Jump to content

Çağlayan Meydanında kaç kişi vardı?

tenekecezve

Recommended Posts

• Replies 90
  • Created
  • Last Reply
al kırmızı Türk Bayrağı niye bazılarını gocunduruyor halen anlayabilmiş değilim

Kırmızıya boyalı kısımları Al kırmızı bayrak olarak almanız sonrada insanları bayrak düşmanı olarak itham edercesine konuşmanız çok acı.Bu fotoğrafı kim ne zaman çekmiş.herkesin elinde ikişer,üçer bayrak olmadığını nerden biliyorsunuz?O insanlar hangi amaçla oraya toplandılar?

Cumhurbaşkanlığı yaşı 90'a çıkarılsın diyen,binlerce gereksiz önergeyle meclisi kitlemeye çalışan insanlar bu toplantıyı destekliyorlar.Önceki cumhurbaşkanının 184 ile seçildiğini bilipte susan insanlar,orduya buyrun sıra sizde diyen insanlar,bir çalkantıyla ekonomiyi 22 milyar dolar zarara uğratanlar,laikliğin ne olduğunu bile açıklayamayan,türkiyenin sürekli kaosta kalmasını isteyen,kendisi hiçbirşey yapmadığı gibi çabalayanıda hırpalayan insanlar,cumhurbaşkanlığına birtek aday bile çıkartmayan insanlar.Onlar en başarılı oldukları işi yapıyorlar.KAOS.

Elbette kimse hatasız değildir.

Not:Anayasa satışlarında patlama yaşanmış,bundan sonra insanları gaza getirmeleri dahada zorlaşacak.

arkadaşım benimle tarihi tartışma yapacaksan bu insanların kökenlerine inmeni tavsiye ediyorum. Mesela Kubilay cinayetini araştır bakalım kimmiş onlar ve torunları. 2 cümleyle bana anlatma. Kubilay cinayetinin sebeplerini araştır sonuçlarını araştır o tarihten sonraki olayları incele bakayım. Ama sakın son 5 yıla bakarak benle siyaset ve tarih tartışmasına girme
Bu fotoğraf 45 sene öncesine ait değilki.Resim abartılıp balon gibi şişirilmiş.Konu bu resim ve sebepleri değilde tarihse tarih öğretmeni abimizle irtibata geçin.Bu konularda kendisi senden ve benden çok daha net konuşabilir.Eğer tarihe bu kadar meraklıysan tek parti dönemini öneririm.Tam demokrasi...

arkadaşım benimle tarihi tartışma yapacaksan bu insanların kökenlerine inmeni tavsiye ediyorum. Mesela Kubilay cinayetini araştır bakalım kimmiş onlar ve torunları. 2 cümleyle bana anlatma. Kubilay cinayetinin sebeplerini araştır sonuçlarını araştır o tarihten sonraki olayları incele bakayım. Ama sakın son 5 yıla bakarak benle siyaset ve tarih tartışmasına girme.

O insanlar hangi amaçla oraya toplandılar?

O insanlar oraya Türk olduklari icin toplandilar , oraya toplanan insanlar Müslümanlik ile arap hayranligini birbirinden ayirabildiklari icin oraya toplandilar onlar kendilerini , baazilari gibi arap sanmadiklari icin oraya toplandilar , o insanlar , Cumhurbaskanliginin hangi salt cogunluk ile secilebilecegi anayasada yazili oldugu icin (hani su zirt pirt degistirmeye calisilan) oraya toplandilar , cünkü oraya toplanan insanlarin dedelerinin babalari , belki dedeleri bu vatan icin öldüklerinden oraya tolandilar , ve en önemlisi de oraya tolanan insanlar bir tehlike sezdikleri icin oraya toplandilar , iste Türkiye cumhuriyeti onlar ve benzeri Türkler sayesinde ayakta durmaktadir , onlar ki cölde el etek öpenlerden nefret ettikleri icin orada toplandilar , kimlere bu hayranlik , su zamaninda cemal pasanin bulundugu ve 10 binlerce kelle aldigi topraklardaki ( ki oralarda haalen kasap cemal diye taninir) ne idügü belirsiz insanlara mi , onlara hayranlik duyulmaz sadece acinir , Türk, serefli bir ulus oldugu icin milllet olarak o meydanlarda kipkirmizi bir görüntü olusturdu , eger milletimiz bukadar asil olmasaydi su an o kirmiziliklar memleketi buhale getirenlerin taksim meydaninda daragaclarinda sallanan cesetlerinden akan kanlar olacakti , dua edilsin de bu kirmiziliklar sadece milletimizin ellerinde sallanan bayraklarin rengi olarak kalsin

Cumhuriyet'e sahip çıkacağımıza taş atmayalım.

Siz hala 500 sene öncesine dönmenin hesabını yapıyorsanız size ne diyeyim?

Burada ekleme yapmayı bilmediğimden size cevap olacak Türban ve şimdiki siyasilerle ilgili çok güzel bir Power Point sunusunu ekleyemedim ama isteyenin e-mailine gönderebilirim.

son 5 yıla bakarak benle siyaset ve tarih tartışmasına girme.

evet arkadaşım öncesine bakalım;

Atatürk'ün ölümünden sonra ülkeye genelde hakim zihniyet bellidir. o zihniyetin ülkeyi getirdiği nokta; ahmet necdet sezer'ın anayasa kitabını bülent ecevit'in yüzüne atması noktasıdır. ülkenin sadece bankalarından 50 milyar doların çalındığı noktadır. devalüasyonla genelde ülkenin ve özelde halkın kaybı 50 milyar doların kat kat üstündedir. o krizi atlatmak için alınan borçların faizleri de dünya ortalamasının çok üzerindedir. hele o borçları alabilmek için düşürüldüğümüz durum siyasi olarak daha da vahimdir. sonuç maalesef söylemesi çök zor da olsa sömürge olduğumuzdur.

kalabalık neden toplandı; tayyip erdoğan cumhurbaşkanı olmasın diye toplandılar başka bir nedeni yok. adam aday olmadı. bu sefer de abdullah gül cumhurbaşkanı olmasın diye toplandılar.

peki sonuç ne olacak? sonucu bilmem ama tayyip erdoğan bir aralar belediye başkanlığından azledildi. ama sonra başbakan oldu ülkeye.

şimdi cumhurbaşkanı seçme imkanı varken seçtirmiyorlar. demek ki ileride c.başkanı da olacak. bunu meydanda toplanan insanlar anlamıyorlar mı yoksa anlamak mı istemiyorlar mı?

meydanlarda 1 milyar odluk, yok 3,5 milyar olduk deniyor da bu ülkede herkese öyle düşünüyor olsaydı, son hükümet zaten hiç seçilmezdi.

"egemenlik kayıtsız şartsız milletindir". ülkeye hakim zihniyetin bu sözü anlayabilmesi dileğiyle.

Türban ın nesi varmış ? İnsanların Dini özgürlükleri vardır devletinde bunu koruma zorunlulugu[ ki devlet bu gorevini yerine getirmemektedir!] fakat siz tam tersine korumaması gerekir diyosunuz ve bunu cumhuriyete laikliğe ve hatta bağnazlığa bağlıyoruz ? Daha Laikliğin ne olduğunu bilmiyorsunuz... Hem zaten dinde insanlara gelmiştir ve insanda laik olamaz. Bana gostersenize laik bir insan ?? Ben laikim diyen bir insan duydunuzmu? O halde dinine yasayan insanlara tepkiler neden ? Neden en dinsizi yonetebilirken dinine bağlı biri beni yonetemesin ? Bunun neresi Adalet ? Neresi Demokrasiyle uyusuyor ? Dinine bağlı birinin devleti yonetmesi devletin dinini o kişinin dinimi yapar ? :lol:

Neyse Arkadaşlar bizim yonetim olarak tarafsız kalmamız en dogru olandır. Bunu bir istisna olarak gormenizi temenni ediyor ve hepinizden ozur diliyorum.

Not : Buyrun tartısın konu ne kadar sapsada tartısın ama birbirinizi KIRMAYIN olanlardan sonrada kimsenin kara kaşına bakacagımızı da sanmayın...

Saygı ve Sevgilerimle.

Türban ın nesi varmış ? İnsanların Dini özgürlükleri vardır devletinde bunu koruma zorunlulugu[ ki devlet bu gorevini yerine getirmemektedir!] fakat siz tam tersine korumaması gerekir diyosunuz ve bunu cumhuriyete laikliğe ve hatta bağnazlığa bağlıyoruz ? Daha Laikliğin ne olduğunu bilmiyorsunuz... Hem zaten dinde insanlara gelmiştir ve insanda laik olamaz. Bana gostersenize laik bir insan ?? Ben laikim diyen bir insan duydunuzmu? O halde dinine yasayan insanlara tepkiler neden ? Neden en dinsizi yonetebilirken dinine bağlı biri beni yonetemesin ? Bunun neresi Adalet ? Neresi Demokrasiyle uyusuyor ? Dinine bağlı birinin devleti yonetmesi devletin dinini o kişinin dinimi yapar ? :lol:

bultar eline, diline sağlık çok güzel yazmış ve sormuşsun.

başörtüsü başörtüydü önceden. sonra biri çıktı başörtüsüne türban dedi. sonra türbana siyasi bir kimlik yüklediler.

şimdi de her başörtülüye "türban takıyor, siyasi eğilimi de şudur" diyorlar. her başörtülünün kalbinden ve kafasından geçeni nasıl biliyorlar?

bir insan hem dini vecibelerini yerine getirip hem de devletine bağlı olamaz demeye getiriyorlar.

muasır medeniyet seviyesini geçmek için gece gündüz çalışması gerekenler, halkın bir kısmına sen başörtülüsün, sen gericisin o yüzden sen okuma. okumak senin neyine zaten gericisin ve sen okusan da bu ülkeye bir katkı sağlayamazsın diyorlar. sanki uzaya gitmek için mekik yaptılar da mekik havalanırken başörtülülerin başötüsüne takıldı mekik.

hem halkın arasına ayrılık tohumu atıyorlar hem de doğabilecek bir sürü güneşi doğmadan batırıyorlar.

atatürkçü böyle olmaz. çünkü atatürk milleti birleştirmeye çalışmış bütün farklılıklara rağmen. halkı bölüyorlar farkında değiller.

birliğin olmadığı yerde dirlik olmaz.

işte sonunda böyle birilerinin sömürgesi gibi bir ülkeyiz.

al kırmızı Türk Bayrağı niye bazılarını gocunduruyor halen anlayabilmiş değilim

Al kırmızı bayrak rengini G.doğu'da teröristlerle çarpışarak şehit düşen askerlerin kanından alıyor, ama yine bu al kırmızı bayrağımızı konserlerde kafa sallayan gençliğin ellerine alıp miting alanlarında cumhuriyete sahip çıkıyoruz demesi beni gocunduruyor. Bir yanda al kırmızı bayrak için hayatını feda edenler diğer yanda konserlerde kafa sallayıp vatanına sahip çıkan gençlik.

Miting ile aynı gün Şırnakta 25 yaşında üniversite mezunu pırıl pırıl bir gencimiz hayatını bu vatan için o AL kırmızı bayrak için kaybetti.

Varın gerisini siz düşünün.

bultar önemli olan türban ı takıp takmamk değil takan yine takıyor yani

burda dikkat edilmesi gereken türbanı diretip devlet içerisnde kadrolaşmış ve geçmişinde hizbullah bağlantısı olanlar...

pek çoğunuz duymuştur...Bundan 3 yıl önce bülent arınç ın annesinin evine asker baskın yapıyor bir albay eşliğinde evinde hizbullah kitapları çıkıyor ve bülent arınç diyor ki bi basın açıklamasında gazetecinin sorusuna o albayla cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra görüşecez!

Daha Siz Düşünün Bizi Yönetenleri

Beni anlamak istemeyenler Türbana laf söylediğimi iddia ediyorlar. Benim ninem de baş örtüsü takıyordu ama gerici anlamda sembolik Türban takmıyordu.

Gönderemediğim Power point sunusunda, Pakistan, Irak, Fas, Ürdün vb. arap ülkelerinin başındakilerin eşlerinin modern, başı açık olduğu, ayrıca son osmanlı padişahlarının kızlarının, eşlerinin bile baş örtüsüz resimleri var. Bunlar dinsiz mi?

Yine aynı sunuda bizim başımızdaki Cumhurbaşnaı adaylarının, meclis başkanının, başbakanın ve bakanların eşlerinin türbanlı fotoğrafları var.

Ayrıca başbakanın yabancı bir tarikat liderinin yanında, müridi gibi çömelmiş resmi var. İlk fırsatta Şeriatı bu ülkeye getireceğine dair sözleri de var.

Cumhuriyeti kurmak için milletimiz yan yana, omuz omuza savaştı. Şimdi onu yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

bultar önemli olan türban ı takıp takmamk değil takan yine takıyor yani

burda dikkat edilmesi gereken türbanı diretip devlet içerisnde kadrolaşmış ve geçmişinde hizbullah bağlantısı olanlar...

pek çoğunuz duymuştur...Bundan 3 yıl önce bülent arınç ın annesinin evine asker baskın yapıyor bir albay eşliğinde evinde hizbullah kitapları çıkıyor ve bülent arınç diyor ki bi basın açıklamasında gazetecinin sorusuna o albayla cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra görüşecez!

Daha Siz Düşünün Bizi Yönetenleri

Arkadaşım türban diye birşey yok. onun ismi başörtüsü isteyen takar istemeyen takmasın tamam. takan takıyor da ikinci hatta üçüncü sınıf vatandaş muamelesi görüyor. bırakın devlet memuru olmasını, üniversiteye bile gidemiyor. bırakın okusunlar! buna da mı karşısınız. devlette olmasın özel sektörde çalışsınlar olmadı kendi işlerini kursunlar.

20 yıl önce türban lafı yoktu bile. türban sözü halkın arasına ekilmiş bir nifak tohumudur.

aynı pkk gibi. onun da sözde lideri (gerçekte adi bir maşadan ibaret) hapiste ama pkk yine devam ediyor insanımızı ırk, din, çoluk-çocuk demeden katletmeye. neden çünkü o da t.c. düşmanlarınca ülkeye atılmış bir nifak tohumu. T.C. düşmanları ülkeyi bölmek için türlü tezgahlar kurmuşlar, bazı vatandaşlarımız da bu tuzaklara düşüp kendinden farklı olanları ülkeye düşman görüyorlar.

farklılıklarımızı görüp uzlaşı içinde bir olup çalışamadığımız müddetçe sömürülmeye mahkumuz.

Neyse Arkadaşlar bizim yonetim olarak tarafsız kalmamız en dogru olandır. Bunu bir istisna olarak gormenizi temenni ediyor ve hepinizden ozur diliyorum.

Not : Buyrun tartısın konu ne kadar sapsada tartısın ama birbirinizi KIRMAYIN olanlardan sonrada kimsenin kara kaşına bakacagımızı da sanmayın...

Saygı ve Sevgilerimle.

arkadaşım çok haklısın

arkadaşlar şunu unutmayınki müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Laiklik Demokrasi başını açmakla mini etek giymeklemi oluyor?????? Özgür bir ülkede yaşıyoruz diyorsunuz ama hani özgürlük nerede kaldı??Benim eşimin başının kapalı olmasından dolayı bu ülkede beni kabul etmeyeceklerse beni dışlayacaklarsa bende onlara karşı olurum dolayısıyla.

Hem Adamın istanbul belediye başkanı olduğu zaman yaptıklarını biz değil bütün dünya gördü. eşi kapalıysa bunun sizlere ne zararı var ?Zaten bizim ülkemizde meyve veren ağaç her zaman taşlanır.

bu neden bu kadar problem ediliyor anlamıyorum isteyen türban takar isteyen başı açık gezer isteyen inanır isteyen inanmaz dini konular insanın özgür iradesine bağlıdır buraya kadar herkese saygım var... ama birileri insanların dini duygularını sömürerek bi yerlere gelmeye çalışıyorsa, dini siyasete alet edip, baş örtüsü gibi kutsal bir simgeyi kendi mantalitelerinin simgesi yapmaya çalışıyorlarsa, yabancı bir devlet başkanının eşinin elini öpmesine ses çıkarmadığı halde saçlarının gözükmesini sorun yapıyorsa (sorunun bu olduğunu sanmıyorum) bu adam ülkemdeki şehit babası oğlunun cenazesinde ağlarken kendisine isyan ve hakaret etti diye acılı babayı mahkemeye verip hapse mahkum ettiriyorsa, yine bu adam sorunlarını anlatan çiftçiye "Ananı da al, git ulan" gibi kabadayı veya sokak serserisi tavırlarıyla cevap verebiliyorsa, bu adam ülkenin bütün kurumlarını yok pahasına satışa çıkarmışsa, ülkemin her bir köşesi parsel parsel satılıyorsa işte o zaman birilerinin bu insanlara dur demesi gerekiyor ve ben umut ediyorum ki milletimiz gereken cevabı ilgililere bugüne kadar verdi bundan sonra da onları seçmeyerek verecektir.... Saygılarımla...

Arkadaşlar niçin yapıldığını bilmediğiniz bir miting hakkında atıp tutmayın, tartışma yapmayın. Ne erdoğanı ne gülü nereden çıkartıyorsunuz bunları.

Bu gösteri askerin MUHTIRAsıyla yapılan darbe korkutmacasına karşılık halkın demokrasiye bağlılığıdır, demokrasiyi istemesidir.

Daha ne olduğunu bile bilmeen kalkıp iktidar partisini korumaya çalışmayın. Yarası olan gocunura getirmeyin durumu. Bu konuyla türbanın, başörtüsünün ne ilgisi var. Bu konunun dinle ne ilgisi var. O insanlar Türkiye'nin yeni bir tanesini kaldıramayacağı askerin darbe çağrısına karşı sağcısıyla solcusuyla, ılımlısıyla dindarıyla birlikte bir millet için oradaydı. Türk oldukları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu için oradaydı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...