Jump to content

Boğaziçi Üniversitesi

0sman55
 Share

Recommended Posts

Öncelikle hepinize merhaba, ben bu sene Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünü kazandım, ve buraya gelene kadar severek isteyerek geldim, ama burada bu eğitimin çok zor olduğunu ve bitirmek için çok zorlu bir çalışma olduğunu duydum, değmeyeceğinden değil ama aklımda bir sonraki sene tekrar girmek ve Boğaziçi-Bilgisayar Mühendisliğini kazanmak var. Sizce nasıl bir düşünce, yani Fizik bölümü hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Bir sınava daha çalışmama değer mi Mühendislik ?

Not: Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği aynı zamanda Yazılım Mühendisliği eğitimi de veriyor..

Öncelikle hepinize merhaba, ben bu sene Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünü kazandım, ve buraya gelene kadar severek isteyerek geldim, ama burada bu eğitimin çok zor olduğunu ve bitirmek için çok zorlu bir çalışma olduğunu duydum, değmeyeceğinden değil ama aklımda bir sonraki sene tekrar girmek ve Boğaziçi-Bilgisayar Mühendisliğini kazanmak var. Sizce nasıl bir düşünce, yani Fizik bölümü hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Bir sınava daha çalışmama değer mi Mühendislik ?

Not: Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği aynı zamanda Yazılım Mühendisliği eğitimi de veriyor..

O üniversitede okumuş olmak bile her açıdan sana büyük avantaj sağlayacaktır. Öte yandan fizik bölümünün çok bir meslek geleceği yok. Yapabileceğin en mantıklı iş akademisyen olmak olur. Ama ben bilgisayar mühendisliğini kazanırım diyorsan ki bence boğaziçi olması şart değil alternatif kaliteli üniversitelerde var kesinlikle okumaya değeceğini düşünüyorum. Alternatif üniversiteler olarak ta teknik olanlarını tercih etmeni öneririm.

haklı olabilirsin Boğaziçi şart olmayabilir ama sonuçta 1 sene hazırlık ve 1 sene de bölüm okuyacağım, Boğaziçi'nde hemen her bölümün ilk seneki dersleri aynıdır yani ben 2.sınıftan mühendisliğe geçsem sene kaybım olmayacak. Benim sorum şu acaba buna değecek mi ? Çünkü fizik bölümünün tek geleceği akademisyenlik değil çok dahası var. Ben bilgisayar mühendisliği hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum zaten.