkadaşlara değil tartışmayı atışmaya çevirenlere...)

Lütfen atışacaksanızda ya msnlerinizi alın birbirinizin yada özelden ne yapacaksanız yapın...

Forumu kirletmeyin...

İnşallah bu konuda sen yaptın ben yaptım vb. şekilde saptırılmaz yada yanlış anlaşılmaz...

Anlayışınız için teşekkürler.

bu konuda haklısınız bu konuyla alakalı bir örenk bursaspor-beşiktaş jimnastik kulubü maçı sonrası açtığım konuya netimin kesik olması sebebiyle 3 gün bakamadım ve konu kilitlenmiş hemde acayip yönlere kaymış haliyle gerçekten konuları saptırmadan yorum yazmak yada hiç bişi yazmamak en iyi olur bence :blink:

bunu başarmanın tek yolu her mesajı yazarken 2 defa düşünmek. Çıkan tartışmaların çoğunda karşı düşünce düşünülmeden atılan postlar bulunmakta. Unutmayın bu sitede her görüşten her inançtan her takımdan her sınıftan her ülkeden insanlar arkadaşlar bulunmakta. Yazdığımız yorumların gittiği kişileri öncelikle insan olarak görürsek tartışmalar olmayacaktır.

diğer tartışma sebepleri ise hurafeler. bence site kurallarına hurafe eklemek yasaktır maddesi eklenmelidir. kaynakları belirsiz yada desteksiz alıntılar tartışma çıkarmaktadır.onları eklemezsek yine tartışma olmayacağı kanısındayım.

ps. Konusu geçmişken o topicte ilk önce beşiktaşa jimnastikspor gibi bir tabir dendiği için tartışma başlamıştı mesela bursaspor:3 beşiktaş:0 diye başlık açılsa tebrik etmekten başka birşey kalmaz beşiktaşlılara ama karşı tarafı tahrik edici cümlelerden dolayı tartışma çıkıyor topiclerde.

bunu başarmanın tek yolu her mesajı yazarken 2 defa düşünmek. Çıkan tartışmaların çoğunda karşı düşünce düşünülmeden atılan postlar bulunmakta. Unutmayın bu sitede her görüşten her inançtan her takımdan her sınıftan her ülkeden insanlar arkadaşlar bulunmakta. Yazdığımız yorumların gittiği kişileri öncelikle insan olarak görürsek tartışmalar olmayacaktır.

diğer tartışma sebepleri ise hurafeler. bence site kurallarına hurafe eklemek yasaktır maddesi eklenmelidir. kaynakları belirsiz yada desteksiz alıntılar tartışma çıkarmaktadır.onları eklemezsek yine tartışma olmayacağı kanısındayım.

ps. Konusu geçmişken o topicte ilk önce beşiktaşa jimnastikspor gibi bir tabir dendiği için tartışma başlamıştı mesela bursaspor:3 beşiktaş:0 diye başlık açılsa tebrik etmekten başka birşey kalmaz beşiktaşlılara ama karşı tarafı tahrik edici cümlelerden dolayı tartışma çıkıyor topiclerde.

Tahrik edici cümleyi siz yöneticiyseniz uyarabilirsiniz ki uyardınız ve düzeltildi fakat önce tartışma boyutunda bir mesajdan sonra

ilk ve ikinci mesajınız;

Konuyu bilmeyen arkadaşlar için @TeksasStyLe arkadaşımız Bursasporun Beşiktaşı yenmesinden sonra o sevinçle Beşiktaş yerine jimnastik ismini kullanmıştır.

beşiktaş bursayle niye uğraşsınki ufak takımlarla ne işi olacak. hadi gs ye fenere yapsa neyse de bursa dediğin nedir?

Bursasporlu @TeksasStyLe ı n bu yazılan hoşuna gitmeyince bu uyarıyı yazıyor

Tartışmayı rencide boyutuna getirmeden yapınız!! Espri ve takılmaları karşınızda ki insanları kırmayacak şekilde yapınız. Bu ölçülerde istediğiniz kadar kapışabilirsiniz

İkinci mesajınız;

güzel dostum senin anlayabileceğin herşeyi anlayabilecek kapasitedeyim hiç merak etme. o yüzden senin anlayabilecğein şekilde yazmıştım. başlıkta bursaspor-jimnastik yazan bir edepsizliğe edepsizce verilen cevaba edepsiz diyen birisi bana anlamazsın diyor ne kadar güzel değilmi..

isterseniz yorumu siz yapın sevgili @cumman

ve size laf söylemek haddime değil ama bir yönetici öncelikle düzen sağlar siz bazen fevri davranıp bu düzeni bozuyorsunuz bence.

Umarım anlaşılmışımdır.

Tahrik edici cümleyi siz yöneticiyseniz uyarabilirsiniz ki uyardınız ve düzeltildi fakat önce tartışma boyutunda bir mesajdan sonra

ilk ve ikinci mesajınız;

Konuyu bilmeyen arkadaşlar için @TeksasStyLe arkadaşımız Bursasporun Beşiktaşı yenmesinden sonra o sevinçle Beşiktaş yerine jimnastik ismini kullanmıştır.

Bursasporlu @TeksasStyLe ı n bu yazılan hoşuna gitmeyince bu uyarıyı yazıyor

İkinci mesajınız;

isterseniz yorumu siz yapın sevgili @cumman

ve size laf söylemek haddime değil ama bir yönetici öncelikle düzen sağlar siz bazen fevri davranıp bu düzeni bozuyorsunuz bence.

Umarım anlaşılmışımdır.

ben sadece mesajlarımda karşı tarafın hoşuna gitmeyince nasıl hissedildiğini göstermek için öyle mesajlar atıyorum. Her insan gibi sevdiği inandığı şeylere dil uzatılınca hoşuma gitmiyor. Benim hiç bir başlığımı göremezsiniz benimle örtüşmeyen bir düşünceye laf attığımı ben ancak benim sevdiğim inandığım konulara laf atılınca aynı şekilde cevap veriyorum.Hiç bir şekilde tahrik edici bir şekilde başlamadım başlamam. Ben her zaman kendime yapılmasını istemediğim şeyi yapmama taraftarıyımdır ama bana yapılanıda yapılınca nasıl hissedildiğini göstermek isterim :)

@teksasstyle: aklımda sadece bu vardı ondan bu örneği verdim yoksa kötü bir niyetim yok :)

fakat siz bir yöneticisiniz ve eski forumdanda kalma bir gelenek var benim bildiğim kadarıyla -belkide yanlış biliyorumdur- yöneticilerin

bana yapılanıda yapılınca nasıl hissedildiğini göstermek isterim

şeklinde bir tarzı olmamalıdır. Eğer sizi rahatsız ettiyse uyarırsınız ama normal bir şekilde eğer hatasını düzeltmezse konuyu kapatır uyarı verir yada çöpe taşırsınız.

amacım size akıl vermek değil sakın yanlış anlamayın ben bildiğimi ve düşündüğümü paylaşıyorum.

kusura bakmayın umarım haddimi aşmamışımdır...

estağfurullah had aşmak aramızda olacak birşey değildir zaten :) Bu arada haklısınız bazen agresifleşebiliyorum bunu aşmam gerekiyor ama son 2-3 aydır hayatım 180 derece değişti herşey farklı oldu onun etkisi olmuş olabilir.Bu mazeretmidir derseniz elbette değildir ama insan bir şeye sinirlendiğinde sinirlerini patlatan etkiler genellikle sevdiği ve inandığı şeylere kötü şeyler söylenmesidir hepimiz yaşamışızdır bunu.

Yöneticilik kısmına gelince 1 hafta olmadı benim moderatör olmam daha önceden de haberim yoktu zaten :) . Uyarma kısmına gelince sadece webmaster kısmı için moderatörlük yaptığım için diğer yerlerde uyarı yapmayı haddim görmüyorum her bölümün moderatörleri o bölüm için iyi olduğu düşünülmüştür .

estağfurullah had aşmak aramızda olacak birşey değildir zaten :) Bu arada haklısınız bazen agresifleşebiliyorum bunu aşmam gerekiyor ama son 2-3 aydır hayatım 180 derece değişti herşey farklı oldu onun etkisi olmuş olabilir.Bu mazeretmidir derseniz elbette değildir ama insan bir şeye sinirlendiğinde sinirlerini patlatan etkiler genellikle sevdiği ve inandığı şeylere kötü şeyler söylenmesidir hepimiz yaşamışızdır bunu.

Yöneticilik kısmına gelince 1 hafta olmadı benim moderatör olmam daha önceden de haberim yoktu zaten :) . Uyarma kısmına gelince sadece webmaster kısmı için moderatörlük yaptığım için diğer yerlerde uyarı yapmayı haddim görmüyorum her bölümün moderatörleri o bölüm için iyi olduğu düşünülmüştür .

bazen yaptığınız o hatanın farkındaysanız çok güzel işte benimde bahsettiğim bu umarım düzeltirsiniz ve sanki forumda tek siz yapıyormuşsunuz gibi oldu diğer birkaç arkadaş daha var aslında hatasını anlayamayanlar olabilir. Darısı başlarına...

Biliyorsunuzdur da ben tekrar hatırlatayım burası bir bilgi paylaşım alanı.

Bilgi paylaştıkça değer kazanır.

Teşekkürler...

tabiki hepimiz o yüzden burdayız. Bildiklerimizi paylaşacağız bilmediklerimizi öğreneceğiz. Böyle güzel bir sinerjiyi kullanmamız gerekiyor.

Ben Dünkü Tartışma için Cumman ve egipedi kardeşimden özür diliyorum.

Ne olursa olsun haklıda olsak haksızda olsak hayat kısa birbirimizi kırmakla geçirmemeliiz.

ve buradan cumman kardeşime ve egipedi kardeşime elimi uzatıyorum?

el uzatmaya gerek yok carleone burda hepimiz arkadaşız bu site hepimizin. bir ev burası insanlar tartışsada kardeştir barışır 10 dakika sonra :)

Ben Dünkü Tartışma için Cumman ve egipedi kardeşimden özür diliyorum.

Ne olursa olsun haklıda olsak haksızda olsak hayat kısa birbirimizi kırmakla geçirmemeliiz.

ve buradan cumman kardeşime ve egipedi kardeşime elimi uzatıyorum?

Carleone bu erdemli davranışından dolayı kutluyorum, her ne olursa olsun ne tartışmışsak tartışalım sürç-i lisan ettim ise bende senden çok özür diliyorum.

Herkez kendisine yakışanı yapar. Bize yakışanda bu zaten.

Gönlünü her daim hoş tut..

Ya arkadaşlar mesajları okuyunca gözlerim doldu vallahi. O kadar ki mesajın başlığını az kalsın "özür köşemiz" diye değiştiriyordum.. ;);)

Bende buradan ne kadar tartıştığım ya da bilmeden kalbbini kırdığım arkadaşım varsa özür diliyorum ve sizi sağ duyu çerçevesine davet ediyorum.. ;):lol:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...