Jump to content

Spoon Studio'da Multiple Files Kullanımı

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

Spoon Studio'da Multiple Files Kullanımı

Ben, spoon studio da çok sayıda taşınabilir program yaptım. Sıkıştırma oranının yüksek olması benim için ideal.
Ne var ki bazı pogramlarda spoon studio nun kullanımını bilmediğim için işin içinden çıkamıyorum.
Şöyle ki Kingsoft office, Libre Office gibi uygulamalarda bir den fazla alt uygulama oluyor.Bilirsiniz.İşte word, excel, powerpoint
gibi. Ben bu programları spoon ile taşınabilir yapmak isteiğimde hep sadece bir uygulamayı taşınabilir halde kullanabiliyorum.
Biraz araştırdım.Spoon Studioda Multiple files özelliği ile ilgili.Ancak nasıl yapıldığını bir türlü çözemedim. Eğer bilginiz varsa
bir örnek üzerinde anlatarak paylaşrsanız çok memnun olurum.Saygılarımla

Spoon Studio içinde çoklu çalıştırılabilir dosya oluşturma özelliği malesef ki  şu anki süreme kadar eklenmedi. Multiple Files sekmesinden sadece ana program ile başlatılacak programları ekleyebilirsiniz. Ama ; bu sorunu halletmek için  internette 3. parti bir uygulama var "exebuilder" adında.  Aşağıdaki linkten uygulamayı yazanın sayfasına ulaşabilirsiniz.

http://forums.mydigitallife.info/threads/26932-2-small-utilities-for-Spoon-Studio

Thinapp ile ilgili de küçük bir bilgi vereyim.

Package.ini dosyasında CompressionType=FAST olmak koşuluyla [BuildOptions] satırı altına OptimizeFor=Disk satırını eklerseniz Spoon Studio nun sagladığı sıkıştırma oranını yakalarsınız.