Jump to content

Sahtekarlar!

BrightBlade

Recommended Posts

18367.jpg

Yeşil kart almak isteyenler motorize

ekiplerle denetleniyor. Adreslere

giden yetkililer şok oldular.

Adana'da, yeşil kart başvurusunda bulunan kişileri takibe alan kaymakamlık, cip sahibinden gayrimenkul zenginlerine ve tüccara kadar çok sayıda yalan beyanı ortaya çıkardı.

Yeşil kart için sadece form dolduran vatandaşların gelir durumları vergi daireleri ve tapu müdürlükleri tarafından araştırıldıktan sonra, motorize ekipler, ''hafiye'' gibi belirtilen adrese giderek fiili tespit de yapıyorlar.

Seyhan Kaymakamlığı Yeşil Kart Bürosunun motorize ekipleri, ''muhtacım'' diyerek yeşil kart başvurusunda bulunan M.S.V'nin (36), evine gittiklerinde adeta ''şok'' yaşadılar. Ekipler, M.S.V'nin gözde markalar arasında yer alan bir cipinin bulunduğunu belirlediler. Bu kişinin ayrıca, kentin en gözde caddelerinden birinde 20 metre kare, seçkin bir mahallede 75 metre kare iş yeri ile 120'şer metre kareden 2 evinin bulunduğunu ortaya çıkardılar.

Ekipler, 5 çocuğu, kendisi ve eşi için yeşil kart isteyen bir başka başvurusu sahibi S.Y'nin (57) evine gittiklerinde ise akıllara durgunluk verecek suistimal örneği ile karşılaştılar. Bu kişinin, 8 çocuk babası, 2 çocuğunun evli olduğu, 6 çocuğu ile birlikte yaşadığı, tüm mal varlığını çocuklarından M.Y'nin üzerine yaptığı, bu nedenle bu çocuğu adına kart istemediği ortaya çıkarıldı. Tüccarlık yaptığı anlaşılan S.Y'nin 3 katlı lüks bir apartmanının olduğu, bu apartmanın son iki katını kendisinin kullandığını, zemin kattaki iki iş yerinden birini ayakkabı imalathanesi olarak kiraya verdiği, diğer iş yerini ise depo olarak kullandığı anlaşıldı.

Denetimlerde sosyal güvencesi bulunmasına rağmen yeşil kartını iptal ettirmeyen ya da yeşil kart başvurusunda bulunanlara da rastlandı. Bu kişilerin gerekçe olarak da SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı gibi diğer sosyal güvenlik kuruluşlarının bazı ameliyat ve ilaçların bedelini karşılamamasını gösterdi.

Not: Bu haberi internethaber sitesinden aldım ve başlığı "Parmak ısırtan sahtekarlıklar"dı. Başlığı etik bulmadım sizcede öyle değil mi? Sanki övüyormuş izlenimi var başlıkta.

Bunlara ibreti alemlik yapıp toplum onunde oyle kucuk düşürmek lazımki bunları gorenler ya bizimde basımıza bunlar gelirse demeliler. [ ve bunlara ek olarak bankalar kredi vermemeli devletin hiçbir(!) sosyal guvencesinden yararlandırttırılmamalı devletin acacagı ihalelere girememeli gibi ]

Bunlara ibreti alemlik yapıp toplum onunde oyle kucuk düşürmek lazımki bunları gorenler ya bizimde basımıza bunlar gelirse demeliler. [ ve bunlara ek olarak bankalar kredi vermemeli devletin hiçbir(!) sosyal guvencesinden yararlandırttırılmamalı devletin acacagı ihalelere girememeli gibi ]

Söylediklerinin hepsine katılıyorum arkadaşım. En güzeli olur gerçekten...

burası Türkiye arkadaşlar ben de SSK lıyım 4 yıl boyunca 3 kez doktora gitmişim sadece 2 si diş problemi birisi de dün başka bi nedenden dolayı ama oraya abone olmuş insanlar var, daha öncesinde yeni sistem gelmeden önce yani insanlar doktora gidip ilaç yazdırtıp bu ilaçların bedellerini eczanelerden veya başkalarına satmak yoluyla cebe indirdiklerini duymuştum, burası Türkiye diyorum çünkü burada bir hastaya bi günde 810 tane serum bağlandığı gösterilmiş bunu da hastahane başhekimi onaylamıştır !?

yukarıdaki olay da aslında benzer bi olay bence burada devletin izleyeceği politika bu adam yeşil kart isterken nasıl beyanda bulunmuşsa örneğin işim şu evim yok gibi bu adamın elindeki herşeyin alınıp beyan ettiği değere kadar düşürülmesi olmalıdır. yetkililer bilinçsiz halk bilinçsiz sağlık sistemi de eğitim sistemi gibi keşme keş...

Tüccarlık yaptığı anlaşılan S.Y'nin 3 katlı lüks bir apartmanının olduğu, bu apartmanın son iki katını kendisinin kullandığını, zemin kattaki iki iş yerinden birini ayakkabı imalathanesi olarak kiraya verdiği, diğer iş yerini ise depo olarak kullandığı anlaşıldı.[/CODE]

Bi adamın önce gözü doymalı. Gözünü doyuramadıktan sonra ne yapsan azdır

bunlar yüzsüz insanlar bunların suratına memleket tükürse yarabbi şükür derler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...