Jump to content

TNCXP sistem gereksinimi

hatice

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba,

ben hatice, grubunuza yeni katıldım. eski bir bilgisayar teknisyeniyim. internette diğer forumları dolaşırken sizleri buldum. umarım sizler bana yardımcı olabilirsiniz. çünkü bu güne kadar sorunuma net bir çözüm getirebilen olmadı :D

sorunum şu ki çok eski bir bilgisayarım var. 1997 model Compaq Deskpro P166, 64 MB RAM ve 2GB+1GB olmak üzere çift harddiskim var. bir çok kez XP pro yüklemeye çalıştım. birkaçında başarılı olarak kurulum yaptım. ancak bilgisayarı kurcalamadan ve yeni program kurup kaldırmadan duramadığım için yeniden kurmak zorunda kaldım. son birkaç denemem başarısız olduğu için vazgeçtim. aslında XP kuruluyordu ama bilgisayarı en fazla iki kez açıp kapatışımdan sonra sürekli mavi ekran hatası veriyordu ve açılmıyordu. elimdeki XP pro serial i FCKGW ile başlıyordu. sorunun bundan kaynaklandığını düşündüm.

şimdi TNCXP yi görünce XP kurma hevesim yeniden depreşti :D sizce benim işime yarar mı? bana cvp verebilirseniz çok mutlu olacağım. hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Bu bilgisayarda XP'yi çalıştırmanız çok zor. Ki ben 1gb altında pc kullanırken zevk almıyorum. Siz 64MB ram ile ne yaparsınız bilemem.

katılıyorum benimde sistemimde 1 gb ram var 2,8 işlemcim var bu gereksinimlerle bile iyi halli kullnım sağlıyoruz sizin işiniz iraz daha zor sanırım :D

Konuyu açan arkadaşın bilgisayarına benzer bir bilgisayar askerde kullanmıştım. Tabi müzik dinlemek için falan açıyodum bilgisayarı. XP pro yüklüydü. Bilgisayarı açıp bi yarım saat hava alıp geliyodum anca kendine gelmiş oluyodu. :D

Bu bilgisayarda XP'yi çalıştırmanız çok zor. Ki ben 1gb altında pc kullanırken zevk almıyorum. Siz 64MB ram ile ne yaparsınız bilemem.

1 gb ram yetiyor mu ? :D

Yetersiz hatası almıyorum ama, yettiğini de düşünmüyorum...

2 gb'lı olsa, ki anakartın özeliği dolayısı ile iki ram olursa bilmem ne kanalı açılıp daha hızlı çalışacakmış..

Lkain bende tekram 1 gb var

hahahaha :unsure: ben celeron 566 mhz işlemci 256MB RAM ile tncxp kullanıyorum ve bu bilgisayarda dijital tv kartı ile mpeg4 yayınları seyrediyorum. Gayet güsel çalışıyor. Tmm kabul ediyorum birascık kasıyor ama ben photoshop bile kullanıyorum walla. Neyse ben maç seyretmeye gidiyorum. Firefox açık olunca biraz kasıyo makina görüntü yavaşlıyo ara sıra :D mançtan sonra grşrz :D

bütün yorumlar için teşekkür ederim.

sanırım benim bilgisayarımı sadece maillerime bakmak ve internette işim gereği takip etmek istediğim sitelere ulaşmak için kullandığımı belirtmem gerekirdi. yoksa sizler gibi film izleyip oyun oynamak söz konusu olduğunda bu kapasitenin yetmeyeceğinin farkındayım.

gelen yorumlara bakılırsa denemekten zarar gelmez :)

bütün yorumlar için teşekkür ederim.

sanırım benim bilgisayarımı sadece maillerime bakmak ve internette işim gereği takip etmek istediğim sitelere ulaşmak için kullandığımı belirtmem gerekirdi. yoksa sizler gibi film izleyip oyun oynamak söz konusu olduğunda bu kapasitenin yetmeyeceğinin farkındayım.

gelen yorumlara bakılırsa denemekten zarar gelmez :D

ewet arkadaşım xp en az 64 mb ram ile kurulabilir. sen xp kurduğun zaman üzerine de progrmları eklediğin zaman sistem çökmüş oluyor benim sana tavsiyem üzerine bir ram daha taktır ama ram Mhz leri birbirini tutsun daha iyi performans alırsın daha sonra programlarıkurduktan sonra başlangıç öğelerini kaldır .

başlat

çalıştır

msconfig

oradan başlangıca gel ve hepsini kaldır

tamam a tıkla ve pc yi yeniden başlat.

daha sonra bilgisayarım simgesine sağ tıkla özellikler de oradanda gelişmişe tıkla performans butonuna tıkla ve en iyi performansı seç uygula diyerek bu işlemide tamamla.

bilgisayarında fazla önemli işler yapmıyorsansan ve de servicepack paketleri laım olmuyorsa onları kurma

bu işlemleri yaparsan sistemde bir problem olacağını sanmıyorum.

bunu ben 64 mb ram li bilgisayara yaptım ve bir problem çıkmadı.

arkadaşlar bu siteyi dün başkada bir siteden tncxp sayesinde buldum ve üye oldum.siteye emeği geçenleri ve bütün üyeleri selamlar ve başarılar dilerim.

benim sistemim celeron 566 ve 247 sdramli bu tcnxp yi kurabilir miyim?

dahaönce hiç kendim xp kurmadım kendim yapabilirmiyim.bu kurulumu ayrıntılı ve resimli anlatabilir misiniz.

sabit diskim c ve d olrak ayrılmış.dvd yazıcımda var.

şimdiden teşekkürler

arkadaşlar bu siteyi dün başkada bir siteden tncxp sayesinde buldum ve üye oldum.siteye emeği geçenleri ve bütün üyeleri selamlar ve başarılar dilerim.

benim sistemim celeron 566 ve 247 sdramli bu tcnxp yi kurabilir miyim?

dahaönce hiç kendim xp kurmadım kendim yapabilirmiyim.bu kurulumu ayrıntılı ve resimli anlatabilir misiniz.

sabit diskim c ve d olrak ayrılmış.dvd yazıcımda var.

şimdiden teşekkürler

ewet arkadaşım sen sitemine tncxp yi kurabilirbilirsin ama bilgisayarı ne amaçla kullanıyorsun internet ofis gibi benzeri programlar gibi ise kullanmanı tavsiye ederim normal xp den biraz daha iyi çalışıyor.sistim kurulumu türkçe sadece okuyarak bile kurabilirsin. ben değilde belki adminler resimli anlatımını yapmıştır. ben yinede sana anlatmaya çalışayım.

cd yi tak karşına turuncu bir ekranda boot menü açılacaktır.

mouse ile 2 ye tıkla bilgisayar kurulum işlemine geçecektir.

mavi ekranda sana bir lisans sözleşmesi sunacaktır F8 tuşu ile lisansı kabul et.

daha sonrasında sana hdd bölümleri gösterecektir.

eğer sistemde xp işletim sistemi var ise sol alt köşede onar diye bir şey gelecektir ESC tuşu ile orayı atla.

daha sonra c ve d olarak iki sik bölümün ortaya gelecektir c koyu iken enter tuşuna bas ve orada NTFS hızlı olanı şeç(ntfs seçmen güvenlik ve pc nin hızı için iyi olur)

enterle daha sonra kendisi kuracktır atladığım yerler varsada onları okuyarak kesin yaparsın.

iyi kurulumlar

NOT:belki kurulum sana yavaşgelebilir ama bütün driverleri kurduğu için yavaş geçecektir. bi problem olmaz

1 gb ram nasıl ağlatılır bkz sk8er_boi :huh::wacko::(:(

Doğru söylüyor dün bende kurayım dedim makineden tuhaf tuhaf sesler geliyor :glare: vista kurmak için daha erken bence şu driver sorunları çözülürse o zaman ancak tabi o zamana kadar tncxp 2 çıkmazsa :huh:

tncxpyi benim P3 650 128RAMe kurdum mükemmel çalışıyo

xp home çok kasıyodu bu ise onun yanında jet gibi

Açılış hızlı mavi ekran hatası yok bana gerekli programları eksiksiz çalıştırıyo

İnanmicaksın Office2007 kurdum onu bile office 2000e yakın hızda çalıştırıyo

Bana gereken herşeyi karşılıyo(oyun dışında :wacko: )

Arkadaşlar bildiğim zaten XP kurulum için minimum 128 mb Ram istiyor... Ve 128 mb Ram ile de kullanılır ama kasmanın bi anlamı yok bence... En az 512 mb Ram tavsiyemdir. Ben 1 Gb kullanıyorum durumumu düzeltirsem :blink: 1 gb daha alıcam

• 2 hafta sonra ...
ewet arkadaşım xp en az 64 mb ram ile kurulabilir. sen xp kurduğun zaman üzerine de progrmları eklediğin zaman sistem çökmüş oluyor benim sana tavsiyem üzerine bir ram daha taktır ama ram Mhz leri birbirini tutsun daha iyi performans alırsın daha sonra programlarıkurduktan sonra başlangıç öğelerini kaldır .

başlat

çalıştır

msconfig

oradan başlangıca gel ve hepsini kaldır

tamam a tıkla ve pc yi yeniden başlat.

daha sonra bilgisayarım simgesine sağ tıkla özellikler de oradanda gelişmişe tıkla performans butonuna tıkla ve en iyi performansı seç uygula diyerek bu işlemide tamamla.

bilgisayarında fazla önemli işler yapmıyorsansan ve de servicepack paketleri laım olmuyorsa onları kurma

bu işlemleri yaparsan sistemde bir problem olacağını sanmıyorum.

bunu ben 64 mb ram li bilgisayara yaptım ve bir problem çıkmadı.

valla tek yardımcı olacak açıklamayı arkadaşımıza sen yapmışsın ases2694

hatice ases2694 arkadaşımın dediği gibi bi kaç ufak ayar yaparsan sorunsuz olarak sistemin çalışır ama sen yinede fazla kurcalamamaya özen göster bence hani yinede ne olur ne olmaz :wub::blush:

• 3 ay sonra...

arkadaşlar merhaba,

ben hatice, grubunuza yeni katıldım. eski bir bilgisayar teknisyeniyim. internette diğer forumları dolaşırken sizleri buldum. umarım sizler bana yardımcı olabilirsiniz. çünkü bu güne kadar sorunuma net bir çözüm getirebilen olmadı :o

sorunum şu ki çok eski bir bilgisayarım var. 1997 model Compaq Deskpro P166, 64 MB RAM ve 2GB+1GB olmak üzere çift harddiskim var. bir çok kez XP pro yüklemeye çalıştım. birkaçında başarılı olarak kurulum yaptım. ancak bilgisayarı kurcalamadan ve yeni program kurup kaldırmadan duramadığım için yeniden kurmak zorunda kaldım. son birkaç denemem başarısız olduğu için vazgeçtim. aslında XP kuruluyordu ama bilgisayarı en fazla iki kez açıp kapatışımdan sonra sürekli mavi ekran hatası veriyordu ve açılmıyordu. elimdeki XP pro serial i FCKGW ile başlıyordu. sorunun bundan kaynaklandığını düşündüm.

şimdi TNCXP yi görünce XP kurma hevesim yeniden depreşti :p sizce benim işime yarar mı? bana cvp verebilirseniz çok mutlu olacağım. hepinize şimdiden teşekkür ederim.

xp fundamentals kurabilirsin sanırım

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=4600[/CODE]

tncxpyi benim P3 650 128RAMe kurdum mükemmel çalışıyo

xp home çok kasıyodu bu ise onun yanında jet gibi

Açılış hızlı mavi ekran hatası yok bana gerekli programları eksiksiz çalıştırıyo

İnanmicaksın Office2007 kurdum onu bile office 2000e yakın hızda çalıştırıyo

Bana gereken herşeyi karşılıyo(oyun dışında :p )

okadarda olsun yani demi p3 oyun bende süper çalışıyo tnc 512 ram hayli yetiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...