Jump to content

Alfa Wriless Adaptör Bulduğu Ağa Bağlanamıyor?

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar evimin çevresinden bir haftadır şifresiz wriless sinyali alıyorum. Ancak bir türlü bu ağa bağlanamadım. Sizce sorun nerede?

Kullanmakta olduğum wriless adaptör alfa awus036h aşağıdaki capslarda bu cihazın yazılımdan kareler. Bağlanmak istediğim ağı ilk resimde belli ettim.

İlginç olan sinyal türü IBSS olarak geçmekte. Ve şifresiz olduğu kesin. Çünkü ikinci resimdede gördüğünüz gibi ağa bağlanmakta, bağlanıyor fakat nete çıkılmıyor.

İkinci resimde gördüğünüz gibi (İp Adresini ve Alt Ağ Maskesini) rahatlıkla alabiliyor. Fakat (Ağ Geçidi)'ni bir türlü alamıyor.

Şimdi benim bu ağa bağlana bilmem için nasıl bir yol izlemem gerekir?

Resim1:

jfdcu.png

Resim2:

jfdfx.png

Sayın ultimate;

Bağlandıgınız ağ bir başka notebook un ad hoc modudur.

Ad hoc modu 2 wirelesli notebook u arada erişim noktası gerekmeden bağlama şeklidir. Kimse ip dağıtmadıgı için özel ipler alırsınız. Tıpkı 2 pc yi kablolu bağlamış gibi olursunuz. Yani sizin anlaycagınız o bir internet çıkış noktası değil bilincli yada bilinçsiz yapılmış bir notebook un wirelessidir.

Ayrıca siz siz olun şifresiz wireless ağlara atlamayın !

Wireless ağını paylaşan kişi eger kötü niyetli  networkde uzman ise sizin girdiğiniz siteleri msn face konuşmalarınızı şifrelerinizi hatta baya uzmansa banka hesaplarınızı bile alabilir.!!

Edited by ekran

Anlatamadım galiba bu tür bağlantılar 2 pc arasında olur. Bağlantının amacı genelde dosya trandferi yapmak içindir. İp ayarlarını elle ayarlayabilirsiniz

Eğer oto ip ayaraşrsanız pc niz oto olarak 169 ile başlayan private ip alır. Ayrıca tekrar yazıyorum bu bağlantı 2 pc arasında yapılır 3. pc bağlanmaz ad hoc kurduğunuzda şöyle bir ileti görünür.

sshot-2009-09-27-23-33-17.jpg

Bir pc bağlanınca bağlanıldı yazar. Daha sonra tcp ip ile yapılna herseyi yapabilirsiniz. Örn ; oyun oynama, dosya paylaşımı vss

[quote name="ekran" post="1276228" timestamp="1359321883"]Sayın ultimate;   Bağlandıgınız ağ bir başka notebook un ad hoc modudur. Ad hoc modu 2 wirelesli notebook u arada erişim noktası gerekmeden bağlama şeklidir. Kimse ip dağıtmadıgı için özel ipler alırsınız. Tıpkı 2 pc yi kablolu bağlamış gibi olursunuz. Yani sizin anlaycagınız o bir internet çıkış noktası değil bilincli yada bilinçsiz yapılmış bir notebook un wirelessidir.   Ayrıca siz siz olun şifresiz wireless ağlara atlamayın !   Wireless ağını paylaşan kişi eger kötü niyetli  networkde uzman ise sizin girdiğiniz siteleri msn face konuşmalarınızı şifrelerinizi hatta baya uzmansa banka hesaplarınızı bile alabilir.!![/quote] Evet geniş bir arama sonucu başka sitelerden aynı sizin aktardığınız bilgilere dek geldim. Uyarınızı dikkate alacam. İlginiz için tesekkürler. Geçen sene böyle açık bir wifiyi tam 4 ay boyunca kullanmıstım. Sonra kimin olduğunu araştırayım dedim, en yakın bir arkadasımında haberim yokmus. Oda bilerek acık bıraktığını söylemisti Aslında niyetim hiçbir zaman kötü olmadı. Geçenlerde birisi android telefonundaki interneti ap modunda dağıtmaya başlamış. Her gece belli saatlerde görüyordum bu apyi. Sonra o saatlerde balkona cıkıp beklemeye basladım. Bizim karsı binada oturan bir abi o saatte eve geldi. Tabi bende o gelir gelmez pcye koştum, ve apnin ondan geldiğini anladım. Ertesi gün yanına gittim. Abiden telefonunu istedim, ve wifi tetherin acık oldugunu gördüm. Artık adamı uyardım. Tesekkur etti.

Evet geniş bir arama sonucu başka sitelerden aynı sizin aktardığınız bilgilere dek geldim. Uyarınızı dikkate alacam. İlginiz için tesekkürler. Geçen sene böyle açık bir wifiyi tam 4 ay boyunca kullanmıstım. Sonra kimin olduğunu araştırayım dedim, en yakın bir arkadasımında haberim yokmus. Oda bilerek acık bıraktığını söylemisti Aslında niyetim hiçbir zaman kötü olmadı. Geçenlerde birisi android telefonundaki interneti ap modunda dağıtmaya başlamış. Her gece belli saatlerde görüyordum bu apyi. Sonra o saatlerde balkona cıkıp beklemeye basladım. Bizim karsı binada oturan bir abi o saatte eve geldi. Tabi bende o gelir gelmez pcye koştum, ve apnin ondan geldiğini anladım. Ertesi gün yanına gittim. Abiden telefonunu istedim, ve wifi tetherin acık oldugunu gördüm. Artık adamı uyardım. Tesekkur etti.

Bir akrabamın modemi bu şekkilde açık kalmış.Kotalı oldugu için hep en yuksek fatura ödediğini söylemişti. Benden yardım istedi direk kullandıgı koataya bakdım birde ne göreyim gblarca veri cekilmiş halbuki her aksam 2 saat face e takılan çocuk. Sonra evine gittim modemine bakdım 2 3 kişi dadanmış ustelik aynı apartmandan ve ustelik cocugun ismi wireless adı. Hiç acımadım pc ye özel toolslar yukeldim ve tum bilgilerin kendi pc mden gecmesini sağladım bağlananların msn konuşmalarını bazı şifrelerini aldım  TTnet ten arar gibi aradım hepsi korkudan buz kestiler bu korku yetti onlara :D

Bir akrabamın modemi bu şekkilde açık kalmış.Kotalı oldugu için hep en yuksek fatura ödediğini söylemişti. Benden yardım istedi direk kullandıgı koataya bakdım birde ne göreyim gblarca veri cekilmiş halbuki her aksam 2 saat face e takılan çocuk. Sonra evine gittim modemine bakdım 2 3 kişi dadanmış ustelik aynı apartmandan ve ustelik cocugun ismi wireless adı. Hiç acımadım pc ye özel toolslar yukeldim ve tum bilgilerin kendi pc mden gecmesini sağladım bağlananların msn konuşmalarını bazı şifrelerini aldım  TTnet ten arar gibi aradım hepsi korkudan buz kestiler bu korku yetti onlara :D

wireshark ile mi aldın

wireshark ile mi aldın

Hack forumda yasak cnm kardeşim kaldıki serbest olsa bile burda 2 paragrafla hack nasıl yapılır anlatılmaz bu hack işlerine merak salmayın öncelikle network öğrenin yararınıza olacakdır.