Jump to content

Etkinleştirme Sorunsalı

TCEmreAhretliko287lu
 Share

Recommended Posts

Herkese kolay gelsın

x bi forumdan x bir üye bu siteyi tavsiye etti yardımcı olabılcegınızı soyledı ve az once uye oldum

Byos adlı x bı forumda bır uyenın hazırlamış oldugu Windows 7 11in1 [04 Mart 2013] [OEM_ACT] TR adlı ısoyu kullanmaktayım mart ayından berı

bu ısoda wındows 7nın 11 surumu 32 ve 64 bıt olarak ıcerısınde barındırmakta ve ekstradan format sonrasında katılımsız olarak oem uzerınde bellı programları yuklemekte ben bu programlara eklemeler yaptım zamanla ve ıso dosyasını 16gblık 10 adet usb bellege yazdırdım bu belleklerın 5 tanesı otomatık aktıvasyonlu 5 tanesınde aktıvasyon yok

aktıvasyonlu olanlarla ılgılı bır sorunum yok

ama aktıvasyonsuz olanlarla ılgılı sorunum var oda su sekılde

Aktıvasyonsuz olanları musterılerımın orjınal etkısletırme anahtarıları ıle etkınlestırıyorum fakat bellı bı zaman sonra etkınlestırme dusuyor ve sahte yazılım dıyor bu durumda keylerı tekrar gırmek zorunda kalıyorum keyı tekrar gırınce duzelıyor cogu ama bazı pclerde keyı tekrar gırsem bıle bellı zaman sonra key tekrar dusunuyor yenıden gırıyorum bellı zaman sonra yenıden dusuyor

dogal olarak musterı sık sık ışyerime gelmek zorunda kalıyor ve hem musterı hemde ben bu durumdan rahatsız oluyor

sonuc olarak bu konuda bılgısı olan  tecrubesı olan bırı varsa yardımlarınızı beklıyorum ıyı forumlar

Windows loader v2.1.9 By-Daz kullanıyorum ama sorun şuki orjınal keyı olan pclerde by-daz otomatık yukleme lıstesınde yok yanş etkinleştirmeyi laptopun altındaki keyden elle giriyorum ama genede dusuyor zamanla

o zaman gayet açık

iso da sorun var.

MSE dende kaynaklanan bir problem olabilir

(daz loader son versiyon 2.2.1 bu arada)

edit:loader yüklediğinizde de mi sorun yaşıyorsunuz?

Edited by efes34

Hyr loader yuklemıyorum müşterilerin laptoplarının altında laptopu satın alırken içerisindeki işletim sisteminin keyı var altında key hangi sisteminse  o işletim sistemini format atıyorum sonrasında keyi alttan yazıyorum etkınlestırıyor ama bellı zaman sonra bozuluyor flashları 2ye boldu loaderlı loadersiz keyi olan pclere loadersiz format atıyorumki kodu yazabıleyım yani sorun yaşadıgım pclerde loader hıc kullanılmıyor

Sistem içine eklenmiş güncellemelerde problem var.

KB 971033  Numaralı güncelleme seri noları kontrol eder kesin değil ama bu güncelleme problem çıkartabilir.Bu güncellemeyi sistemden kaldırıp deneyin.

Edited by C@NgO

Sistem içine eklenmiş güncellemelerde problem var.

KB 971033  Numaralı güncelleme seri noları kontrol eder kesin değil ama bu güncelleme problem çıkartabilir.Bu güncellemeyi sistemden kaldırıp deneyin.

Üstad o güncelleme loader(eski sürüm) ı bloke etmek için değil miydi

sertifika ilgili bir durum mu sebep (loader kullanırken loaded key + cert . gibi bir şey yazıyor.)

loader sonrası cmd ıle yapılan key eklemesınde sorun yasamadıgım ıcın soyledım genelde loader sonrası cmd ıle key gırıyorum daha saglam oldugu kanısındayım

ayrıca oem sılic aktıvasyonda kullanabılırsın fakat oda bası pc uyusmuyor

Edited by casper0007

W7yi etkinleştirmek için key ve sertifika gerekiyor.

Laptopların orjinal isolarında (oem) veya recoverylerinde sertifika gömülü.

daz loader her ikisini de giriyor

keyi bloke olmuş makinalarda slic tool kiti (SLIC_ToolKit_V3.2) kullanırsanız sanırım sertifika hatası göreceksiniz.

http://forums.mydigitallife.info/threads/6925-SLIC-ToolKit-x86-x64-%28Includes-PKey-amp-Cert-Backup%29

Edited by efes34

konuyu şişirmek istemiyorum daha once denemelerım oldu bırcok cmd ıle key gır loader dene basit tabirle yerdekı parke oynuyor 1 yerine 2 çivi saglam olur

acıkcası cmd olayında sıkıntı oldugunu duydum vede yaşadım cmd de 1 2 sefer bıos uctu pc de ekrana goruntuyu kestı laptopun vga cıkısından monıtore goruntu alıp bıosu guncelleyınce duzeldı ancak bazı laptopların bıoslarını bulmak cıddı mesele oluyor :S