Jump to content

Helsinki 2007 Eurovision

BrightBlade

Recommended Posts

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen 52. Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finalinde Türkiye'yi ''Shake It Up Şekerim'' adlı parçasıyla temsil eden Kenan Doğulu, finalde yarışma hakkı kazandı.

Türkiye'nin de katıldığı yarı finalde ilk 10'a girenler, 12 Mayıs Cumartesi günü yapılacak finalde yarışacak 24 ülkenin arasında yer alacak.

Türkiye'yi temsil eden Kenan Doğulu, cumartesi günü 22. sırada sahneye çıkacak. Telefon aracılığıyla kullanılan oylar sonucu yarı final sıralaması ve finale kalan 10 ülke şöyle belirlendi:

1-Belarus,

2-Makedonya,

3-Slovenya,

4-Macaristan,

5-Gürcistan,

6-Letonya,

7-Sırbistan,

8-Bulgaristan,

9-Türkiye,

10-Moldova.

Yurt dışından Kenan Doğulu'ya oy atmak isteyen arkadaşlar 22 yazıp 1004'e yollamalılar. Son 6 dk.

ben 1. olarak moldova diyorum sonrasında rusya ve üçüncülüğü hak eden kenan doğulu Ermenistan Ukrayna ve Fransayı bi daha Eurovision a almasalar daha iyi ederler... Kenan sadece berbat ingilizcesi yüzünden kayıp edebilir... şov harika olmuş ben biraz daha izliym...

4. olduk tebrik ediyorum Kenan ve ekibini bu arada Türk'ler Ermenistanla hiç bir sorunları olmadığını tek sorunun Ermenistan olduğunu gösterdiler yürekten kutluyorum üstümüzdeki ülkelerden bizden iyi olan sadexe Rusya idi bana göre Sırbistan ve Ukrayna (nasıl kıyafetler onlar öyle adam gökten düşmüş sanki) haketmediler ancak naparsınız yine birbirini kollama kazandı...

Haksızlık yapmayalım bence arkadaşlar... Hırvatların parçası çok güzeldi... Kenan konusunda duygusal olmayalım... Sadece ritm ile kazanılmaz... Gönül yine de istiyor tabi... Ben Hırvatlardan hoşlanmam ama benden daha hassas olan Bosna Hersek bile 12 puan verdi... Biliyorsunuz tarihi geçmişlerini... Kurtla kuzunun dostluğu gibi...

Yarışmanın birincisi kim olursa olsun önemli olan Türkiye'nin tanıtımı idi... Onu da çok şükür başardık...

Bence güzel bir sonuç o ingilizce ile anca o kadar şarkı ve sahne şovu çok güzeldi ama neden hala berbat bir ingilizce ile söylüyoruz anlamıyorum birincilik kaygımızda yok olduk zaten biz Türkçemizi dillere dolamalıyız bence...

Tebrikler Türkiye...

Bence güzel bir sonuç o ingilizce ile anca o kadar şarkı ve sahne şovu çok güzeldi ama neden hala berbat bir ingilizce ile söylüyoruz anlamıyorum birincilik kaygımızda yok olduk zaten biz Türkçemizi dillere dolamalıyız bence...

Tebrikler Türkiye...

olacak arkadaşlar olacak yakında oda olacak... bizim kos koca TÜRKÇE OLİMPİYADI mız var o çocuklar büyüsünler meyvelerini almaya başlayacağız. ;) Seninde dediğin gibi HERŞEY GÜZEL OLACAK... ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...