Jump to content

Hangi Boyayı Kullanmalıyım?

adam4
 Share

Recommended Posts

Şimdi arkadşalar benim elimde bi boncuk dizesi var beyaz bu boncuklar.Ben bu boncukları boyamak istiyorum.Çok boş bi iş olarak görebilirsiniz ama çok lazım şaunda bana.Ben bu boncukları kırmızıya boyayacağım.ve bu boyanın asla çıkmaması lazım ne suyla nede detercanla falan yani çok sağlam bi boya olması lazım.hangi boyayı kullanmalıyım sizce ?

Boncukların yüzeyi çok parlak mı? mat mı?. Boncukların cilt ile teması var mı?. Selülozik boya (kırtasiyelerde ki cam boyası) kullanabilirsin. 

Hocam mat değil.Parlak.Cilt ile teması var hocam.

istediğin boya yok kullanım amacının tam olarak ne olduğunu söylersen uzun süre dayanabilecek boyalar var ve boncukların ebatları ne ?????

Hocam şimdi şöyle ben bi arkadaşıma hediye oalrak kendim bileklik yapıcam.Tek eksiğim bu kaldı.Bileklik olduğu için sürekli suyla sabunla v.s teması olacaktır.Boyutları ise baya ufaklar.2,5MM falan

Edited by adam4

Hocam vernik tamamda şimdi şöyle bi sorun var ben bunu fırçayla boyamıcam sonuçta şöyle yapmıyı düşünüyorum.bi kaba boyayı boşaltım boncukları içine atmayı düşünüyorum.Çünkü çok ufaklar zaten.Yalnız boya tercihini iyi yapmam lazımki tam olarak rengi versin ve boncukların her tarafı kıpkırmızı olmalı.Yani boyandığı belli olmamalı.

Kaba boyayı koyacaksan sineklik teli gibi bir şeyin üstünde boyaya daldır.  ve 2-3 dk beklet çıkar ama sağa sola sallama boya bulaşır. kuruması için bir gazete üzerine telle birlikte bırak. 1 - 2 saate kadar sertleşir. kadife ile fazla bastırmadan parlatabilirsin. Sonra sprey vernik kullanabilirsin. Ama Boncukları dikkat et birbirine sürtme. boya çıkar..