Jump to content

Usb Slax Için Yeni Uygulamalar

rostube
 Share

Recommended Posts

merhaba ben usb diske slax en son sürümünü yükledim bu linux sürümünü yüklememin sebebi ayarları uygulamaları herşeyi kaydetmesiydi harddiskten çalışıyor gibi çalışıyor fakat ben uygulamaları yetersiz görüyorum internetten yeni farklı uygulamaları nasıl yükleyebilirim paket indirme yöneticisi yok slaxda yardımcı olurmusunuz veya __ slax gibi live cd olup ayarları otomatik kaydeden başka linux live cd var mı yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.

• Editor
merhaba ben usb diske slax en son sürümünü yükledim bu linux sürümünü yüklememin sebebi ayarları uygulamaları herşeyi kaydetmesiydi harddiskten çalışıyor gibi çalışıyor fakat ben uygulamaları yetersiz görüyorum internetten yeni farklı uygulamaları nasıl yükleyebilirim paket indirme yöneticisi yok slaxda yardımcı olurmusunuz veya __ slax gibi live cd olup ayarları otomatik kaydeden başka linux live cd var mı yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.

http://www.slax.org/modules.php burada zibil gibi uygulama var

• Editor

slax üzerinden o siteye girip kurabilirsiniz yada slax sitesinden uygulamaları seçerek bir slax oluşturursunuz kendinize sonra usb den onu kullanırsınız.

slax üzerinden o siteye girip kurabilirsiniz yada slax sitesinden uygulamaları seçerek bir slax oluşturursunuz kendinize sonra usb den onu kullanırsınız.

benim linux hakkında fazla bilgim yok fakat hiçbirşey bilmeden bilmek gibi birşey yapmak istiyorum yani persistence şeklinde ayarları kaydetsin yeterli benim için slaxı çözemediğim için ve paket yönetici olmadığından veya ben göremediğimden ubuntuyu persistence yapıyorum olursa güzel olacak açık söyleyim benim linux hakkında bilgim yok fakat en kısa yoldan biliyor gibi profesyonel bir çözüm elde etmeye çaışıyorum

• Editor

Slax ile ubuntunun farkı yok neden diyeceksiniz ikiside Linux tabanlı xp nin modifiye edilmişi gibi düşünün geliştiren kişi belki bir kaç farklı özellik daha eklemiş olabilir ama genel anlamda slax bana göre ubuntudan daha iyi çünkü hızlı.Şimdi slax ın sitesine girdiğinizde oradan kendinize özel bir slax oluşturup istediğiniz uygulamaları ekleyip sonrada cd veya usb formatında indirio kullanabilirsiniz slaxı usb den çalıştırdığınızda elbetteki değişikliklerinizi kaydedecek eğer yapamazsanız birazdan video çekerim slax için.

bu çok iyiymiş son yazınızda anladım istediğim uygulamaları entegre edip sonra usb yaratmayı bu çok işlevsel video hazırlayabilirseniz çok faydalı olur ve makbule geçer çok teşekkür ederim.  pairs önce uygulamaları ekleyip sonra usb iso nasıl oluşturuluyor yardımcı olabilirmisin

kardeşim çok sağol çok işime yarayacak söylediğin slaxa önce entegre edip sonra usb disk yapmayı söyleyince esinlendim senin yazdığından slax sitesinde gezerken modüllerin yanında add modulesi gördüm anladımki böyle yapılıyor sonra baktım build slax var çakı resmi anladım burdan entegre ediliyor sağolasın esinlenmeme sebep oldu söylediklerin teşekkür ediyorum

senden bir ricam var bana en baba slax yazılımlarını önerebilirmisin yazabilirmisin rastgele ekledim denemek için modülleri sen bildiğiklerini en işlevsel olanları yazsan ben ona göre eklesem sevinirim teşekkürler.

Edited by rostube