Jump to content

Samsung R522 Laptop Kapanma Sorunu

adam4
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar laptop sürekli kendini kapatıyor.1 ay önce falan format atarkende aynı şeyi yaşamıştım.win8 kurmuştum kurulum gerçekleşirken laptop kendini kapatıyordu.ben sıcaklıktan kapandıgını düşündüm ve soğutucuyu bağlayıp 1 saat falan laptopu soğuttum.litewin8(kurulkum hızlı olması için)

kurulumu tamamladım ve ondan sonra bidahada hiç kapanmamıştı.soğutucu falanda kullanmıyordum.laptopa virüs girdi ve aşırı yavaşlamıştı format atayım dedim win7 ile kurmayı denedim aynı şey yine başıma geldi.kurulumda kendini sürekli kapattım.zarzor bişekilde kurulumu yaptım.laptop açıldı ama hala kendini sürekli kapatıyor.pil ölü durumda pili çıkardım denedim yine olmadı.sürekli aynı şeyi yapıyor.ama sanski laptopu soğutucya bağlayınca biraz daha fazla dayanıyor ama yine kendini kapatıyor.sorun ne olabilir.yardımlarınızı bekliyorum.

Format atarken ekran kartı driver ı etkin olmadığı için laptopun ekran kartı çok ısınıyordur. Bu serilerde hep aynı sorun var. Yapılabilecek şeyler laptopun içini açıp fanı temizlemek ve termal macunları yenilemek. Ya da format bitip ekran kartı driverını kuruncaya kadar bir şekilde soğuk tutmak :)

Format atarken ekran kartı driver ı etkin olmadığı için laptopun ekran kartı çok ısınıyordur. Bu serilerde hep aynı sorun var. Yapılabilecek şeyler laptopun içini açıp fanı temizlemek ve termal macunları yenilemek. Ya da format bitip ekran kartı driverını kuruncaya kadar bir şekilde soğuk tutmak :)

teşekkürler sorunu dediğin gibi halletttim.ekran kartını kurdum zorda olsa sorun halloldu