Jump to content

Hardiskte Format Başlarken Kesiyor

korsanuye
 Share

Recommended Posts

cd rom felan değil hdd de bad sektörler var önemli bilgilerini yedekle bu hdd ye hard disk low lewel format programıyla low format çek ntfs biçimlendir tekrar tarat badler gitmezse maxtblast4 le full olacak şekilde hdd yi sıfırla ( bu işlem çok uzun sürebilir saatlerce ) tekrar hdd yi mbr olarak başlatıp ntfs biçimlendir badler yine gitmezse hdd çöpe gider dikkat et bu iki işlemde de hdd de veri kalmaz kolay gelsin

cd rom felan değil hdd de bad sektörler var önemli bilgilerini yedekle bu hdd ye hard disk low lewel format programıyla low format çek ntfs biçimlendir tekrar tarat badler gitmezse maxtblast4 le full olacak şekilde hdd yi sıfırla ( bu işlem çok uzun sürebilir saatlerce ) tekrar hdd yi mbr olarak başlatıp ntfs biçimlendir badler yine gitmezse hdd çöpe gider dikkat et bu iki işlemde de hdd de veri kalmaz kolay gelsin

kardeşim affına sığınarak birçok kez başıma geldiği için söylüyorum tabi hdd de bir çözüm ama son çözüm hdd

aynı şekilde başıma geldiğinde benim izlediğim yol deneme yanılma yöntemi ode şöyle

ilk olarak cd değişimi 

2 cd rom değişimi

3 ram değişimi ki bu genelde çözüm oldu bana ram sıkın tı yapıyo iki ram takılı ise pc de birini söküp tek ram ile format atınca düzeliyo

4 pek sorun olmuyo ama bazen karşıma çıktı ekran kartını sökerim

5 bios pil sökerim bikaç sefer faydası oldu bu durumlarda

6 hdd yi başka pcde sistem yüklemesi denerim yüklerse anakart mefta derim yüklemezse dediğin gibi hdd sıfırlama programlarını kullanırım

kardeşim affına sığınarak birçok kez başıma geldiği için söylüyorum tabi hdd de bir çözüm ama son çözüm hdd

aynı şekilde başıma geldiğinde benim izlediğim yol deneme yanılma yöntemi ode şöyle

ilk olarak cd değişimi 

2 cd rom değişimi

3 ram değişimi ki bu genelde çözüm oldu bana ram sıkın tı yapıyo iki ram takılı ise pc de birini söküp tek ram ile format atınca düzeliyo

4 pek sorun olmuyo ama bazen karşıma çıktı ekran kartını sökerim

5 bios pil sökerim bikaç sefer faydası oldu bu durumlarda

6 hdd yi başka pcde sistem yüklemesi denerim yüklerse anakart mefta derim yüklemezse dediğin gibi hdd sıfırlama programlarını kullanırım

estağfurullah herkes fikrini belirtecek ama arkadaşın hdd için hdd tune programı bad sektör göstermiş ( belki smart hataları da var ) önce hdd yi değiştirip yada hdd yi düzeltip ( bu tarz hdd kurtarma programlarıyla kurtarılan hdd lere sistem kurulması taraftarı değilim ) daha sonra sorun çıkarsa bu dediklerini yapması mantıklı değil mi ? 18 yıllık bi donanımcı olarak teşhisimi  söyledim benim için hdd ilk çözüm birimiz tüme varmışız birimiz tümden gelmişiz :) arkadaşın nası işine gelirse öyle davransın artık

saygılarımla...

Edited by oguzhan43