Jump to content

Asus Sata Sorun

muhabbet1975
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar sata driverini yüklemeye çalışınca bu sorun çıkıyor biostan aç gibi bişeyler diyor bu yükleyince dahami iyi olur? bi yardim

asus anakart Z87-A

konu

Intel Smart Connect Technology Software V4.2.40.2439 for Windows 7/8/8.1 32bit & 64bit

hata

Platform Check Failed: Intel(R) Smart Connect device not found in BIOS, or it is not enabled

yada noktasız virgülsüz

Intel Smart Connect device not found in BIOS or it is not

Edited by muhabbet1975

orda bi ta

BIOS'a girin Advanced --> PCH Configration --> Intel Smart Connect Technology yada kısaltması olan ISCT ayarını bularak Enabled olarak ayarlayın ve yükleme işleminizi tekrar gerçekleştirin.

Haydi kolay gele !

sağolun kurulumu yaptım orda bi tanede intel rapip start Technology var onuda enabled yapmam gerekiyomu?

Kullanacak isen aç, ama kullanmayacak isen boşuna aktif etme, Intel Rapid Start Technology, kısmende olsa Windows'un hazırda bekleme seçeneği gibi işler, ancak biraz daha güç tasarrufu sağlar. Bilgisayarın biraz daha hızlı açılmasına olanak tanır. Sistemde SSD var ise boşa aktive edilen bir seçenekten ileriye gidemez.

Haydi kolay gele !

Soruları cevapladım ama ISCT'yi neden kullanacağını anlayamadım. ISCT genelde ofis çalışanları için gerekli bir uygulamadır.

Haydi kolay gele !

sata diriver diye kurdum asusun sitesinde sata başlığı altında ondan gereksizse kaldırıyımmı ne yapmam gerekir. zaten saatin yanındaki simgesinden açtığımda  off seçili halde duruyor

Edited by muhabbet1975

ISTC kısaca online içeriklerin (mail, facebook, Windows güncellemeleri, SkyDrive içerikleri vs vs.)  uyku modunda bile alınmasını sağlayan bir uygulamadır. Bilgisayarı kapatmak yerine uyku moduna alırsınız, Bilgisayarınız uykudayken, Intel Smart Connect Teknolojisi düzenli aralıklarla sistemi uyandırır ve ağ bağlantısını yeniden kurar. Böylece uygulamalarınız İnternetten, örneğin e-posta ve sosyal ağ sitelerinden verileri alabilir ve bulut hizmetiyle hızlı bir şekilde senkronize ederek sisteminizi günceller. İçerik güncellendikten sonra sistem otomatik olarak uyku moduna geri döner. 

Eğer işinize yaramayacak ise sadece BIOS üzerinden ISTC'yi kapatmanız yeterli olacaktır

Haydi kolay gele !