Jump to content

Ekran Kartı Yüklü Mü Değil Mi ?

Burak_cnsz
 Share

Recommended Posts

Öncelikle merhaba arkadaslar. Daha 2 ay önce yeni laptop aldım w8 64 bit'di formatladım w7 64 bit yaptım fakat ekran kartı biraz kafamı kurcaladı aygıt yöneticisinde amd radeon hd 7600m series adında bi ekran kartı var fakat masaüstüne/sağtıkla/ekran çözünürlüğü/gelişmiş ayarlar dan ekran kartına bakınca intel(r) hd graphics 4000" yazıyor. ekran kartı paylaşımsız 2 gb var pes 13 oynayacağım zaman özelliklerden baktığımda ram falan iyi yazıyodu ama ekran kartı kötü yazıyodu nasıl oluyoda pes 2013 2 gb ekran kartına kötü diyor kafam hala almıyor yardımcı olursanız çok sevinirim..

Gerekli Resimler ;
Aygıt Yöneticisi : 
npjjy.jpg

ekran çözünürlüğü/gelişmiş ayarlar :
npjkq.jpg
dxdiag ekran :
npjlk.jpg

en son olarak intel graphics 4000 i kaldırdım şimdi hiç ekran kartı gözükmüyor fakat aygıt yöneticisinde amd radeon hd 7600m series duruyor, onuda kaldırıyım dedim standart vga bağdaştırıcısı duruyor , sizde ricam yardımcı olursanız sevinirim aylardır bu hatayla ugrasıyorum 

Edited by Burak_cnsz

Çift ekran kartı var. intel ekran kartı düşük güç tüketimi, uzun pil ömrü içindir. Oyunlarda ve ekran kartının yetersiz geldiği durumlarda HD7670M devreye giriyor. Ben hiç kullanmadım ama bildiğim kadarıyla kontrol panelinden hangi uygulama ve oyunlarda ati ekran kartının devreye girmesi gerektiğini ayarlayabiliyordun. Nvidia da öyle mesela. 

Driverları kaldırmamalıydın yani. 

Edited by yasak_ask

önemli değil tekrar kurdum zaten, peki kardeş bi team weaver ile bilgisayarıma bağlanıp göz atabilirmisin rica etsem.. iletişim : Forum içerisinde iletişim bilgisi paylaşmak yasaktır !

Edited by TeYyArEe