Jump to content

Java Sohbet Sitelerinde Donması

murathassoy
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar...

Java sohbet Sitelerinde Donma yaşıyorum ve Aşağıda durumu anlattım yardımcı olucak Arkadaşlar umarım buradalardır ve sorun yaşayan arkadaşlarda Faydalansın.

1Google Chrome - Explorer - Mozilla : Yani aklınaza hangi siteye girme programı olursa olsun benim girdiğim 2-3 tane sohbet konuşmalı site var.

Ama nedense 2-3 gün gayet süper çalışıyor donmuyor ama nedense aradan zaman geçince Okey oynamaya girdiğim zaman donuyor.

2. Windows 7 - Windoows Xp bunların hepsinde hep aynı hatayı veriyor. 

He diyeßilirsinizki Java'nın ana sayfasından güncel sürümü indir düzelir. Ama inanki günde en az 20 kere girip tekrar tekrar silip kuruyorum yani bu kadar java'nın sitesine giriş yapmamışımdır  :)

3. Google Chrome'den de chrome://plugins/ ayarlarında Java Etkindir. Bunu bile ayarlarını yaptım ama nafile...

TNCTR ailesi her zaman yardımcıdır bunada çözüm bulacakdır...

Edited by murathassoy

ara sıra javayı temizle sistem 64 bit ise javanın hem x86 hem x64 sürümlerini kurup ie 64 bit browserla dene

denetim masasından javaya gir temporary internet files - settings... - delete files ile javayı temizleyebilirsin

ve ie den java ya ait helper eklentilerini devre dışı olarak ayarla

Edited by oguzhan43

murat aklıma başka bişey gelmiyor bu tarz java ile ilgili sorunlarda javanın ayarlarından hep çözüyorum sorunları ama senin dediğin bir müddet kullandıktan sonra oluyormuş demekki javanın temp'e veri kaydetmesini engelleyip denemek gerekiyor 

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1391965943__ekran_alnts.jpg

yada temizlik programları ile javanın loglarını temizliyebilirsin

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1391966209__ekran_alnts2.jpg

bunun gibi 

Edited by byhabit

Kardeşim bende aynı sorunları yaşadım Toshiba laptopumla maynet 101 çanak okeyin en güzel yerinde donuyordu ne yaptıysam başarılı olamadım yeni bir laptop alınca hiçbir sorun kalmadı bilgisayarın kafakağıdı eskiyince hiçbir şey çözüm olmuyor kolay gelsin

Java'da Sohbet sitesine Girdiğim Zaman şöyle bişi yaptıktan sonra çok yavaşlıyor ve hiç bişi yapamıyorum.

"Yeni Masa Aç" Masa açılıyor ve Ardından Masaya oturduğum zaman "Taşları Dağıt" butonuna Tıkladığımda Donmaya o aşamada başlıyor.

Başka bir arkadaşa dedim salona girip denedi hiç bişi olmadı ama benım bu Pc 2 haftadan beri bu sorunu bana yaşatmaya başladı.

Java'nın tüm sürümlerini yükledim denedim sildim tekrar yükledim ama hiç bir yardımı olmadı.

Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar Ve siteyi soracak olursanız reklam olmasın diye yazmıyorum Özelden Yolayaßilirim....

Denediğim Sistem'ler : Windows Xp  - Windows 7 (x86) 

TncTR ailesine $imdiden Teşekkür ederim...

Edited by murathassoy

• 3 hafta sonra ...