Jump to content

Xiaomi Türkiye�De !

Smartsis
 Share

Recommended Posts

1398335957_img20140424123407.jpg

Xiaomi TÜRKİYE’DE !

Çin malı bir telefon düşünün fakat çakma değil. Orijinal Çin markası Xiaomi Çin’de Çıkardığı Amiral Battı Modelleri ile Çin’de başarıya ulaşan Xiaomi artık Türkiye’de! Türkiye’nin lider telefon markalarından Samsung Sony Nokia Apple General Mobile HTC gibi birçok dev markalara kafa tutmaya geliyor. Firma sadece Türkiye’ye değil Türkiye dâhil 10 yeni ülkedeki raflara girecek.

Xiaomi Kurucusu ve CEO’su Lei JUN Pekin’de Yaptığı basın toplantısında 2014 yılı yapılacak gelişmeleri anlattı. Yanı sıra Türkiye dışında Hindistan Brezilya Rusya Meksika Malezya Filipinler Endonezya Vietnam Tayland gibi ülkelerde de raflara çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin 100 milyon telefon satma hedefi olduğu söyleniyordu. Çin markasının dünyaya açılması bu söylentiyi kanıtlıyor.

Ülkemizde birçok marka olması ülke gelişimi ekonomik gelişim açısından az çok fark etmez faydası olması ne iyi. Ülkemizde birçok marka olması aile ekonomilerini de rahatlatacak gibi gözüküyor. Çeşitler çok olunca fiyatlarda değişiyor bu gün bir Sony Xperia Z 1999 TL civarında çeşit çok olursa fiyatlarda düşecektir. Böylece ülkemin güzel insanları da dilediği telefonu kendi bütçesine göre alabilecek.

Ben fiyatların düşeceğini sanmıyorum... Yüksek vergiler, çakal distribütörler ve böyle ne oldum delisi tüketici bir toplum olduktan sonra fiyatların düşmesini beklemek hayal olur...

Biz millet olarak hep bir beklenti içerisindeyiz ama her defasında hayal kırıklığına uğruyoruz maalesef