Jump to content

Yandex.navigasyon

kayseri204
 Share

Recommended Posts

Ülkemizde navigasyon desteği olarak uzun yıllardır destek vermesi beklenen Google, bu desteği bir türlü veremeyince, Yandex'ten gol yedi. Yandex, navigasyonu duyurdu.

2013 yılının sonbahar aylarında kullanıcıların hizmetine sunulacağı duyurulan Yandex.Navigasyon; gerçek zamanlı trafik bilgisi sunacak, trafik yoğunluğuna göre en hızlı alternatif rotaları önerecek, sesli yol tarifi yapacak ve tamamen ücretsiz olacak.

Türkiye’de faaliyete geçtiği ilk aylardan bu yana, geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmayı ilke edinen Yandex,2013 yılının sonbahar aylarında ücretsiz bir mobil navigasyon uygulaması olan Yandex.Navigasyon’u kullanıma sunacağını duyurdu.

Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören ve kitle kaynaklı gerçek zamanlı trafik bilgisi de içeren Yandex.Haritalar servisini temel almasının yanı sıra, şirketin haritacılık alanındaki benzersiz tecrübesinin bir ürünü olan Yandex.Navigasyon, Türkiye’deki tüm şehirlerin ve yolların güncel vektörel haritalarını içerecek.

yandexnavigasyon_1378111590.jpg

Uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında son derece kullanıcı dostu arayüzünün yanı sıra; ücretsiz oluşu, kitle kaynaklı ve gerçek zamanlı trafik bilgisi sunması, trafik yoğunluğuna bağlı olarak en hızlı alternatif rotaları önerebilmesi ve sesli yol tarifi özelliği bulunuyor.

iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılabilecek olan uygulamanın buradaki adresindeki tanıtım sayfasında iletişim bilgilerini bırakanlar, Yandex.Navigasyon kullanıma sunulduğu gün haberdar edilecek.

Detaylı bilgi için buradan ilgili siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:http://shiftdelete.net/

zaten google'ın harita aplikasyon o kadar kullanıcı düşmanı ki android telefonumda kesinlikle kullanmıyorum. Ama ne yazık ki etrafta ne var diye sorduğunda da google daha çok yanıt verebiliyor piyasaya ilk sırada girdiği için.

Yandex.haritalar ise çok kullanışlı. Ondaki yol tarifi bile beni tatmin ediyor. Onun da bir dez avantajı var. GPS verileri 1-2 saniye geriden geliyor. Dönmem gereken sokağı kaçırabiliyorum.

Navi.yandex'in muhteşem olacağı kanaatindeyim ancak ücretsiz olmaz diye düşünüyorum. Çünkü diğer ülkelerde şu an ücretli diye biliyorum.

zaten google'ın harita aplikasyon o kadar kullanıcı düşmanı ki android telefonumda kesinlikle kullanmıyorum. Ama ne yazık ki etrafta ne var diye sorduğunda da google daha çok yanıt verebiliyor piyasaya ilk sırada girdiği için.

Yandex.haritalar ise çok kullanışlı. Ondaki yol tarifi bile beni tatmin ediyor. Onun da bir dez avantajı var. GPS verileri 1-2 saniye geriden geliyor. Dönmem gereken sokağı kaçırabiliyorum.

Navi.yandex'in muhteşem olacağı kanaatindeyim ancak ücretsiz olmaz diye düşünüyorum. Çünkü diğer ülkelerde şu an ücretli diye biliyorum.

Kendi orjinal sitesinde ücretsiz yazıyor.

Ücretsizdir bence,yoksa müşteri toplayamaz.