Jump to content

Win 8.1 Enterprise Win 7'den Yükseltme Yapılır Mı?

lavkayoll
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba benim laptobumda windows 7 home premium kurulu merak ettim normalde volume sürümler yükseltme kabul etmez diye biliyorum ama windows 7'den windows 8.1 enterprise ye özel upgrade programı yoluyla değil de kurulum diski yoluyla yükselt seçeneğini seçerek upgrade işlemi gerçekleştirmemiz mümkün mü?

peki neden enterprise ye yükselteceğim onu da iza edeyim şu anda sürümleri karşılaştırdım en iyi sürüm enterprise gözüküyor fakat volume sürüm olduğu için duraksadım çünkü bildiğiniz gibi windows 7 enterprise alt sürümlerden volume licence olduğu için yükseltme kabul etmemişti acaba bu durum windows 8.1 için geçerliliğini korur mu? onu merak ediyorum. bu arada neden yükselteceksin bas formatı derseniz çünkü notebook lg marka ve smart recovery diye bir program var diski formatladığım anda bilgisayarın daha açılış ekranı gelmeden recovery ekranı geliyor ve bilgisayarı nasıl geri almam konusunda sorular sorarak (hızlı / temel / tam) bilgisayarı geri alıyor. bilgisayara gömülü tip recovery programı yani bu arada 8.1 ile format atmayı daha önce denemiştik.

başlangıçta biosa girebiliyormusun? Boot seçeneklerinden dvdrom başa aldığında dvd den boot olmuyormu?

yasak_ask açıkça söylemem gerekirse söylediğiniz konuyla ilgili değil ki  :mobile: ben format atmayı daha önce denemiştim zaten ama bunu recovery yazılımı engelliyor demiştim... ben yükseltme yoluyla 8.1 kurmak istiyorum ama bu seferde volume sürüm olduğu için yükseltme kabul eder mi diye merak ediyorum... biliyosun  -çok bilmişlik yapmayayim gerçi ama- product keyle yükseltme yapmak kolay değil keyler ya bloke oluyor ya da kabul olmuyor ben sistemle yükseltme yapmak istiyorum...

kullandığım sistemde extended veya köylü hocamın 12in1 sistemiydi tam olarak hatırlamıyorum yani...

yasak_ask açıkça söylemem gerekirse söylediğiniz konuyla ilgili değil ki  :mobile: ben format atmayı daha önce denemiştim zaten ama bunu recovery yazılımı engelliyor demiştim... ben yükseltme yoluyla 8.1 kurmak istiyorum ama bu seferde volume sürüm olduğu için yükseltme kabul eder mi diye merak ediyorum... biliyosun  -çok bilmişlik yapmayayim gerçi ama- product keyle yükseltme yapmak kolay değil keyler ya bloke oluyor ya da kabul olmuyor ben sistemle yükseltme yapmak istiyorum...

kullandığım sistemde extended veya köylü hocamın 12in1 sistemiydi tam olarak hatırlamıyorum yani...

Yükseltme hakkında net bilgim yok. Ama bir bilgisayara format atılmasını bir recovery programının engel olduğunu ilk sizden duydum. Aşılabilecek bir durum bilmenizi isterim. Yükseltme ile alakalı bilgisi olan arkadaşlar yazarlar..