Jump to content

İşlemcime Stok Fan İle Yaptığım O/c

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar benim işlemcim ,ram ve anakartım:

İşlemci:İntel Pentium Dual Core E5400 2.70 Ghz

Anakart: MSİ G41M-P26

Ram:Kingston DDR3 1333 Mhz

Benim Sorum İse Şu;Ben Şu Anda 2.70 Ghz Fabrika Ayarı Olan İşlemcimi Biostan Yaptığım O/C Sonucu 3.4 Ghz Olarak Kullanıyorum.

İşlemci Sıcaklığım Boşta:30-35 Derece

Yükte İse:55-60 Derece Civarı

Ayrıca Ben O/C Son Nokta Olarak 3.6 Ghz Gördü. 3.7 Ghz ayarladığımda pc açılmadı ama gariptirki 3.6 ghzdede aynı sıcaklıklarla karşılaştım.

Ancak Stok Fan Kullanıyorum Acaba Stok Fan İle İşlemciyi Bu Seviyede Kullanmam Sağlıklımıdır?

aynı işlemci bende var ve bende şuanda 3.45 ghz de kullanıyorum. sıcaklık boşta 29 derece yüklenince 55 civarında dolanıyor. Ve bendede stok fan var. bir kaç aydır bu şekilde kullanıyorum bir sorun olmadı :D

Not: Benim anakartımda G41 chipsete sahip olan ASUS P5G41T-M LX

Edited by PvD

Peki 3.6 Ya Çıksam Bi Sıkıntı Yaratırmı?

Ancak Anakartlarımız Farklı Bildiğim Kadarıyla Sizin Anakartınızda Voltajını Kendiniz Ayarlayabiliyorsunuz Ancak Beim Anakartımda Voltajı Anakart Kendi Ayarlıyor.Buda Bazen Sorun Çıkartabiliyor Diye Biliyorum.O Yüzden Sordum Sıkıntı Olurmu Diye 3.6 GhZ'e Çıkınca.

Edited by intele5400overclock

Peki 3.6 Ya Çıksam Bi Sıkıntı Yaratırmı?

Sıkıntı yaratırmı bilmemde çok fazlada uçmaya gerek yok :D biosta, overclock profile kısmından en yüksek seçenek olan %20 seçeneğini kullanarak yapıyorum benim overclocku..

Edit :  Benim anakartta kendi ayarlıyor voltajı :D otomatik overclock profilini kullanıyorum 

Edited by PvD

Gene Fark Yaratıyor.Siz Anakartın Sunduğu O/C Ayarlarını Uyguluyorsunuz Ancak Ben Frekansı Kendim Ayarlıyorum Öyle Bir Seçeneğim Yok Sizinki Gibi.İnternette Bakıyorum Genellikle En Fazla 400-500 Mhz Arası Bir O/C İşlemi Uygulanıyor Dual Core İşlemcilere O Yüzden Sordum.Bizimkine Bakarsak 1 Ghz'e Yakın :D