Jump to content

Epson Lx-300+Iı Fatura Dizayn Ayarı

lediod
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar belirtmiş olduğum epson lx-300+II yazıcıdan tahsilat makbuzu kesmek istiyorum. ama yazıcı a4 boyutuna göre ayarlı. tahsilat makbuzunun boyutu daha küçük. dolayısıyla yazdırdığım da yazılar makbuza göre çok büyük duruyor haliyle dışarı taşıyor . Bu tahsilat makbuzuna göre yazıcı da ayar yapabileceğim bir kısım varmı bildiğiniz ?

Hocam onlar için perforeli kağıtlar var onlardan mı kullanıyorsunuz onların genişliği a4 boyutu olması lazım.

kenarları delikli , genişlik olarak a4 ile aynı ama uzunluk olarak daha kısa 3'te 1'i kadar diyebilirim. o yüzden yazıları biraz küçültmek gerekiyor. kagıdın dışına taşıyor yazılar.

hocam baktım ona ama bir ayar yapılmıyor ordan yapılı ayarlarını gösteriyor. a4 den biraz dar biraz daha kücük sürekli form kullanılaacak. aynı tip başka yazıcıda ayarlan bununla aynı  ama o tam forma gore yazdırıyor. kagıdın boyutu 19*10

Arkadaşlar problemi çözdüm. epson lx-300+II modelinde resimde görüldüğü gibi, yazıcı açılır. İlk açıldığında aktif olan kısım bulut mavisi olan kısımdır. En sağdaki tuşa 3saniye basınca beyaz renkte kısım devreye giriyor yani ayar kısmına girmiş oluyoruz. her font tuşuna bastığımızda sırasıyla sol tarafta yazan yazı karakterlerini seçiyor. bize hangisi uygunsa ışık yanma konumuna göre istediğiniz font stilini ayarlayabiliyorsunuz. sonra seçtikten sonra yazıcınızı kapatın tekrar açın.pre_1389562926__1376635607_536995106_1-a

• 1 yıl yıl...

Arkadaşlar problemi çözdüm. epson lx-300+II modelinde resimde görüldüğü gibi, yazıcı açılır. İlk açıldığında aktif olan kısım bulut mavisi olan kısımdır. En sağdaki tuşa 3saniye basınca beyaz renkte kısım devreye giriyor yani ayar kısmına girmiş oluyoruz. her font tuşuna bastığımızda sırasıyla sol tarafta yazan yazı karakterlerini seçiyor. bize hangisi uygunsa ışık yanma konumuna göre istediğiniz font stilini ayarlayabiliyorsunuz. sonra seçtikten sonra yazıcınızı kapatın tekrar açın.pre_1389562926__1376635607_536995106_1-a

hocam aynı hurdayı bende kullanıyorum makbuz için ve aynı sorun bendede var çözümünüzü biraz daha ayrıntılı anlatırmısınız ?

Şimdidien teşekkürler..