Jump to content

başlat daki administratörü değiştirme

wassago

Recommended Posts

öncelikle emeği geçenlere teşekkür ediyorum

başlat menüsünde ki administrator yazısını bir kaç adımda değiştirebiliriz

öncelikle bilgisayarımı ters tıklaıp yönet diyelim

açılan pencereden sistem araçları altından yerel kullanıcı ve druplar altında user klasöru var onu açalım

yantarafda administrator yazan kullanıcı üzerine gelip ters tıklatın yeniden adlandır seçeneği var ne isterseniz yazın

bilgisayarı kapatmadan kullanıcı değiştir dediğimizde olay biter

url=http://img265.imageshack.us/my.php?image=adszva7.jpg]adszva7.th.jpg[/url]

Bultar --> Aktif link kullanımı yasaktır.

Bende nereden değiştiğini soruyorsun sanmıştım, Resmi hazırlmamıştım..

:)

Seninki fakrlı, benimki farklı, Olsun, öğrenmiş olduk hepimiz de :)

Ama ben denemedim, Belki dğeişmiyordur :)

Please register to see this content.

• 3 hafta sonra ...

Bende de değişmiyor arkadaşlar Ayrıca benim birde Şu sorunum var .

İlk XP ye kurduk .Başlattaki administrator olarak sistemi açtık ve tüm programları driverleri kurduk .Officeyi winzip winrar...... Hepsi tamam sonra bizim oğlun geliyor kendine bir kullanıcı açmak istiyor yönetici olarak ta yetkili olacak tabi .Açıyor birde annesine açıyor .Sonra kendi yerinde oyun kuruyor falan .Bilgisayarın başına babası geliyor yani ben seyyahosman .Sonra bilgisayarı açıp kapatınca hangi kulanıcıyı açmak istiyorsun ekranı geldiğinde bakıyorum ki administrator YOK .Böyle olmasını istemiyorum Nasıl ilk açılışta kullanıcılar içinde ilk kurulan ve kurduğum ayarları yaptığım administrator kullanıcınında olmasını istiyorum .Onu seçmek istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim

Bende de değişmiyor arkadaşlar Ayrıca benim birde Şu sorunum var .

İlk XP ye kurduk .Başlattaki administrator olarak sistemi açtık ve tüm programları driverleri kurduk .Officeyi winzip winrar...... Hepsi tamam sonra bizim oğlun geliyor kendine bir kullanıcı açmak istiyor yönetici olarak ta yetkili olacak tabi .Açıyor birde annesine açıyor .Sonra kendi yerinde oyun kuruyor falan .Bilgisayarın başına babası geliyor yani ben seyyahosman .Sonra bilgisayarı açıp kapatınca hangi kulanıcıyı açmak istiyorsun ekranı geldiğinde bakıyorum ki administrator YOK .Böyle olmasını istemiyorum Nasıl ilk açılışta kullanıcılar içinde ilk kurulan ve kurduğum ayarları yaptığım administrator kullanıcınında olmasını istiyorum .Onu seçmek istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim

sana şimdiden kolay gelsin yeni kuracağın xp de başka çeresi yok eger diyer hesaplarda yönetici olarak açıldıysa

unutmadan tnc yi gözümü kırpmadan tavsiye ederim

Ben sistem geri yükleme ile Geri almayı başardım ama tekrar kullanıcı açmak istiyorum .Ne yapmalıyım ki ilk Administrator olarak açılan yönetici kullanıcı adımla kurulu olan driverler ile program ve masaüstüm gitmeden yeni kullanıcı açabilirmiyim .

Şu an açmaya korkuyorum....

kardeşim öncelikle sistem geri yükleme yaptınsa ve diğer kullanıcılar başlangıçtan gitmişse olay ya baştan başla yani yukarıdaki yazdıklarımı uygula administratör ismini değiştir iilaki benim yontemimi uygulaman gerkli değil tezat dedede başka bir yontemle resimli anlatmış tabi o menüyü görmen için yapılan

başlat

çalıştır

gpedit.msc yaz ve resimdeki o satırı bul

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...