Jump to content

Antivirüs Öneri

Recommended Posts

İnternet security kullanmanı öneririm eğer internette çok dolaşıyosan hem net güvenliğin olur hemde dosya ların güvende olur...

Birisi sadece dosya anti-virüsü. 

internet security ise dosya anti-virüsü olmasıyla beraber içinde anti-hacker, ebeveyn denetimi, firewall v.b. tüm güvenlik önlemlerini içermektedir...

Kaspersky int security 2013 kullanıyodum fakat hafifde olsa sistemimde kasama yaratması gıcığıma gitti eset smart security e geçtim...

Kaspersky internet security 2013 öneririm güvenlik istiyosan ama kararında korusun sistemide yormasın diyosan eset smart security..

tabi birton alternatif var  norton ,trendmicro,bitdefener  vs.. vs.. bunlarında hem antivirüsü hem internet security si var ben kullandığım ikisi hakkında yorum

yaptım diğerlerini kullanan arkadaşlarda kullandıkları programa yorum yaparlar ..

Internet Security daha fazla koruma içerir, bu yüzden daha yararlıdır.

Antivirüs korumasına ek güvenlik duvarı, kimlik koruması, parola yöneticisi gibi özellikler içerir.

Denemelerime göre en iyi internet korumasını Norton Internet Security sağlıyor. En iyi antivirüs korumasını ise ESET sağlıyor.

En iyi internet korumasına alternatif olarak Kaspersky Internet Security'i, en iyi antivirüs korumasına alternatif olarak ise Avira'yı önerebilirim.

ESET'in virüs koruması konusunda iyi olmasının sebebi çok kişi tarafından kullanılması. Norton Internet Security'in en iyi internet korumasına sahip olması ise dosya sicili, güvenlik duvarı, parola kasasına dayanıyor.

Kolay gelsin!

Edited by reyiz

arkadaşım ben antivirüs kullanmıyorum sandboxei kullan ve autorun kısmını durdur.yok bunu yapamazsan

ve pandanın küçük bir programı aşılama programı adı aklıma gelmedi

bilgisayarı aşılama  usb aşılama diye seçenekleri var pc aşılayıp ve usblerinize aşılayarak pc korumuş olursunuz.

USB ve bilgisayar aşılama sadece autorun virüslerini engeller. Windows 7 ve 8'de autorun virüsleri zaten çalıştırılmaz. Bu koruma yeterli değil.

Bende antivirüs kullanmıyorum, Sandboxie programını kullanıyorum. Açtığınız programları ayrı bir alanda çalıştırıyor. Virüslü bir program açsanız bile bilgisayarınıza zarar vermiyor. Ama acemi bir kullanıcı iseniz, bilgisayarınızı başkaları da kullanıyorsa antivirüs programı kullanmak zorundasınız.

Kolay gelsin..