Jump to content

Ekran Kartı Ve Power Uyumu

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar vatandan bi ekran kartı almayı düşünüyorum elimde pc express anakart var ddr2 ram destekli 300w ta power var alıcam ekran kartı çalıştırırmı 300 w power onu sormak istiyorum anlayan arkadaşlara 300 w power ile bu ekran kartını çalıştırabilirmiyim 

Ekran kartı bu

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-engt430di1gd3(lp)-gt430-gddr3-1gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=49009

Edited by MaDTuRk

Minumum 300w psu istiyor ama tabi psu'nun kalitesi nasıl oda önemli. 80+ sertifikalı 400W psu alabiliyorsan daha iyi olur sanırım. 

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-430/specifications

Thermal and Power Specs

Maximum GPU Temperature (in C): 
98 C

Maximum Graphics Card Power (W): 
49 W

Minimum System Power Requirement (W): 
300 W

Not: Mesajı yazarken editor uyarısını göremedim. Bilinçli değildir. 

Edited by yasak_ask

2'nci ekran kartımdır 400w psu ile rahat kullanıyordum sadece biosta bir kasma sözkonusuydu oyun pek oynamam oyun deneyimim yok yani, sen işini garantiye al ve 400w psu üzeri ile kullan bu kartı tavsiyem budur, ufak göründüğüne bakma aldatmasın seni...

Edited by dj sms

Çalıştıracak büyük ihtimalle 300 w power ile ekran kartı çok güzele benziyor bi 5 sene götürür en az diger ekram kartım gibi buda ya maddi sıkıntı var o yüzden 300 w çalıştırırmı diye sormak istedim yoksa 400w almayı bende istiyorum

Çalıştıracak büyük ihtimalle 300 w power ile ekran kartı çok güzele benziyor bi 5 sene götürür en az diger ekram kartım gibi buda ya maddi sıkıntı var o yüzden 300 w çalıştırırmı diye sormak istedim yoksa 400w almayı bende istiyorum

Çalıştırır o konuda sorun olmaz ama ekran kartının verimli çalışması açısından yüksek psu önerdik. Kendini toplayıp yeni psu alana kadar kullanırsın.