Jump to content

Hp 500B Microtower Kasa Kullananlar,ram Yükseltme

ClapTonApp
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,2 sene önce ttnetin bilgisayar kampanyasından HP 500B Microtower almıştım,2 gb ram az geliyor şu an,takviye yapmak istiyorum,araştırdım her yerden,cpu-z den falan,gerekli ram 1333 mhz, ddr3, 2 gb imiş,ben de hepsiburada dan alayım,dedim,hi level seçtim oradan,buyrun link:

http://www.hepsiburada.com/liste/hi-level-2gb-1333mhz-ddr3-ram-hlv-pc10600d32g/productDetails.aspx?productId=bd72320&categoryId=47

Her neyse ram elime geçti,sistemin fişlerini falan çektim,düğmesine bastım elektrik boşalsın diye,sisteme rami takmayı denedim,dıt dıt diye sesler geldi kasadan,ekranda hiç görüntü yok no signal falan yazıyor,daha sonra hepsiburada dan ram bozuktur diye ürün değişim talebinde bulundum ve 2 hafta bir süre geçince ürün yenisi ile değiştirildi,yeni rami denedim yine aynı sorun,arkadaşlar uyumluluk sorunu olamazmış marka açısından çoğu yerde araştırdım,şimdi benim sorunum nerede,lütfen yardım edin,kaç aydır bu sorunu çözmeye çalışıyorum,daha önce de bir konu açmıştım fakat istediğim cevap gelmemişti,şimididen herkese teşekkür ediyorum.

HP 500B Mt'yi 8 chipli 1333 mhz 2 gb ram ile çalıştıramazsını. Bu makina için 16 chipli 1333 mhz 2 gb ram gereklidir.Kingston da bu ürün üretimden kalkmış durumda.Aşağıdaki linkten B1333D3C9/2G kodlu 16 chipli ürünü alırsanız sıkıntınız çözülecektir. 

Böyle bir yorum yazılmış. Senin aldığın ram üzerinde toplamda kaç çip var?

arkadasım sımdı o dıt dıt sesı ramı tanımadğını/arızalalı/yerıne oturmadığını ıfade eder.senın makınende 2 ram slotu var dımı?ılk slotta senın kendı uzerınde olan ram takılıdır onu cıkart kendı aldığın yenı ramı tak çalısırsa ramın arızalı değıl.birde bilgisayara ramı doğru sekılde oturttuğuna emın mısın?

Böyle bir yorum yazılmış. Senin aldığın ram üzerinde toplamda kaç çip var?

Önde 8,arkada 8 olmak üzere toplam 16 çip bulunuyor.

arkadasım sımdı o dıt dıt sesı ramı tanımadğını/arızalalı/yerıne oturmadığını ıfade eder.senın makınende 2 ram slotu var dımı?ılk slotta senın kendı uzerınde olan ram takılıdır onu cıkart kendı aldığın yenı ramı tak çalısırsa ramın arızalı değıl.birde bilgisayara ramı doğru sekılde oturttuğuna emın mısın?

Rami değiştirmeden önce iki slotta da çalışmamıştı,biostan şimdiki ramin çalışma frekansı ile oynasam,rami tekrar taksam sorunum çözülür mü acaba?Belki de iki frekans farklı olunca uyumsuzluk çıkarıyordur.Tamam ilk ram 1333 mhz falan ama 1066 mhzde çalışamaz mı biostan?

olabılır bazen mhz'ler farklı olunca goruntu vermıyor makıneler. anlamadım 1333 luk yenı olanı takınca sadece onu takınca calısmıyormu makınen.1066 lığı takma sadece 1333lukte goruntu vermıyorsa anakartın 1333mhz desteklemıyor olabılır. En kotu ıhtımalle bulunduğun yerde bılgısayarcı vardır baska ram denettır bklm ona çalısırsa 4 gb da aldığın yenıyı tks edersın.yada tüketici hakları gereğı 1 hafta ıcınde kosulsuz ıade hakkın var dıye bılıyorum.ramı alalı 1 hafta olmadıysa değiştirirsin. ama once bır bılgısayarcıya gıdıp ram denettır.