Jump to content

Total Uninstall Hakkında

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

İyi geceler tnctr...

Benim bu zorlu total uninstall ile bir sorunum var.

17 Temmuz 2013 tarihinde total uninstalli kurdum.Ondan sonra diğer programlarımı total üzerinden denetimli kurdum.Aradan 1 ay geçti ve acronisle ana yedeğe dönüp bazı programlarımı total ile günceleyeyim dedim.Fakat sistemin ilk yedeğini aldığı aşamada İşlem İptal Edildi(Progress Canceled) diyor.Ve kapanıyor.Ardından tekrar açınca lisans istiyor.Totali kaldırıp temizlik yapmama rağmen hiçbir işe yaramadı.

Yaptıklarımı sayayım.

1. Revo Uninstaller ile totalin hiç kurulmadığı sistemime revo denetimli olarak totali kurdum.Ve revonun aldığı kayıtları kopyaladım.totalin yüklü olduğu yedeği acronislele geri yükledim.ve revoyu tekrar kurup bu aldığım kaydı yerleştirdim.Ve kaldırdım.Ama işe yaramadı.

2.Bu sefer revo ile totali denetlemeden kurdum.Ama totali kaldırılmasını izlettim.Oluşan kayıtları totali yedekte denedim.Yine olmadı.

3.Bu yukarıdaki iki işlemi

Ashampoo Uninstaller

Soft Organizer

Taşınabilir total uninstall ile denedim.Gene sonuç yok.

C:\ProgramData içindeki Martau klasörünü sildim.Kayıt defterinde total ile ilgili ne varsa sildim.Sonuç yok.

TragKey finder ile gereksiz reg kayıtlarını kaldırıyorum.Total açılıyor ama program ilk yedek alırken aynı hatayı veriyor.İşlem İptal edildi.

Ben totalin artıklarını nasıl kaldırıp her ay deneme sürümünü kurup kullanabilirm?Saygılarımla

Not:Şu anda Taşınabilir Total Uninstal 6.31 sürümün kullanoyrum.En ufak bir sorun yok.Ama ne zaman totalin 6.3.x sürümün kursam total çalışmıyor.

1. Adımın işe yaramamasının nedeni donanıma ve işletim sistemine özel anahtar oluşturulup kayıt defterine atılması olabilir. Bunları bulmanız çok zor. Genellikle Windows ile ilgili kayıtların olduğu yere atılıyorlar (Classes gibi).

Diğer adımların işe yaramaması ilk kurup açtığınızda kayıt defterine atılan veriler lisans kontrolü için kullanılıyor olabilir. Sisteminizi yeni kurmuş ve ilk açtığınızda atılan kayıt defteri verilerini kontrol etseydiniz ve bunları silseydiniz sorun çözülebilirdi. Program her açıldığında kayıt defterine lisans kontrolüyle ilgili bilgi eklenmez. Eklenen tarih arasında geçen süre hesaplanır.

Kolay gelsin hocam.

reyiz şunu da yaptım.

Sıfır sisteme revo,ashampoo yu ayrı ayrı kurdum(2 kez sıfır sistem yedeği yükleyerek yaptım.)

Revoyu kurdum.totali izlettim.Kaldırılırken izlettim.Ve totali revo üzerinden kaldırdım.Bilgisayarın tarihini 2 ay ileri attım.

Totali geri kurdum.Gene lisans istedi.Saygılarımla

1. Revo Uninstall Pro'yu kurdum.

2. Cameyo ile sistemin görüntüsünü aldım.

3. Revo Uninstaller Pro'yu açtım.

4. Cameyo ile tekrardan sistem görüntüsü aldım ve karşılaştırdım.

5. Bilgisayarın tarihini ileri aldım.

6. Revo Uninstaller'ı açtım ve süreniz doldu mesajıyla karşılaştım.

7. Kayıt defterinden ve dosyalardan Revo Uninstaller ile ilgili kayıtları ve dosyaları sildim.

8. Revo Uninstaller Pro'yu açtım ve license key missing gibi bir uyarıyla karşılaştım.

reyiz, ben total uninstallerden bahsediyorum.Siz revodan bahsetmişsiniz.Revo nun tam sürümü ben de var zaten.Ama revo bildiğim kadarıyla sistemi yeniden başlatan programlarda kendisi de yeniden başlamadığından bu tür programlarda sorun oluyor.Saygılarımla

Kusuruma bakmayın anlamadığım için.

Hocam Total Uninstall'i neden cracklayıp kullanmıyorsunuz?

Sonucun değişme ihtimali varsa Total Uninstall'i de hemen indirip deneyebilirim.

Edited by reyiz