Jump to content

Thinapp V4.7... Sürümü Açılışında Splash Kaldırma?

PortableTNCTR
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Sitenin bu bölümünü inceledim. İnternette de araştırdım.  VMWare ThinApp v4.7.0.519532 sürümünü kullanıyorum. Bu sürüm veya daha üst sürümlerde programı portable hale getirdikten sonra programı açtığımızda sağ altta çıkan Splash (Resim görünümünde reklam [Fotoğraf 1])'ı nasıl kaldırabilirim?

pre_1360155984__splash.jpg

Fotoğraf 1 (Resim görüntülenmiyorsa buraya tıklayın.)

O splashı kaldırmak mümkün değil malesef ama sana tavsiyem tek exeli programları portable yapacaksan VMware ThinApp kullanma, Spoon Studio kullan. Çünkü Spoon Studio ile yapılan portablelerde hem splash olmuyor (tabi kendi splashını ekleyebilirsin, öyle bir özelliği var) hem de portableyi çok iyi sıkıştırarak oluşturabiliyor.

O splashı kaldırmak mümkün değil malesef ama sana tavsiyem tek exeli programları portable yapacaksan VMware ThinApp kullanma, Spoon Studio kullan. Çünkü Spoon Studio ile yapılan portablelerde hem splash olmuyor (tabi kendi splashını ekleyebilirsin, öyle bir özelliği var) hem de portableyi çok iyi sıkıştırarak oluşturabiliyor.

Spoon Studio programını ilk defa duydum. Araştırdım şu anda fakat program hakkında pek fazla bilgi yok. :( Videolu anlatımı filan olsaydı baya kolaylaştırırdı işi.  Elinde varsa güzel anlatımlar vb. bir konuda toplarsan çok sevinirim. Konuda hem programın son sürümü, hemde anlatımı olursa çok makbule geçer. Bu konu hakkında cevabını bekliyorum. Değerli yorumun için teşekkürler. :)

Thin app ilede splash kaldırılabiliyor ama son sürümde bunu engellemişler bir kaç eski sürümleri denersen onlarda kaldırılabiliyor.

Eski sürümü elimde mevcut. Fakat son sürüm için kaldırma çözümleri arıyorum. İlgin için teşekkür ederim.

Portable konusunda Spoon studioyu tavsiye ederim. .Net , java herşeyi destekliyor.eğer zor diyorsanız Comeyo yu kullanın çok basit bir program.

Şu anda bu programı araştırıyorum. :) Fakat Cameyo'yu denedim zamanında. Splash o'da atıyor ve o anda hangi program çalışıyorsa o programın çöp dosyalarını da sıkıştırıyor otomatik olarak. Splash problemi olmasa kullanılabilir. :)

Edited by PortableTNCTR

Şu anda bu programı araştırıyorum. :) Fakat Cameyo'yu denedim zamanında. Splash o'da atıyor ve o anda hangi program çalışıyorsa o programın çöp dosyalarını da sıkıştırıyor otomatik olarak. Splash problemi olmasa kullanılabilir. :)

Cameyo'da portable oluşturduktan sonra dosyayı tekrar açıp içinde istediğin gibi düzenleme yapabiliyorsun onun için çok pratik. Artı restorator ile 102 nolu dialogu silersen splash ekranı çıkmaz...

Cameyo'da portable oluşturduktan sonra dosyayı tekrar açıp içinde istediğin gibi düzenleme yapabiliyorsun onun için çok pratik. Artı restorator ile 102 nolu dialogu silersen splash ekranı çıkmaz...

Restorator ile silme olayını deneyecem. Yorumun için teşekkürler. :)

TugruL -> Belirttiğim olay Cameyo için geçerlidir. Konu başlığına göre cevap verdiğim anlaşılmasın.

• 1 ay sonra...

TNC Jedi  ÜSTAT Cameyo'da portable oluşturduktan sonra dosyayı tekrar açıp içinde istediğin gibi düzenleme yapabiliyorsun onun için çok pratik. Artı restorator ile 102 nolu dialogu silersen splash ekranı çıkmaz...

ÜSTAT Artı restorator ile 102 nolu dialogu NASIL SİLECEĞİZ YADA NASIL YAPILYOR ANLATABİLİRMİSİN. CAMEYODA PACKET EDİTOT PROĞRAMI SECİP PORTABLE OLAN PRĞ.SEÇTİĞİMİZDE GENERALDEN STARTUP'DA CHANGE İLK AÇLIŞTAKİ  EXE, BENİ,OKU WEB SİTESİNNE BAĞLAN ÇIKYOR SADECE EXE DOSYASI KALAÇAK ŞEKİLDE SİLİYORUM. MODİFİYE YAPMIYOR. OKEY DEYPİ ÇIKTIKTAN SONRA PORTABLE PRĞ. AÇIYORUM SPLASH PRĞ. İLK AÇILŞTAKİ GİBİ. LÜTFEN YARDIM.

Merhabalar. Bildiğiniz üzere ThinApp ile gayet başarılı ve kolay bir şekilde portable program yapabiliyoruz. Programın tek sıkıntısı yaptığımız portable programlar açılırken sağ altta çıkan VMware isimli splash screeni değiştirememek veya kaldıramamak. Bu splash screeni değiştirmeyi veya kaldırmayı bilen birisi varsa ve yardımcı olursa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.