Jump to content

Kargo Ücreti Peşinmi Alınır?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

internet üzerinden bir siteden saat alıyorum. taksitli fiyatı sitede 9ay x10.19= 91.72 olarak gösteriyor benim karta ait ödeme tablosunda ve ben buna göre alıyorum saati. saatin fiyatını ise 83 tl olarak vermiş. kargo ücreti ise 7.90 ve son olarak sipariş bilgilerimde 9x11.16=100.44tl olarak gösteriyor. ve kartımdan da bu kadar çekildi. şimdi buna göre kargo ücreti bu kartımdan çekilen 100.44 tl nin içindemi? yoksa saat gelince ben 7.90 dahamı ödeyeceğim kargoya saati teslim alırken? eğer bu 100.44 tl nin içinde değilse kargo ücreti benim karta ait ödeme tablosunda niye toplam taksitli ödemeyi 9ay X10.19= 91.72 tl olarak gösteriyor ve bu aradaki kargo ücretine denk gelen 8 tl ne oluyor?

birde internet üzerinden alışveriş siteleri  gecelere has kampanyamı yapıyor? mesela sitenin birini uygun diye geceden  seçmiştim hem ucuz hem kargo ücreti yoktu. gündüz baktığımda gözlerime inanamadım hem fiyat %10 artmıştı hemde kargo yu alıcı öder yazıyordu. acaba başka siteyemi bakıyorum yanlışlıkla diye şaşırdım ama değildi aynı site :) hatta telefonla aradım dediği şey gece niye vermediniz siparişi :) ve dahası şimdi yine aynı :) yani kargo yok ve fiyatta %10 düşmüş. oysa ben siparişi başka yukarda anlattığım yere verdim bile gündüz baktığımda orası pahalanmış diye:)

kargo ücretini almışlar sizden ve taksitlere yaymışlar hemen hemen tüm alışveriş sitelerinin yaptığı bişeydir bu gece farklı sabah farklı fiyatla karşılaştıysan o site tutarsızdır büyük ihtimal internetten alışveriş sitelereri  içinde  in iyisi vatan bilgisayar olduğunu düşünüyorum hafta içi değilde hafta sonu fiyatları baya bi düşürüyolar....

kargo ücretini almışlar sizden ve taksitlere yaymışlar hemen hemen tüm alışveriş sitelerinin yaptığı bişeydir bu gece farklı sabah farklı fiyatla karşılaştıysan o site tutarsızdır büyük ihtimal internetten alışveriş sitelereri  içinde  in iyisi vatan bilgisayar olduğunu düşünüyorum hafta içi değilde hafta sonu fiyatları baya bi düşürüyolar....

evet bende öyle olmalı diye düşündüm zaten. çünkü (yanıltıcı veya görünmeyen durumlar haricinde) o kargo ücretine denk gelen fark yok.
 ayrıca dediğim gibi sipariş bilgilerinde toplam ödemeyi verirken kargo ücretinide eklemiş. neyse 100 tl ortalama bir fiyat. hatta en altın bir üstü. en alt fiyatlarda ise bir kaç karta özel satış yapan siteler var. onlarda 82 tl +kargo şeklinde. bizim burdaki saatçiye sorsan eminim 140 tan aşağı demez. :) küçük yerin kazığı. birde tanıdık olursun bilirsin :) dost kazığı yani :)

o tutarsızdır dediğiniz siteyi vereyim tam adres olarak yarın sizde bakın isterseniz yine bende bakıcam :) pek tutarsızada benzemiyor artık baya tanınmış bir site galiba: http://www.n11.com/casio-dbc-32d-1adf-kol-saati-P15618988

e tamam işte geceleri öyle :) yarın fiyata ve kargoya bak. fiyat 98 tl kargo alıcı öder yazacak-tır :)

Pardon ben eksik okumuşum. Evet geceleri indirim yapan siteler var bazı sitelerde sadece online alışverişe indirim yapıyor mağazadan gidip alsanız pahalıya alıyorsunuz. 

Pardon ben eksik okumuşum. Evet geceleri indirim yapan siteler var bazı sitelerde sadece online alışverişe indirim yapıyor mağazadan gidip alsanız pahalıya alıyorsunuz. 

hayır niye gece sipariş vermediniz diyeceğine ık mık edeceğine geceleri öyle deyiversene değilmi? haybeye 10 tl fazla vermemiş olacaktım  neyse çok bir fark değil :) aslında o en ucuza satıp sınırlı sayıda kartla anlaşmalı siteleri de aradığınızda aman bir tane sende olsan kaçırmayalım hesabı konuşma yapıyorlar. diyorki bir başkasından alamazmısın kartını? :) peki öyleyse niye çok sınırılı (az) sayıda banka ile anlaşmalı bunlar? birde hem ucuz hem taksit imkanı süper ama işte en fazla 4 tane karta yapıyorlar bunu. aslında sırf bunun için o malum kartlardan bir tane almak lazım. veriyorlarmı öyle kolayca bu kartlardan? :) lan bizde aranıyoz çok yüksek maaşımız varmış gibi:) sözde artık akıllanmıştım kartı kolay kolay kullanmam diyordum :) gerçi eskisi gibi değilim. bir kart mağduriyetim olduki öyle şeylere hiç alışkın biri değilim bir dahada allah düşmanımın başına vermesin :)

hayır niye gece sipariş vermediniz diyeceğine ık mık edeceğine geceleri öyle deyiversene değilmi? haybeye 10 tl fazla vermemiş olacaktım  neyse çok bir fark değil :) aslında o en ucuza satıp sınırlı sayıda kartla anlaşmalı siteleri de aradığınızda aman bir tane sende olsan kaçırmayalım hesabı konuşma yapıyorlar. diyorki bir başkasından alamazmısın kartını? :) peki öyleyse niye çok sınırılı (az) sayıda banka ile anlaşmalı bunlar? birde hem ucuz hem taksit imkanı süper ama işte en fazla 4 tane karta yapıyorlar bunu. aslında sırf bunun için o malum kartlardan bir tane almak lazım. veriyorlarmı öyle kolayca bu kartlardan? :) lan bizde aranıyoz çok yüksek maaşımız varmış gibi:) sözde artık akıllanmıştım kartı kolay kolay kullanmam diyordum :) gerçi eskisi gibi değilim. bir kart mağduriyetim olduki öyle şeylere hiç alışkın biri değilim bir dahada allah düşmanımın başına vermesin :)

Çıkar meselesi var karşılıklı o yüzden her banka ile anlaşılamıyor. Birde işlem hacmi ile alakalı sanırım. Satış oranı yükseldikçe arzı karşılayabilmek adına mecburen anlaşma sağlayacaklardır. 

iyi iyi şimdi aradım o toplam  100.44 ün içindeymiş kargo ücreti.bizim burda ki akrabaya kazıklanacağıma böyle alırım daha iyi :) eminim 140 dan aşağı demezdi. 60 tl lik saati 90 tl dediğine göre.. birde şimdi baktımda o en ucuz olan yerde de tek bir karta öyleimiş gözümden kaçmış o da karanti :) diğerleri benimkiyle aynı.

iyi galiba la internet alışverişi hem ucuz hem ayağına gelir :) öylemi? :)

bu arada gündüz başka gece başka dediğim yere baktım bu gün aynı değişmemiş hayret . öğleden sonram ıdeğişiyorki :)