Jump to content

Windows 7 Başlangıç Ekranı Ingilizce Oldu?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar windows 7 ultimate winload exe sorunu vardı başlangıçta onu başka partaki win 7 den win load exe dosyasını gerekli yere kopyalayarak çözdüm. şimdi bilgisayarım açılıyor. bu ve başlangıç onarımlarıyla uğraşırken işletim sistemleri başlangıç ekranı ve bu ulitimate kısmı f8 e basınca çıkan gelişmiş önyükleme seçenekleri sayfası ingilizce oldu.

ikinci sorunda diğer parttaki win 7 den winload exe yi alıp sorunlu win 7 yi açmayı başardım ama windows başlatılıyor ekranı windows logosu değilde vistanın yeşil loaderi oldu.

bu iki sorunu çözmeme yardımcı olurmusunuz?

dil konusunda bir çok şey denedim düzelmedi. komut ictemcisinden bir çok kod girdim başarılı oldu diyor ama yine başlangıç ingilizce. denetim masası bölge ve dilden her yolu denedim yine bir şey değişmedi.

""""Hiç birşey yapamıyorsan ;yedeklerinin olduğu (işletim sistemi olmayan) bölüme herhangi bir işletim sistemi yükle.

tabii bunu yaparken biçimlendirme yapmayacaksın . açılan sisteme EBC kur diğer sistemleri kurtar""""

demiştin. ebc ne abi? eğer easybcd programını kastediyorsan onun bu sorunu halledeceğini sanmam. sanmam değil zaten denemiştim galiba. çünkü easybcd programı bozuk başlangıcı kurtarmıyor var olan sistem başlangıcını ulaşılır yapıyor.

ikincisi boş bölüme win7 kur ama biçimlendirme demişsin. bilmediğimden merakımdan soruyorum verilerin olduğu bölüme sistem kurunca biçimlendirmeden dediğin şekilde veriler ne oluyor veya windows bunlarla nasıl ilişkileniyor ? :)

neyse şimdi bunlar bir yana yukardaki sorunların çözümüne yardımcı olurmusun. teşekkürler.

""""Hiç birşey yapamıyorsan ;yedeklerinin olduğu (işletim sistemi olmayan) bölüme herhangi bir işletim sistemi yükle.

tabii bunu yaparken biçimlendirme yapmayacaksın . açılan sisteme EBC kur diğer sistemleri kurtar""""

demiştin. ebc ne abi? eğer easybcd programını kastediyorsan onun bu sorunu halledeceğini sanmam. sanmam değil zaten denemiştim galiba. çünkü easybcd programı bozuk başlangıcı kurtarmıyor var olan sistem başlangıcını ulaşılır yapıyor.

ikincisi boş bölüme win7 kur ama biçimlendirme demişsin. bilmediğimden merakımdan soruyorum verilerin olduğu bölüme sistem kurunca biçimlendirmeden dediğin şekilde veriler ne oluyor veya windows bunlarla nasıl ilişkileniyor ? :)

neyse şimdi bunlar bir yana yukardaki sorunların çözümüne yardımcı olurmusun. teşekkürler.

[URL=http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1386628019__resim1.jpg]pre_1386628019__resim1.jpg[/URL]

pre_1386628019__resim1.jpg

lütfen bilmece üretmeyelim. bu resimle tüm sorunlarımı haledebileceğimimi kastediyorsun şimdi? win loadı boz ondan sonra easybcd ile kurtar bakalım kurtatarabilecekmi? winload exe sağlamsa ama ortadan kaybolmuuşsa başlangıçtan ortaya çıkarıyor sadece easybcd.