Jump to content

İcra Takibi Hakkında

Dexter18
 Share

Recommended Posts

Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğüne gidersin,

Bana 2012/13659 dosya numaralı bir icra takibi geldi. Bu gerçekmidir? diye sorarsın..

Ayrıca sen Fem dershanesine gitmediysen ve böyle bir borcun yoksa boşuna göndermezler..

Hiç güleceğim yokken güldürdün beni yaa...

Kardeşim ne demek korkutmak???

Adamlara olan borcunu ödemezsen onlarda tabi işi resmiyete dökerler..

Borcunu niye ödemiyosun sende? Allah bilir bide senet imzalamışsındır..

Geçmiş olsun..

Para yokki ödeyeyim. Senet tabiki imzaladım

Bence avukatla konuşarak taksitlendirme yoluna git. ayda 100tl 8 ayda felan kapatırsın. Yeni kanunlarla sanırım ev haczi yapılmıyor artık. Hapis cezasınında kalktığını duymuştum. Ne kadar doğru emin değilim araştırman lazım.

yeni düzenleme ile asgari ücretin altındaki icra borçları için ön davetiye gönderiliyor. ödemediğin taktirde icrai işlemlere başlanıyor. eğer borcun olduğunu biliyorsan ve senet imzaladım diyorsan ve ödemeyi de düşünüyorsan :) masrafların artmadan bir an önce öde derim. ödemeyi düşünmüyorsan gerisi teferruat.

Bence avukatla konuşarak taksitlendirme yoluna git. ayda 100tl 8 ayda felan kapatırsın. Yeni kanunlarla sanırım ev haczi yapılmıyor artık. Hapis cezasınında kalktığını duymuştum. Ne kadar doğru emin değilim araştırman lazım.

ev haczi yapılıyor ancak ev geçimi için mecburi sayılan eşyalar haczedilmiyor. mal beyanı vermemekten hapis kalktı ama taahhütten hapis cezası devam ediyor

Gitmek zorundaydım. Sene kaybedicektim. Hem 12 taksitin 10 tanesini ödedim. 2 taksit kaldı 500 tl. Sonra avukat parası diye 200 tl daha eklediler. Neyse taksitlendirme yapıcam artık

O tutarın hepsini kabul etme avukatla iyice konuşursan düşürülür o tutar. Her şey avukatta bitiyor.

O tutarın hepsini kabul etme avukatla iyice konuşursan düşürülür o tutar. Her şey avukatta bitiyor.

Baya konuştum anlattım böyle böyle ödeyemem falan dedim zamanında. Bugün tekrar aradım adam 200tl fazla parayı illa alacak kurtuluş yok. İcra memurları geldiğinde ne alırlar acaba benim pc almasınlar :D