Jump to content

Konumdaki Dosyaları Zipleme

WolfmanTR_
 Share

Recommended Posts

bildigim kadarıyla / böle olması lazım ams de veya böle // yol göstermek için

onu demiyorum, bu konumu nasıl göstereceğim, % işarete AMS de birşey ifade etmiyor.(galiba :) )yada ben yanlış birşeyler yapıyorum

Zip.Add(secilen_yer, { "%LOCALAPPDATA%\\Google\\Chrome\\User Data\\*.*" }, true, sifre_Sor, comp_Factor, nil, true);

SessionVar plugini ile yapabilirsiniz.

şöyle birşey yaptım ama hata aldım hatam, chrome_yedek adında oluşan dosyanın açını 7zip ile açıyorum. C:// nin içindeki tüm klasörleri alıyor ama boş şekilde.

yol = SessionVar.Get("%LOCALAPPDATA%\\Google\\Chrome\\User Data");
kaydedilecek_Yer = Dialog.FileBrowse(false, "Kaydedilecek Yer..", _DesktopFolder, "Google Chrome Yedekleme Dosyası (*.chrome_ydk)|*.chrome_ydk|", "Google Chrome Yedek", "dat", false, false);
local sifre_Sor = Dialog.Input("Kaydedilecek Yer..", "Dosya şifresini girin:", "", MB_ICONQUESTION);
StatusDlg.Show(MB_ICONINFORMATION, false);
StatusDlg.SetTitle("Google Chrome Yedekleyici");
StatusDlg.SetMessage("Yedeklenen dosyalar geri yükleniyor...");
    Zip.Add(kaydedilecek_Yer[1], {yol}, true, sifre_Sor, 9, nil, true);

StatusDlg.Hide();
    Dialog.Message("Uyarı !", "Yedekleme işlemi başarılı !");

sorunu buldum. %LOCALAPPDATA% diye birşey yazamıyormuşuz.

[spoiler]

destekledikleri ;

% ApplicationDataFolder%
kullanıcının sisteminde kullanıcı başına Application Data klasörüne yolu. Bu klasör uygulamaya özel veri için ortak bir depo olarak hizmet vermektedir. Genellikle, bu yolu gibi bir şey olduğunu "C:. \ Documents and Settings \ adınız \ Application Data" Windows Vista veya sonraki günü gibi bir şey dönmek istiyorum "C:. \ Users \ adınız \ AppData \ Roaming"

% ApplicationDataFolderCommon%
kullanıcının sisteminde tüm kullanıcı Application Data klasörüne yolu. Uygulamaya özel veri için ortak bir depo olarak bu klasör sunucusu. Genellikle bu gibi bir şey olduğunu "C:. \ Documents and Settings \ All Users \ Application Data" Windows Vista veya daha sonra bu döner "C:. \ ProgramData"

% CommonDocumentsFolder%
belgelere yolunun tüm kullanıcılar için ortak klasörü. Genellikle bu gibi bir şey olduğunu "C:. \ Documents and Settings \ All Users \ Documents"

% CommonFilesFolder%
Kullanıcının Common Files klasörü. C: \ Program Files \ Common Files Genellikle, böyle bir şey olur.

% DesktopFolder%
kullanıcının Masaüstü klasörüne yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP/Vista ya, bu kullanıcı başına profilinden yoludur.

% DesktopFolderCommon%
kullanıcının Masaüstü klasörüne yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP, Vista veya üzerinde bu kullanıcılar profilinde All yoludur. Olmayan bir Windows NT sistem üzerinde, bu sadece kullanıcının Masaüstü klasörü (_DesktopFolder aynı) için bir yol olacaktır.

% FontsFolder%
kullanıcının yazı dizini yolu (örneğin "C: \ Windows \ Fonts").

% MyMusicFolder%
kullanıcıya yol Müziğim klasöründe bulunuyor. Örneğin "C: \ Documents and Settings \ Kullanıcı \ Belgelerim \ Müziğim."

% MyMusicFolderCommon%
örneğin Müziğim klasöründe, profil Kullanıcılar All yolu "C:. \ Documents and Settings \ All Users \ Belgelerim \ Müziğim" Yalnızca Windows XP / Vista üzerinde mevcut veya sonrası.

% MyPicturesFolder%
kullanıcıya yol Resimlerim klasöründe bulunuyor. Örneğin "C: \ Documents and Settings \ kullanıcıadı \ Belgelerim \ Resimlerim." Windows 98 SE Mevcut veya daha az IE 5.0 yüklü.

% MyPicturesFolderCommon%
Kullanıcı profili All yolu Resimlerim klasöründe, örneğin "C: \ Documents and Settings \ All Users \ Belgelerim \ Resimlerim." Yalnızca Windows XP / Vista üzerinde mevcut veya sonrası.

% MyVideosFolder%
kullanıcıya yol Videolarım klasöründe bulunuyor. Örneğin "C:. \ Documents and Settings \ kullanıcıadı \ Belgelerim \ My Videos" Yalnızca Windows XP / Vista üzerinde mevcut veya sonrası.

% MyVideosFolderCommon%
Kullanıcı profili Videolarım klasörüne tüm yolu. Örneğin "C:. \ Documents and Settings \ All Users \ Belgelerim \ Videolarım" Yalnızca Windows XP / Vista üzerinde mevcut veya sonrası.

% ProgramFilesFolder%
Kullanıcının Program Files klasörüne (genellikle, böyle bir şey olur "C: \ Program Files").

% SourceFolder%
yükleme yürütülebilir çalıştırıldığı klasörün tam yolunu (örneğin "C: \ Downloads" veya "D: \").

% StartFolder%
kullanıcının Başlat menüsü klasörüne yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP/Vista ya, bu kullanıcı başına profilinden yoludur.

% StartFolderCommon%
kullanıcının Başlat menüsü klasörüne yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP/Vista ya, bu kullanıcılar profilinde All yoludur. Olmayan bir Windows NT sistem üzerinde, bu sadece kullanıcının Başlat menüsü klasörü (% StartFolder% aynı) için bir yol olacaktır.

% StartProgramsFolder%
kullanıcının Başlat menüsündeki Programlar klasörünün yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP/Vista ya, bu kullanıcı başına profilinden yoludur.

% StartProgramsFolderCommon%
kullanıcının Başlat menüsündeki Programlar klasörünün yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP/Vista ya, bu kullanıcılar profilinde All yoludur. Olmayan bir Windows NT sistem üzerinde, bu sadece kullanıcının Başlat menüsündeki Programlar klasöründen (% StartProgramsFolder% aynı) için bir yol olacaktır.

% StartupFolder%
kullanıcının Başlangıç ​​klasörüne yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP/Vista ya, bu kullanıcı başına profilinden yoludur.

% StartupFolderCommon%
kullanıcının Başlangıç ​​klasörüne yolu. Daha sonra Windows NT/2000/XP/Vista ya, bu kullanıcılar profilinde All yoludur. Olmayan bir Windows NT sistem üzerinde, bu kullanıcının Başlangıç ​​klasörüne (% StartupFolder% aynı) için bir yol olacaktır.

% SystemFolder%
kullanıcının Windows System klasörüne yolu (örn: non-NT sistemlerinde "C \ Windows \ System", ve: NT tabanlı işletim sistemleri üzerinde "C \ Windows \ system32").

% TempFolder%
kullanıcının Temp klasörüne yolu.

% TempLaunchFolder%
Setup Factory, yükleme için gereken dosyaları ayıklar geçici dizine yolu. (Örneğin, bu Astar dosyaları ayıklanır dizindir.) Kaldırma işlemi sırasında, bu değişken kaldırma dosyalarını klasörün yolunu içerir. Bu kaldırma yapılandırma dosyasının bulunduğu klasördür.

Kullanıcı / T komut satırı seçeneği ile geçici dizini geçersiz sürece Genellikle bu dizin, kullanıcının geçici dizini olacaktır.

% WindowsFolder%
kullanıcının Windows klasörüne yolu (örneğin "C: \ Windows"[/spoiler]
Edited by wolfman.tr_

Regeditten kullanıc adını bulup

"C:\\Users\\"..kullaniciadi.."\\AppData\\Local\\Google\\Chrome\\User Data"

Şeklinde yolu gösterebilirsin diye düşünüyorum.

kullanici = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows NT\\CurrentVersion", "RegisteredOwner", true);

Windows 7 kullanıcı adını gösteren regdit kaydı

Edited by nightmare3519

Regeditten kullanıc adını bulup

"C:\\Users\\"..kullaniciadi.."\\AppData\\Local\\Google\\Chrome\\User Data"

Şeklinde yolu gösterebilirsin diye düşünüyorum.

şuan bunu yapıyordum :D. bugün hiçbir işim niyeyse rastgitmiyor.sadece klasörleri zipe alıyor yahu :( (boş klasör)

user = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows NT\\CurrentVersion", "RegisteredOwner", true)
yol = "C:\\Users\\"..user.."\\AppData\\Local\\Google\\Chrome\\User Data";

kaydedilecek_Yer = Dialog.FileBrowse(false, "Kaydedilecek Yer..", _DesktopFolder, "Ff Yedekleme Dosyaları (*.chrome_ydk)|*.chrome_ydk|", "Google Chrome Yedek", "dat", false, false);
	local sifre_Sor = Dialog.Input("Kaydedilecek Yer..", "Dosya şifresini girin:", "", MB_ICONQUESTION);
        Zip.Add(kaydedilecek_Yer[1], {yol}, true, sifre_Sor, 5, nil, true);

StatusDlg.Hide();
Edited by wolfman.tr_

• Editor
appdata = Shell.GetFolder(SHF_APPLICATIONDATA_LOCAL);
yol = appdata.."\\Google\\Chrome\\User Data\\*.*";
kaydedilecek_Yer = Dialog.FileBrowse(false, "Kaydedilecek Yer..", _DesktopFolder, "Chrome Yedekleme Dosyaları (*.chrome_ydk)|*.chrome_ydk|", "Google Chrome Yedek", "dat", false, false);
        Zip.Add(kaydedilecek_Yer[1], {yol}, true, sifre_Sor, 5, nil, true);

StatusDlg.Hide();

Kod kısmına bunları ekle istediğin yedeklemeyi yapacaktır.

• Editor

Ben denedim 300mb bi yedek aldı User data içindeki herşeyi alıyor *.* kısmı silip bir denermisin

Edited by pairs