Jump to content

Seslendirme Çalışmaları İle İlgili Destek

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

Oyun Seslendirme Çalışmaları Hakkında Bilgisi Olan Varmı ? Bir Bilgisayar Başında Yapılabilecek Birşeymi Bu ?

Şimdi Size Bir Örnek Video Seslendirme Çalışması Göstereceğim Bu Seslendirmede Nasıl Bir Yol İzlenmiştir Arkadaşlar ?

Bilgisayar Mikrofonuyla Yapılabilecek Birşey Olduğunu Zannetimiyorum Ama Danışmak İStedim Ne Tür Bir Cihazla Veya Yazılımla Bu Tarz Ses Çıkarabiliyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=I7gceKW8CHA

Buda Benim Kendi Çalışmam Ses Tonunu Değiştirdiim.

http://www.dosya.tc/server8/ZYJ5GJ/rec_vlc_10-34-48.mp3.html

Edited by Anarchosa

Yani Şunu Demek İstiyorum Bir Bilgisayarındaki Dandik Bir Mikrofonla Yapılabilecek Bişey Değil Bu Böyle Bir Ses Efektleri Verebilmek Sesi Canlı Göstermek İçin Stüdyo Lazımmı ?

Çünkü Çağrıldım,Ama PC Başında Dandik Bir Mikronda Sesim Çok CAZ çıkıyor. İşe Yaramıyor Ayarlamalar Falan Yapılması Lazım.

Veyahut Studdyoda Yapılması %100 Verim alınması Anlaına Geliyor.

Edited by Anarchosa

stüdyo dediğin şey gerekli donanımların bulunduğuı dört duvaran başkası değildir. Sağlam bi mikrofon  ve bilgisayarindaki gerekli yazilimlarla yapılabilir die düşünüyorum. Yine de bu işlerle uraşanlara söz vermek lazim

Stüdyoya gerek yok. Profesyonel bir yazılım ve mikrofon ile yapılabilir. İçeri ses iletmeyen bir ortamda hazırlanırsa daha iyi olur. Efektlere gelince yazılımın içinde yoksa bile başka bir yazılım ile yapılabilir.

Öncelikle amatör olarak seslendirme yapacak isen standart mikrofon ve bir yazılım yeterli, ama profesyonel olarak yapacak isen işte o zaman iş değişir. Genelde profesyonel seslendirme yapanlar Shure mikrofon, mikrofon perdesi, Adobe Audition tarzı programlar ile bir synthesizer kullanırlar. Ses kaydedilecek ortamda feedback olayını önlemek amacı ile yumurta sünger, Vicoustic Flexi panel, Echobone Rebonded Bondex türü yalıtım malzemeleri seçilir. Amatör olarak yapılacak seslendirmelerde syhthesizer yerine bilgisayar yazılımı kullanılması daha kullanışlı ve masrafsız olacaktır. Seslendirmenin yapısı 2'ye ayrılır. Real time seslendirme, herhangi bir görüntü üzerine görüntüdeki ağız hareketlerine bağlı olarak yapılan seslendirmedir. Cut & Play seslendirme, metin seslendirici tarafından seslendirilir ve daha sonra görüntü üzerine eklenme mantığını içerir. Ses tonajını ayarlamak amacı ile Synthesizer kullanılır, bu ya donanımsal, yada yazılımsal olabilir.

Haydi kolay gele !